Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Koupil jsem si nedávno 2., aktualizované vydání této knihy (2011). A chtěl bych zde uvést pár postřehů týkajících se této knihy.
Není to učebnice. Je to referenční příručka. Hlavní náplní jsou teoretické poznaky. Praktické příklady tam sice jsou, ale není jich moc. Z toho důvodu nedoporučuju tuto knihu pro začátečníka v programování obecně.
Velmi často se stává, že ve výkladu látky z jedné kapitoly je požadována znalost látky z kapitol, které jsou "až po". To ostatně vyplývá z toho, že to není učebnice.
Informací pro začátečníky v programování je minimum, resp. jsou vysvětleny příliš teoreticky ("těžce"). Předpokládá se, že už jste nějaký (primitivní) program, třeba v Pascalu, napsali. Že víte, co je to proměnná, máte určité základy objektově orientovaného programování...
Tato kniha, dle mého názoru, slouží lidem, kteří již minimálně základy C/C++ mají. Najdou v ní spoustu informací, však tato kniha má v názvu "kompletní průvodce". Podle mě je nevhodná pro začátečníky.
Tiskni
Sdílej:
Hlavní náplní jsou teoretické poznaky, ale tahle kniha je prostě popisem syntaxe jazyků C a C++ a sémantiky jednotlivých konstrukcí (přesně to co si člověk představí pod pojmem referenční příručka).
kniha je prostě popisem syntaxe jazyků C a C++ a sémantiky jednotlivých konstrukcí
Tím jsem myslel ty "teoretické poznatky", akorát jsem se vyhnul slovu syntaxe, resp. sémantika.
Píšu někde, že je to recenze?