Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »No praveze to vyzera celkom fajn ... inovace bez legrace :D
Predsudky....
http://www.orzeszek.org/blog/2009/05/17/how-to-enable-opentype-ligatures-in-word-2010/
Nejlepsi veta: This is all great news for the three people who were looking forward to this support in the next version of Word.
Ja ale nenadavam, ja som poskytol screenshoty komunite takpovediac z prvej ruky, aby bola v obraze, co si na buduci rok Mrkvosoft na svojich vymyslel, pretoze predpokladam ze tak lahko to nepojde srz Wine nainstalovat...
Ja ale nenadavam...
vobec sa mi nepaci
Já taky doufám, že to nemyslí vážně. Ale od Roberta by mě už absence jakékoliv logiky vůbec nepřekvapila.
Zlaté AmiPro... ach jo.. kde sú tie doby, kedy bolo všetko pekne jednoduché a nie preplácané xyz možnosťami, ktoré bežný smrteľník nepotrebuje....
Ale jednu vec by si linux z tohto zobrať mohol, konečne by mohol zapracovať na základnom dizajne, ono screeny sú z linuxu krásne, ale koľko úsilia to stojí aby sa človek k niečomu takému dostal :)
kde sú tie doby, kedy bolo všetko pekne jednoduché a nie preplácané xyz možnosťami, ktoré bežný smrteľník nepotrebuje....Ty doby jsou porad tady, jen si musis umet vybrat ten sparvny SW
Dřív mne na různých KDE/GNOME vadilo, že v default stavu používají takový ohromný ikony a fonty a ideální monitor by měl mít alespoň 3000x2000. Zdá se, že to dorazilo i do windows.
Ano, KDE3 se mi líbilo, byl tam jeden styl, kdy se neplýtvalo místem a bylo vidět co nejvíce textu v editoru/prohlížeči atp. Snad to KDE4 se k tomu taky dohrabe. Jinak, hodně úsporný jsou WinXP, když se zapne klasický vzhled, nebo Win2000. Prostě u nich dělá hodně ten základní font, musí se nechat, že ho mají vymakaný.
1. Pokud neznáš klávesovou zkratku Ctrl+P, která funguje snad všude už odnepaměti, tak je to zvláštní.
2. Ten nový vzhled se zavádí postupně i v IE i Windows (i třeba v Malování atd.), takže v klíčových a nejpoužívanějších programech to je. Vzpomeňte si třeba na Amarok, K3b apod., jak dlouho trvalo, než byly i pod KDE 4.
Tiskni
Sdílej: