Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Dobrý den, společnosti, která tuto službu pro Českou televizi zajišťuje, postupně pracuje o zprovoznění služby i v jiných operačních systémech jako jsou např. Linux nebo MAC. Věříme, že to bude co nejdříve, abychom mohli tuto službu poskytovat co největšímu množství uživatelů internetu. Nyní se tedy nacházíme v přechodné době. Lenka Lukešová
OMG. jednak jste prohodil podminku (..predstavujete si, ze ... nemusi ..)Pokud si nepředstavujete, že se výstup šifry musí podobat výstupu generátoru náhodných čísel, pak už jste na půl cestě k tomu, abyste se mnou souhlasil. Pak už vám stačí jenom akceptovat, že se výstup šifry může být ztrátově komprimovatelný.
a jednak si neco zjistete o kryptoanalyze.Můžete být konkrétnější? Já to studoval, mám z toho titul (což samo o sobě nemusí ještě nic znamenat)
Pokud si nepředstavujete, že se výstup šifry musí podobat výstupu generátoru náhodných čísel, pak už jste na půl cestě k tomu, abyste se mnou souhlasil. Pak už vám stačí jenom akceptovat, že se výstup šifry může být ztrátově komprimovatelný. Můžete být konkrétnější? Já to studoval, mám z toho titul (což samo o sobě nemusí ještě nic znamenat)Stale si predstavuji, ze vystup bezpecne sifry musi byt od vystupu generatoru nahodnych cisel k nerozeznani. (viz zde - a to je jen wikipedia.) Anebo se tu stale bavime o necem, co je "jako" sifra (tj. ztizi to cteni obsahu), ale sifra to neni (protoze to lze trivialne bez znalosti klice obejit anebo lze trivialne klic zjistit)?a myslím, že trendy celkem sleduju, tak by mě zajímalo, kde mi ujel vlak.
Taky jedna odpověď :
Dobrý den, Česká televize rozšířila prostřednictvím Videopůjčovny nabídku svých služeb nad rámec poslání média veřejné služby, které pro uživatele internetu zajišťuje prostřednictvím iVysílání. iVysílání mohou volně využívat uživatelé všech počítačových platforem. V rámci Videopůjčovny nabízí Česká televize divákům atraktivní obsah, který by jiným způsobem nemohla poskytnout. Z hlediska smluvních vztahů s autory příslušných pořadů je nutné dbát na zajištění bezpečnosti takto nabízeného obsahu a maximálně omezit možnost nelegálního šíření. V současné době má Česká televize k dispozici ekonomicky nejvýhodnější zabezpečení, které poskytuje společnost Microsoft. Pro jiné platformy bohužel v této chvíli neexistuje řešení, které by poskytlo dostatečnou ochranu práv, a zároveň bylo ekonomicky rentabilní. Česká televize je však do budoucna připravena řešit rozšíření využití v rámci ostatních operačních systémů mimo Microsoft. Služba Videopůjčovny byla vytvořena externí společností, která není jakýmkoli způsobem spjata se společností Microsoft, a to zcela v její režii a na základě podnikatelského rizika spojeného s velmi dlouhou dobou návratnosti investice. Česká televize do projektu neinvestovala žádné finanční prostředky a o zisk z provozu této služby se dělí s touto společností v poměru, který je jednoznačně výhodnější pro ČT. V konečném důsledku tak Česká televize rozšířila spektrum svých nabízených služeb a navíc přináší dodatečné finanční prostředky na výrobu nových pořadů. S pozdravem Videopůjčovna ČT
Tiskni
Sdílej: