Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.
Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Tiskni
Sdílej:
$ eix freedroid * games-rpg/freedroid Available versions: (~)1.0.2 {{vorbis}} Homepage: http://freedroid.sourceforge.net/ Description: Freedroid - a Paradroid clone * games-rpg/freedroidrpg Available versions: 0.15 {{opengl vorbis}} Homepage: http://freedroid.sourceforge.net/ Description: A modification of the classical Freedroid engine into an RPG
Zatim mam akorát X, X-2, XI (ta mi ale nefunguje, to je to HDD installable MMORPG) a XII.
Nevím, jestli si na ně někdo vzpomínáte, ale šlo myslím o to, že jste kopali hlínu a sbírali diamanty...Myslite Boulder Dash?
Další celkem podobnou hrou je Legend of KyrandiaDost by mě zajímalo kolik her z té doby sdílelo grafiku. Je mi docela líto, že na tento skvost jsem v mládí nenarazil. Škoda no. Nicméně Tajemství Oslího ostrova ruluje.
Občas si zavzpomínám na svá "mladší" léta a moji "práci" na PCNo nevím, asi si děláš hodně prdel ne? Ty jsi staré hry z roku 199X nepoznal v reálném prostředí (PC XT,AT apod.), tehdy to nebylo blik blik a bylo to tam, tehdy jsi čekal a čekal až se hra natáhne, tehdy jsi musel hodně šetřit s tím co si uložíš na 20MB HDD. V letech 199X bylo hodně skvělých her jak akčních tak i simulátorů. Sám někde doma na půdě mám starý gumák ZX-Spectrum na kterém se hrálo jedna báseň. V práci jsem na odreagování hrával F15/F18 a pak Dooma
Dodnes si pamatam, ako som bol ohureny demom Lost Eden na kamaratovom PC. Ta hudba mi sposobila nejedny zimomriavky ( a sposobuje dodnes ), grafika bola na tu dobu nadherna. Bolo mi 15. Ach, tie casy ...
Najsmutnejsie je, ze som tu hru nikdy nemal a nehral a spomenul som si na nu po cca 12 rokoch.ze je to hra na urovni prvniho dilu (The Black Gate), mozna i lepsi.Akorát mnohem zákeřnější. Nedovedu si představit, jak to někdo v té době mohl dohrát bez možnosti občasného nakouknutí do návodu na internetu. Třeba takový nekonečný tunel…
Jo, Eye of the Beholder 3 je boží.
protože mi přijde úžasný pocit po několika letech tu hru hrátDokonce i někteří autoři věděli, že jejich hry budeme hrát i po letech.