Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Byla vydána nová verze 1.50.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Vypíchnout lze podporu nastavení veth (virtual ethernet) v nmtui.
Byla vydána nová verze 24.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Xahea. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.1.0. Nově je pro sestavení potřeba Qt 6.7.
Tiskni Sdílej:
From
), přístup z mnoha zařízení zase IMAP. Jen je potřeba mít počítač, na kterém to může běžet (cron + Python).
Divná práce se štítkyNepoužívám.
až příliš primitivní placená aplikace…Proto používám tu jinou, co tam pro Android je. Ta je neplacená.
Ale rušit kvůli tomu zbytek ? Nevyhovuje ?
Ten zbytek, který byl zdarma a už je (zatím pro nové registrace) zpoplatněn?
google mě tímto pěkně NAS*AL ...Já jsem o tom pár minut přemýšlel a nakonec jsem to vyhodnotil asi takto: Reader je služba, která jde ze všech služeb Google nahradit úplně nejjednodušeji, prostě začnu používat něco jiného, vždyť je to jenom RSS čtečka, nemusím si nikam přetahovat žádná data, nemusím nikomu posílat nějakou novou adresu apod. a očividně existují alternativy. Reader má fajn interface, klient v mobilu je taky celkem použitelný, ale kolem dokola nic, co by se nedalo dohnat, tzn. z mého pohledu můžu být spokojený někde jinde. Co mi ale nejde na mozek je fakt, že Google ukončuje službu, která mu o každém uživateli celkem přesně říkala, o co má daný uživatel zájem - a to nejednom ve smyslu, že se mohli podívat, co mám "předplaceno", ale přesně věděli, kolik na každém postu strávil času. Z mého pohledu se Google zbavuje svého rodinného stříbra - protože vědět, o co má uživatel zájem, je ryzí podstatou jejich existence. Ale když myslí, že to nepotřebují, tak já jim do toho mluvit nebudu. To začnu řešit, až si jednou celý Google koupím.
Hello, folks. Since you keep melting this VM, please enjoy this bare page. Issue tracker and wiki are temporarily disabled too. Sorry.
Ja tiež a zhodou okolností tiež pred asi rokom: Likvidujeme Google reader – Tiny Tiny RSS
Jediná nevýhoda je mobilná verzia nevhodná pre niektoré zariadenia. Opera mini síce bez problémov, ale Links si ani neškrtol.
Alternatives to Google Reader.
Tiny Tiny RSS vypadá dobře, ale moc se mi nechce kvůli tomu tahat na server PHP a MySQL. :(
Jinak u mě to zatím vypadá na The Old Reader. Ale chybí tomu HTTPS a asi i přihlašování bez Google/FB.
RSS transport pro Jabber
nebo vlastní skript co bude pravidelně tahat a porovnávat feedy + nějak zpracovávat výstup (u mě by stačilo zobrazit přes Zenity, ze seznamu bych si vybral co chci a potvrzením by se všechno otevřelo v prohlížeči)
Sakra, webový aby to bylo....napadá mě jen vlastní server, BASH, Lighttpd a někdo, kdo to dokáže naskriptovat