NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Všetko ma ****. Webdizajneri su banda *******. Človek sa ide ****** z tych *********** webstránok. ***** to nemozete spraviť aby fungovali normalne do ****. Spravil som titulky k *********** slovenskému filmu pre jednu zahraničnú študentku slovenčiny. Aby mali z mojej práce osoh aj ostatný, chcel som to nahrať na web.
Teraz idem do **** ja, ale až sa naseriem, spravím webstránku s titulkami kde budú titulky na disku ako plain text a nie ********* zip a prístupné budú statickou URL vy ******. A potom pôjdete do **** vy.
Tiskni
Sdílej:
Co mají webdesignéři společného s nefunkčním webem?
Re: *****... *****!
Vždyť je to jen pár čísel a slov
Takové heslo ke švýcarskému bankovnímu kontu je také jen pár čísel a slov
Ale ano, přeložit si to můžeš a vyprávět to dětem a manželce. Ale ne zveřejnit ..
Jak male deti
Prakticky ano, když se vezme vpotaz, že nemusíte vypovídat proti pokud by to mohlo vést k trestnímu stíhání vaší rodiny
Jde o problematiku o veřejné produkce. Vlastní osoba a nejbližší příbuzní (rodina) není veřejnost. Taktéž mohu doma poslouchat CD nebo sledovat film z půjčovny a moje rodina to může sledovat se mnou. Ale pokud pozvu přátele, již jde o veřejnou produkci. Stejně tak využívání titulků a překladů atd.
Třeba ve školkách se předčítá větším skupinám dětí a někdy tam chodí i rodiče, takže je to vlastně veřejná produkce. Nebo takové autorské čtení – to by autor měl odvádět nějaké poplatky těm šmejdům (OSA) a pak se někam nahlašovat, aby milostivě část těch peněz dostal (nedostal) zpátky?
Spíš to bude opatření proti tomu, aby tam někdo pologramotný nevkládat titulky bez diakritiky, ne?
A taky nevidím důvod, proč používat cp1250 (nebo latin-2), UTF-8 rulez
Jo jo, titulky v cp1250 jsou bomba, třeba taková Ĕowyn s háčkovaným "E" místo Ë, to je fakt zážitek. Nehledě na to že snad neznám jediný běžně používaný titulkovač ve Win, který by nepodporoval UTF-8.
Já teda autora článku naprosto chápu. Taky by mě totiž dožrala situace kdy chci přidat ruku k dílu, a autoři webů by se mě od toho snažili všemožnými způsoby odradit.