O víkendu probíhá konference OpenAlt 2025. Na programu je spousta zajímavých přednášek. Pokud jste v Brně, stavte se. Vstup zdarma.
Josef Průša představil novou velkoformátovou uzavřenou CoreXY 3D tiskárnu Prusa CORE One L a nový open source standard chytrých cívek OpenPrintTag i s novou přepracovanou špulkou.
Na GOG.com běží Autumn Sale. Při té příležitosti je zdarma hororová počítačová hra STASIS (ProtonDB: Platinum).
Ubuntu 25.10 má nově balíčky sestavené také pro úroveň mikroarchitektury x86-64-v3 (amd64v3).
Byla vydána verze 1.91.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo druhou veřejnou soutěž v programu TWIST, který podporuje výzkum, vývoj a využití umělé inteligence v podnikání. Firmy mohou získat až 30 milionů korun na jeden projekt zaměřený na nové produkty či inovaci podnikových procesů. Návrhy projektů lze podávat od 31. října do 17. prosince 2025. Celková alokace výzvy činí 800 milionů korun.
Google v srpnu oznámil, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Iniciativa Keep Android Open se to snaží zvrátit. Podepsat lze otevřený dopis adresovaný Googlu nebo petici na Change.org.
Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Inspirován událostmi posledních dnů, a také tím, co jsem se dočetl zde v nejednom blogu, rozhodl jsem se udělat jednou provždy pořádek v tom, jak to vlastně na našich úřadech (na poštách, v bankách apod.) vypadá.
Budu kategorizovat pouze tu něžnější část našeho úřednictva, neboť úředníků se zde vyskytuje poskrovnu, bývají spíše na vyšších pozicích a rozptyl "měřitelných" vlastností není zdaleka tak velký jako u úřednic. Předesílám, že teď nebudu hodnotit atraktivitu úřednic jakožto žen, protože je to záležitost osobního vkusu a pravděpodobně bychom nenašli výrazné rozdíly oproti zbývající části ženské populace.
Prezentované informace vycházejí ze zjištění účiněných v běžném životě. Jsou časově relativně stálé, i když k dílčím posunům samozřejmě dochází. Řádky psané kurzívou jsou postřehy přímo ze života.
 
 
Tak toto jsou extrémní typy, běžná úřednice se nachází někde uvnitř vymezeného prostoru. Kéž bychom mohli vyselektovat jen tu lepší část a zbytek eliminovat (aby jednání na úřadech nebo posílání balíku bylo záležitostí rychlou, příjemnou a bezproblémovou)...
Omlouvám se za místy netaktní nebo sexistické poznámky. Ale někdy prostě nelze jinak.
        Tiskni
            
                Sdílej:
                 
                 
                 
                 
                 
                 
            
    
 5.4.2005 23:38
Pavel Stárek             | skóre: 43
             | blog: Tady bloguju já :-)
             | Kolín
        5.4.2005 23:38
Pavel Stárek             | skóre: 43
             | blog: Tady bloguju já :-)
             | Kolín
         )
  )
             7.4.2005 06:36
regine             | skóre: 22
             | blog: regine
        7.4.2005 06:36
regine             | skóre: 22
             | blog: regine