Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Linux je o svobodě. A tento portál je o linuxu.Hezká báseň. O svobodě? A co o svobodě nakládat se svým majetkem podle sebe? A(na)rchie...
O svobodě? A co o svobodě nakládat se svým majetkem podle sebe? A(na)rchie...mozes mi to vysvetlit? nechapem celkom co tym chces povedat (a mozno aj ano, ale nedava mi to zmysel)
Víc práce -- ale pro moderátory.Kteří by se na svou práci brzo vykašlali, protože koho by to bavilo.
Myšlenka je to zajímavá a na první pohled s ní nelze než souhlasit, ale...
a) Moderování diskuze s velkou návštěvností by stálo spoustu drahoceného času lidí, kteří mohou dělat něco užitečnějšího.
b) Přispívající nejsou malé děti a sami zodpovídají za následky svého chování.
c) A nakonec evoluci nelze zabránit násilím. Linuxová konfera a diskuze na Ábíčku již není to co bývalo, ale neříkám, že je to špatně, je to zkrátka součást evoluce
BTW: Jsem zvědav kam až se internet dostane, aby se z něj nestal bezedný močál, ve kterém se vše utopí...
P.P.S.: Až někdo bude mluvit o odcházení z moderovaného webu, nechť si nejdříve přečte toto. Aby se totiž neunáhlil.
Navíc je to technicky neproveditelné bez větší skupiny moderátorů na plný úvazek ... na takovém webu bych nechtěl dělat administrátora diskusí.Ptal jsem se na názor na samotné moderování, ne na názor na technickou proveditelnost.
Je pak samozřejmě otázkou, proč probíhá třeba očkování, když je možnost nákazy některou z nemocí 1:1000000...To nelze srovnávat. V takových případech se provádí očkování jen u nemocí, které jsou nakažlivé. Tam stačí, aby se nakazil 1 člověk a pak se to geometricky šíří dál. U nemocí, kde toto nehrozí, se hromadně neočkuje (např. klíšťová encefalitida). Dále se berou v úvahu i rizika plynoucí z nemoci, tedy proti chřipce s vysokou pravděpodobností onemocnění se plošně neočkuje (protože má nízkou smrtnost), kdežto proti (dokonce nenakažlivému) tetanu se smrtností 60 % se očkuje.
Tam stačí, aby se nakazil 1 člověk a pak se to geometricky šíří dál.Hmm, nádherná paralela na komentáře. Stačí, když je jeden mimo téma -- a zvrhne se to.
Vodkud že vítr fouká? Rozhodně proti moderování ... a nebo si to dělejte jak chcete ... :-/
Tiskni
Sdílej: