Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Všetko ma ****. Webdizajneri su banda *******. Človek sa ide ****** z tych *********** webstránok. ***** to nemozete spraviť aby fungovali normalne do ****. Spravil som titulky k *********** slovenskému filmu pre jednu zahraničnú študentku slovenčiny. Aby mali z mojej práce osoh aj ostatný, chcel som to nahrať na web.
Teraz idem do **** ja, ale až sa naseriem, spravím webstránku s titulkami kde budú titulky na disku ako plain text a nie ********* zip a prístupné budú statickou URL vy ******. A potom pôjdete do **** vy.
Tiskni
Sdílej:
Co mají webdesignéři společného s nefunkčním webem?
Re: *****... *****!
Vždyť je to jen pár čísel a slov
Takové heslo ke švýcarskému bankovnímu kontu je také jen pár čísel a slov
Ale ano, přeložit si to můžeš a vyprávět to dětem a manželce. Ale ne zveřejnit ..
Jak male deti
Prakticky ano, když se vezme vpotaz, že nemusíte vypovídat proti pokud by to mohlo vést k trestnímu stíhání vaší rodiny
Jde o problematiku o veřejné produkce. Vlastní osoba a nejbližší příbuzní (rodina) není veřejnost. Taktéž mohu doma poslouchat CD nebo sledovat film z půjčovny a moje rodina to může sledovat se mnou. Ale pokud pozvu přátele, již jde o veřejnou produkci. Stejně tak využívání titulků a překladů atd.
Třeba ve školkách se předčítá větším skupinám dětí a někdy tam chodí i rodiče, takže je to vlastně veřejná produkce. Nebo takové autorské čtení – to by autor měl odvádět nějaké poplatky těm šmejdům (OSA) a pak se někam nahlašovat, aby milostivě část těch peněz dostal (nedostal) zpátky?
Spíš to bude opatření proti tomu, aby tam někdo pologramotný nevkládat titulky bez diakritiky, ne?
A taky nevidím důvod, proč používat cp1250 (nebo latin-2), UTF-8 rulez
Jo jo, titulky v cp1250 jsou bomba, třeba taková Ĕowyn s háčkovaným "E" místo Ë, to je fakt zážitek. Nehledě na to že snad neznám jediný běžně používaný titulkovač ve Win, který by nepodporoval UTF-8.
Já teda autora článku naprosto chápu. Taky by mě totiž dožrala situace kdy chci přidat ruku k dílu, a autoři webů by se mě od toho snažili všemožnými způsoby odradit.