Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
cc -g -Wall `sdl-config --cflags` -c -o detection.o detection.c In file included from detection.c:15: xvmc_tests.h:2:36: error: X11/extensions/XvMClib.h: No such file or directory In file included from detection.c:15: xvmc_tests.h:12: error: expected specifier-qualifier-list before 'XvMCContext' make: *** [detection.o] Error 1Doslo mi kde bude asi chyba (kompiluju jinde), takze jsem si vytvoril symlink do vyse zmineneho adresare. Lec bohuzel dany pozadovany soubor nemam vubec - jediny jmenem podobny je XvMCproto.h...
KEYWORDS
(jako náhrada za -*) - takový ebuild se potom odmaskuje přidáním "kategorie/název-balíku **" do package.keywords (jak píše Marek, který ovšem patrně moc nedával pozor # renouveau find_pcidev_by_addr: Strange! 0xc00000 bytes at 0xc0000000 goes beyond a PCI resource. mmap: Invalid argument
[root@arch renouveau]# makepkg
==> ERROR: install scriptlet (renouveau.install) does not exist.
aurbuild -S nejaky_text
A nechat si balíček z AURu automaticky vybuildovat a nainstalovat pomocí:
aurbuild -s nazev_balicku
Zjevně sis stáhl jen PKGBUILD bez příslušného install skriptuJo díky, taky mě to mohlo napadnout. Moc z AUR neinstaluju a asi většinou, co jsem se díval, byl k dispozici jen PKGBUILD... tak už jsem se do Files dívat přestalKdyž chceš vytvářet balíček z AURu, musíš stáhnout kompletní tarball kde je nejen PKGBUILD, ale i případný install skript nebo další soubory (patche, atp.). Viz odkaz tarball bna oné stránce AURu.
Já už svou občanskou povinnost splnil…
Zvláštní je, kolik lidí má problémy s během a kompilací renouveau.
Tiskni
Sdílej: