abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1964 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Asus nechce Linux

    24.6.2008 13:58 | Jiné | poslední úprava: 24.6.2008 16:18

    Asus už konečně pochopil, že Linux není ten správný systém pro desktopové počítače a tak nové Eee PC bude dodáváno pouze s operačním systémem Windows. Update: Více na http://www.svethardware.cz/....

           

    Hodnocení: 8 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    24.6.2008 14:01 Radovan Garabík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Nejako nechapem, myslel som si, ze Eee PC je notebook, a nie desktopove PC....
    24.6.2008 14:03 Peto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Tešíte sa tomu?
    24.6.2008 14:13 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Které nové EEE?

    The 901 is the third-generation Eee PC and the first to sport Intel's Atom processor, clocked at 1.6GHz, and, like its predecessors, will ship with Linux and Windows.
    24.6.2008 14:22 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    A aj nové Eee PC 1000 a Eee PC 1000(H) budú obsahovať aj GNU Linux (celkom som zvedavý, pri akom rozmere sa zastavia :) ).
    25.6.2008 08:00 Septyk | skóre: 2 | Teplice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Tady se jedná o desktopovou verzi EEE, ty budou jen s winXP
    ...
    25.6.2008 10:21 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    ale ne ne, to jen prozatim. Prectete si prispevky nize...
    24.6.2008 14:24 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Ach, ty jsi ale panikář. Co kdybys toto tvrzení doložil nějakým linkem?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 24.6.2008 14:34 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Porucha osobnosti?
    Dent avatar 24.6.2008 14:41 Dent | skóre: 21 | blog: Standovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    To je nějaký komplex? Onehdá mi na mail přišla nabídka na prodloužení penisu, nemám Vám to přeposlat?
    24.6.2008 18:44 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Tak to mas stesi ze jen Onehdá.
    Mne to chodi co chvili, dybych to vsechno podstoupil, nevejdu se do koupelny :-D
    24.6.2008 15:56 phero | skóre: 17 | blog: techblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    nemyslel si asus eee '''box'''? no i kdyz na nem je vlastne taky moznost si vybrat jestli chces linux nebo windows ...
    saly avatar 24.6.2008 16:08 saly | skóre: 23 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    štítky ...
    saly avatar 24.6.2008 23:51 saly | skóre: 23 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Tak už ne, ale bylo tam něco jako "hulánoviny, provokace, ..."
    4.7.2008 23:44 Brokarna | skóre: 18 | blog: problemy_s_r_o
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    teď to shrnuli pod Jarda bloguje ;-)
    Jardík avatar 24.6.2008 16:17 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    http://www.svethardware.cz/art_doc-98E288710F18F7AEC12574720030C0AF.html
    Věřím v jednoho Boha.
    24.6.2008 16:30 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Hmm jak na tom budou ty Windows XP přeinstalovávat? :D
    Luboš Doležel (Doli) avatar 24.6.2008 16:30 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Linux hasn't been ignored, however. But it will come "later", a company official admitted.
    Dent avatar 24.6.2008 16:31 Dent | skóre: 21 | blog: Standovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Tak já nevím, ale...

    http://www.reghardware.co.uk/2008/06/19/eee_box_uk_date/
    Asus will bring the Eee Box desktop to the UK in August. However, the company confirmed to Register Hardware that machine will initially only ship with Windows XP Home Edition.
    Asus' announcement only mentioned Windows XP. We asked the company to clarify the situation, and it admitted that the first Eee Boxes to arrive in Britain will have the Microsoft OS pre-installed.

    Linux hasn't been ignored, however. But it will come "later", a company official admitted.
    Chce si to vyhledat i nějaké další informace, ale to se zase do svaté války proti Linuxu nehodí.
    kerny avatar 24.6.2008 17:19 kerny | blog: KernyBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    omfg
    In a world without gates and fences... Who needs windows?
    AsciiWolf avatar 24.6.2008 18:17 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Bože... :-(

    Rodí se nám tu nový H*lán! :-D

    24.6.2008 21:29 Let_Me_Be | skóre: 20 | blog: cat /proc/idea/current | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Rodi? Se podivej na predesle zapisky. Celkem staci k tomu aby si clovek udelal docela kvalitni predstavu o inteligenci pisatele :-)
    Linked in profil - Můj web - Nemůžete vyhrát hádku s blbcem. Nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
    =^..^= AmigaPower® avatar 24.6.2008 22:08 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Fak že jó! Samý perly! Doufám že používá kondom, aby jich časem nebylo víc... :-D :-D :-D
    Jardík avatar 25.6.2008 21:10 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Ano, jsem blbej, jsem psychopat - mám totiž smíšenou poruchu osobnosti schizoidní a dissociální.
    Věřím v jednoho Boha.
    =^..^= AmigaPower® avatar 24.6.2008 20:03 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Takže Mrchožrout® přestává prodávat svoje XP® a ASUS® se zrovna v tu chvíli rozhodne je nasadit do svejch "nic moc boxů®", tak to je buď blábol, nebo šéfmanager marketingu z ASUSU® něco bere... :-D
    Grunt avatar 24.6.2008 21:27 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    Provokatére.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    25.6.2008 21:42 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
                                ___________________________
                       /|  /|  |                          |
                       ||__||  |       Please don't       |
                      /   O O\__           feed           |
                     /          \       the trolls        |
                    /      \     \                        |
                   /   _    \     \ ---------------------- 
                  /    |\____\     \     ||                
                 /     | | | |\____/     ||                
                /       \|_|_|/   |    __||                
               /  /  \            |____| ||                
              /   |   | /|        |      --|               
              |   |   |//         |____  --|               
       * _    |  |_|_|_|          |     \-/                
    *-- _--\ _ \     //           |                        
      /  _     \\ _ //   |        /                        
    *  /   \_ /- | -     |       |                         
      *      ___ c_c_c_C/ \C_c_c_c____________             
    Jardík avatar 25.6.2008 22:50 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asus nechce Linux
    :-):-)
    Věřím v jednoho Boha.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.