Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V minulém blogu jsem slíbil, že popíšu, jak nahodit Compiz Fusion s nVidia ovladačem. Nuže, zde je.
su -
) zadejte tyto příkazy. Předtím si ale zazálohujte /etc/X11/xorg.confOn se ten soubor sice zazálohuje automaticky, ale čék nikdy neví
nvidia-xconfig --composite
nvidia-xconfig --allow-glx-with-composite
nvidia-xconfig --render-accel
nvidia-xconfig --add-argb-glx-visuals
Tiskni
Sdílej:
nechte si přidat jen první repozitorář, ostatní ignorujte....děti, nepijte kiselinu, rozežere vám vnitřnosti...
Nejdřív napiš deset důvodů, proč by ti někdo měl vypisovat svoje důvody. A žádné "chci to vědět".Tak fajn. Ja len ze kazdym sa tym ohana tak som len chcel vidiet prakticke dovody tych ktori tomu prisli na chut, lebo ja medzi nich nepatrim. Urcite by som vedel vymenovat aj 20 dovodov preco nie, lebo cely ten 3D desktop je len o tom "ze sa mi to paci" a ziadne ulahcenie osobne na tom nevidim. Inak zapisok je OK.
To že jsou Beryl a Compiz okenní manažery vím také.A proto když nasadím např. Beryl, tak původní WM (např. kwin) musí pryč. Proto nechápu vaši větu
je funkční snad ve všech WM..
7.) Přetahování okna pomocí Alt + kliknutí kamkoliv do okna (to jde možná i bez akcelerace). Existuje jiný způsob jak posunout okno tak, aby nebyl vidět titulek? - při rozlišení 800x600 nutnost u některých programů.Upozornil jsem na to že jde ve všech WM které znám, tudíž to jako výhodu compizu/berylu považovat nelze. A DE s tím opravdu nemá nic společného. Už si rozumíme?
Stačí několik otevřených oken a to další už bude černéJakto? S tím měla problém jen nVidie, pokud vím a již jej opravila.
Mne by uplne stacilo mit tu obdobu Expose z Maca (a nemuset se trapit s nejakym Compiz-Fusion).Existuje a volá sa Komposé. http://kompose.berlios.de/
cd .kde/Autostart
se přesuňtě do již zmíněného adresáře. Pak už jen spusttě příkaz ln -s /usr/bin/fusion-icon fusion-icon
Pokud máte KDE, máte hotovo. Pokud Gnome :-/ Tak vám musí poradit někdo jiný