abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1967 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    *****

    17.9.2009 00:56 | Přečteno: 1351× | iné | poslední úprava: 17.9.2009 00:56

    Všetko ma ****. Webdizajneri su banda *******. Človek sa ide ****** z tych *********** webstránok. ***** to nemozete spraviť aby fungovali normalne do ****. Spravil som titulky k *********** slovenskému filmu pre jednu zahraničnú študentku slovenčiny. Aby mali z mojej práce osoh aj ostatný, chcel som to nahrať na web.

    OpenSubtitles.org

    Titulky.com

    Teraz idem do **** ja, ale až sa naseriem, spravím webstránku s titulkami kde budú titulky na disku ako plain text a nie ********* zip a prístupné budú statickou URL vy ******. A potom pôjdete do **** vy.

           

    Hodnocení: 87 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Myslíte si že je legálne pridať na ABC do komentára ako prílohu titulky k filmu?
     (88 %)
     (12 %)
    Celkem 83 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.9.2009 06:39 slayn | skóre: 5 | blog: Cokoliv
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    na OpenSubtitles.org jsem uploadoval titulky přes subdownloader a bylo to v pohodě..
    To err is human, to arr is pirate!
    Jan Drábek avatar 17.9.2009 07:32 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****

    Co mají webdesignéři společného s nefunkčním webem?

    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    Max avatar 17.9.2009 07:34 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    Ty asi nebudeš mladý vyrovnaný muž, že? :P
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    18.9.2009 13:45 eoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    Max Max_Devaine
    Zdar Max
    17.9.2009 08:17 9002
    Rozbalit Rozbalit vše RE re RE

    Re: *****... *****!

    David Ježek avatar 17.9.2009 09:07 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    nevím jak na slovensku, ale tady v česku je přeložení titulků (bez ohledu na to, zdali to zveřejníš nebo ne) neoprávněným zásahem do autorského díla. a to zcela bez legrace.
    17.9.2009 09:30 dark
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****

    Vždyť je to jen pár čísel a slov

    Dalibor Smolík avatar 17.9.2009 09:32 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****

    Takové heslo ke švýcarskému bankovnímu kontu je také jen pár čísel a slov :-D :-D

    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    hikikomori82 avatar 17.9.2009 09:53 hikikomori82 | skóre: 18 | blog: foobar | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    > přeložení titulků

    Ja som nic neprekladal, ja som vyrobil titulky z odposlechu
    17.9.2009 09:58 CEST
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    Ikdyz to prelozis odposlouchanim? No nevim, to bys zachvilku nesmel nikomu prevypravet ani obsah knizky nebo predcitat detem knizku (bohuzel deticky, nemuzu vam to precist, protoze nemam prava k sireni toho dila). To asi ne?
    Dalibor Smolík avatar 17.9.2009 12:39 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****

    Ale ano, přeložit si to můžeš a vyprávět to dětem a manželce. Ale ne zveřejnit .. :-)

    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    17.9.2009 12:46 Zdenek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    Ta manzelka a dite ma vyjimku ze zakona? Jaky je to paragraf?
    17.9.2009 13:29 aaaa
    Rozbalit Rozbalit vše aaaaaa

    Jak male deti

    Jan Drábek avatar 17.9.2009 15:49 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****

    Prakticky ano, když se vezme vpotaz, že nemusíte vypovídat proti pokud by to mohlo vést k trestnímu stíhání vaší rodiny ;-)

    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    Dalibor Smolík avatar 17.9.2009 15:59 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****

    Jde o problematiku o veřejné produkce.  Vlastní osoba a nejbližší příbuzní (rodina) není veřejnost.  Taktéž mohu doma poslouchat CD nebo sledovat film z půjčovny a moje rodina to může sledovat se mnou. Ale pokud pozvu přátele, již jde o veřejnou produkci. Stejně tak využívání titulků a překladů atd.

     

    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    xkucf03 avatar 26.9.2009 15:31 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše OSA

    Třeba ve školkách se předčítá větším skupinám dětí a někdy tam chodí i rodiče, takže je to vlastně veřejná produkce. Nebo takové autorské čtení – to by autor měl odvádět nějaké poplatky těm šmejdům (OSA) a pak se někam nahlašovat, aby milostivě část těch peněz dostal (nedostal) zpátky?

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    17.9.2009 14:29 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    Nejsem si jistý, jestli se externí soubor dá považovat za zásah do díla. Kdyby byly součástí filmu (zabudované do obrazu) nebo se udělal amatérský dabing či voiceovar, tak je to opravdu zásah do díla, ale externí titulky si pustit/zapnout můžete, ale nemusíte, a hlavne nejsou součástí samotného díla.

    BTW: Podle stejné logiky by byly neoprávněným zásahem i titulky pro hluché pouštěné přes teletex ... dokonce, podle dostatečně zvácené logiky, by se za to dal považovat i teletex či onscreen menu televizoru pouštené přes bežící film :-)
    Jardík avatar 17.9.2009 14:49 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    Fakt jak děti. Co třeba autora filmu požádat o svolení?
    Věřím v jednoho Boha.
    18.9.2009 13:50 eoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    a hlavne nejsou součástí samotného díla

    ale ty dialogy jsou. podle me je mozne, ze v tom bude podobny problem jako nedavno probirane zverejnovani textu pisni. preklad, nepreklad.
    Prcek avatar 17.9.2009 10:24 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    A ty titulky byly ve slovenštině nebo v angličtině? Na Titulky.com ti asi povolí nahrát jen české nebo slovenské.

    A co se týče toho UTF-8, to je takový problém v editoru přepnout na cp1250? Ještě se musí dát pozor, aby byly nastaveny konce řádků ve stylu windows.

    Pro český titulky je prostě normální, že jsou dělaný pro windows přehrávače, historický vývoj nebo co. Některý přehrávače by třeba špatně snášely UTF-8 nebo unixový konce řádků, je to sice jejich problém, ale proč komplikovat uživatelům serveru život, když to tam může být všechno jednotný a fungující?
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    17.9.2009 14:03 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    pokud ty UTF8 titulky maji BOM tak se ve vetsine prehravacu/DirectShow filtru spravne automaticky nadetekuji. Diky tomu to muze byt vsechno jednotny a fungujici :-D

    Toto je imho jen o omezenosti "vyvojaru" titulky.com - zvlast kdyz vedi v jakem jazyce ten text je
    xkucf03 avatar 26.9.2009 15:35 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Diakritika

    Spíš to bude opatření proti tomu, aby tam někdo pologramotný nevkládat titulky bez diakritiky, ne?

    A taky nevidím důvod, proč používat cp1250 (nebo latin-2), UTF-8 rulez :-)

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    17.9.2009 10:38 misch | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****

    Jo jo, titulky v cp1250 jsou bomba, třeba taková Ĕowyn s háčkovaným "E" místo Ë, to je fakt zážitek. Nehledě na to že snad neznám jediný běžně používaný titulkovač ve Win, který by nepodporoval UTF-8.

    Já teda autora článku naprosto chápu. Taky by mě totiž dožrala situace kdy chci přidat ruku k dílu, a autoři webů by se mě od toho snažili všemožnými způsoby odradit.

    mirec avatar 17.9.2009 14:44 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: *****
    Webdizajnéri sú banda ********* *******! Človek aby si konfiguroval jak ***** X aby mu tam weby fungovali!
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.