V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tak jsem mě jednoho krásného rána ruplo v bedně a usmyslel jsem si že vyzkouším archa. Instalace celkem dobrá až na to že šel nainstalovat jenom áklad. Zbytek jsem nemusel stahovat, protože stejně nešel. Spuštění: bah ono to má konsoli! Ale neztratil jsem se a pomocí pacmana stáhl xka + fluxbox. Mno ale ouha konfigurace Xek nešla. Ani jeden ze tří nástrojů mi nepomohl. Ruční edit taky ne. Na ofic. foru mi nepomohli. Pak jsem to po třech dnech bootování slaxu zabalil s tím že vyzkouším fedoru 6. Tak to je tak skoro všechno.
P.S.: U mě nikdy standartní postupy nefungují, ostatním ano. Asi mám nějakou blbou karmu či co :)
Tiskni
Sdílej:
a asi se co nevidet vratim ke kubuntu, tam me bylo nejlip ...
prichazim na dalsi mouchy - nefunguje mount jako v mandrive nebo kubuntu ikdyz vsecko v fstabu je zapsany, potrebny programy nainstalovany (udev hal dbus pmount) a stejne nic. a zase ten problem co mam na kazdy druhy distribuci - ntfs oddily s daty. sice jdou pod userem mountnout ale neneni na ne pristup - nedostatecny prava. pritom v fstabu je option user a uzivatele mam pridanyho do vsech myslitelnejch skupin. proste bordel. at to mountuje do /mnt nebo /media je to stejny.
asi pockam na release kubuntu 7.04 a zase se vratim "domu" ...
pokud se me teda tohle nepovede nak vyresit ...echo user_allow_other >> /etc/fuse.conf
pro me by bylo idealni to kubuntu s nakym lepsim balickovacem. aby se me to za 3 mesice kompilovani vlastnich balicku nezaclo sypatTo sypání bych tipoval na PEBKAC. Zkuste to řešit jako já. Všechny extra programy umisťujte do separátních adresářů v
/opt
:
./configure --prefix=/opt/aplikace-0.0.0 && make sudo make installBalíčkovací systém tak nenarušíte, aplikaci budete moci kdykoliv odstranit prostým smazáním příslušného adresáře a nebude problém udržovat ani více verzí stejné aplikace.
mel sem i gentoo. ale po emerge -uDN world uz sem X nevidel nikdy vice. jakto, ze si ho tolik lidi tak pochvaluje? pro me to bylo maly soukromy peklo cely gentoo.To jsem nějak nepochopil. Co že se to stalo? Taky jsem zažil pár horkých chvilek (když jsem si třeba nechtěně odinstaloval půlku systému), ale vytrval jsem a nakonec jsem problém vyřešil a přitom jsem se i naučil něco nového. Gentoo chce trpělivost, odvahu a zkušenosti.
jakto, ze si ho tolik lidi tak pochvaluje?Protože ne každýho rozhází trivka...
DAEMONS
v /etc/rc.conf
přidat dbus
a hal
.
Load "dri"A následující úsek:
Section "DRI" Mode 0666 EndSectionPodrobný návod na zprovoznění X.org i ovladače nvidia je k dispozici na Arch Wiki. Naleznete tam i instrukce jak nainstalovat oficiální ovladač ručně, což šlo vyzkoušet jako poslední možnost. Já osobně doporučuji změnu distribuce pouze pokud: