Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Taky bych asi vzal tyhle. Ještě jedna rada. Aby to bylo dřevo (t.j. dřevotříska) a 2.0 (ne subwoofer) už jsem řekl, ale ještě jedna věc: na velikosti záleží. Čím větší objem, tím líp, toť základní pravidlo stavbu reprosoustav.To neni pravda. Velikost bedny zalezi na tom, jaky to je typ (s/bez basreflexu, horna, bandpass...), a _hlavne_ na pouzitem _reproduktoru_. S jednim reproduktorem se stejnou plochou membrany ti muze stacit polovicni velikost bedny nez s jinym aby ti to hralo priblizne stejne.
S jednim reproduktorem se stejnou plochou membrany ti muze stacit polovicni velikost bedny nez s jinym aby ti to hralo priblizne stejne.Dá se to obrátit: se stejným reproduktorem bude lépe hrát větší bedna. Tudíž má smysl se na objem dívat.
Genius SP-HF 2000X Je skutečně škoda, kupovat něco levnějšího.Presne, velice podobne modely vyrabi i redstar, proto jsem se o tom zminoval. Videl jsem RS214 a az me prekvapili svoji velikosti (vzhledem k cene). RS-217 nebo RS-220 se mi tedy dost libej. Zdenek
Frekvenční rozsah:
20 Hz - 20 kHz
Ta bedňa zahrá počutelne možno 100hz aj to s odretými ušami a bolo by prekvapujúce, ak by hrali ešte 15khz.
Pekný príklad pre nezasvätených, že podľa parametrov v reklamnom letáku sa naozaj vyberať nedá. Treba si to ísť vypočuť, aby sa predišlo sklamaniu. (mimoto za 1000czk sa dá kúpiť už relatívne dobrá whisky, ktorá urobí väčšiu parádu :) )
Ty slyšíš 15khz? Kolik ti je? 15? (Obyčejně se tvrdí, že po dvacítce už člověk moc nad 10kHz neslyší...)