Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Asi takovou změnu jsem provedl před měsícem a půl. Změnil jsem distribuci, ze svého oblíbeného Gentoo na OpenSuSE. Vyzkoušel jsem v průběhu času (cca 4 roky) většinu distribucí a jen tyto dvě mě oslovily.
Úplně původně jsem začal experimentovat s Red Hatem 9 (Shrike) - zlaté to časy, nepotřeboval jsem nic (protože jsem na počítači nedělal vůbec nic náročného), ale v linuxu jsem brzy objevil potenciál pro šťourání a uspokojení své zvědavosti.
Pak jsem pokračoval na Mandrake, Fedoru a Arch, Debian - tyhle distribuce mě ničím neuchvátily a měl jsem s nimi spíše problémy.
V dobách SuSE 9.3 jsem byl relativně spokojen, vše fungovalo, yast byl perfektní, ale dost pomalý. Má zvědavost mě hnala dál a dál, konkrétně na Gentoo.
Gentoo i přes čas strávený kompilací a spravováním systému byl pro mě jako stvořený, vyhovoval mi, prostě krása. Ale jednoho dne (před jeden a půl měsíc zpátky) mě přestalo bavit, že celý páteční podvečer každý týden strávím aktualizací Gentoo. Přestalo mě bavit googlit, co se změnilo, když vyšlo nová verze KDE 4.1.x, a proč nejde zkompilovat toto a ono.
Instalace OpenSUSE bez nejmenších zádrhelů (na dvou počítačích), přidání repozitářů pro VirtualBox, KDE 4.1, Packman, NVIDIA a další vyhledané přes http://packages.opensuse-community.org/ (OBS je super služba).
Rychle startuje, KDE 4.1.2 naprosto bez problémů a dobře udržováno (narozdíl třeba od Kubuntu), OpenOffice 3.0 taky bez problémů, aktualizace naprosto bez problémů. Yast se velice svižně (konkrétně zypper).
Jsem spokojen, soudruzi zase odvedli (a stále odvádějí) dobrou práci!
Tiskni
Sdílej:
4.1.2 - mas Factory? Hm, mne se tam docela mlati zavislosti. Nic neresitelneho, ale i tak ...No tak na to jdou použít priority, ale jednodušší bude použít balíky s KDE 4.1.2 pro 11.0. Tam se nic nemlátí.
Neřekl bych, že je OpenSuse nějak KDE centric distro. Dokonce jsem někde i četl, že se v jedné době chtělo prosadit jako hlavní prostředí Gnome, ale neprošlo to. V Suse je věnována pozornost oběma nejhlavnějším prostředím zhruba stejně, a to si myslím že je dobře.
Oproti tomu v *buntu je výrazně preferovaným prostředím Gnome. Na KDE se poněkud kašle a různé novinky anebo vylepšení se dostávají do Kubuntu se zpožděním anebo vůbec.
ale je to dost KDE centric distro.. hlavne ak si zoberiete do uvahy ze aj samotny instalator je v qT4 aje ked je fajnNo Gnome je plusmínus* stejně podporované, včetně možnosti instalovat nejnovější verze. Yast je v Qt spíše z historických důvodů, nicméně má i CLI, ncurses, nebo poměrně nové gtk rozhraní, takže jediný případ, kdy uživatel používá pouze Qt4 Yast je instalace. * spíše plus, protože SLED běží na Gnome.