abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Společnost Eclypsium se na svém blogu rozepsala o bezpečnostním problému počítačů Framework. Jedná se o zranitelnost v UEFI umožňující útočníkům obejít Secure Boot.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:33 | Nová verze

    Editor kódů Zed (Wikipedie) po macOS a Linuxu s verzí 0.208.4běží také ve Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 17:44 | IT novinky

    Apple dnes představil 14palcový MacBook Pro, iPad Pro a Apple Vision Pro s novým čipem M5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 13:55 | Nová verze

    Debian pro mobilní zařízení Mobian (Wikipedie) byl vydán ve verzi 13 Trixie. Nová stabilní verze je k dispozici pro PINE64 PinePhone, PinePhone Pro a PineTab, Purism Librem 5, Google Pixel 3a a 3a XL, OnePlus 6 a 6T a Xiaomi Pocophone F1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:11 | IT novinky

    Operátor O2 představil tarif Datamanie 1200 GB . Nový tarif přináší 1200 GB dat s neomezenou 5G rychlostí, a také možnost neomezeného volání do všech sítí za 15 Kč na den. Při roční variantě předplatného zákazníci získají po provedení jednorázové platby celou porci dat najednou a mohou je bezstarostně čerpat kdykoli během roku. Do 13. listopadu jej O2 nabízí za zvýhodněných 2 988 Kč. Při průměrné spotřebě tak 100 GB dat vychází na 249 Kč měsíčně.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o útoku na zařízení s Androidem pojmenovaném Pixnapping Attack (CVE-2025-48561). Aplikace může číst citlivá data zobrazovaná jinou aplikací. V demonstračním videu aplikace čte 2FA kódy z Google Authenticatoru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 07:11 | Zajímavý projekt

    Free Software Foundation (FSF) spustila projekt Librephone, jehož cílem je vytvoření svobodného operačního systému pro mobilní telefony. Bez binárních blobů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    14.10. 16:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 7 s kódovým název Gigi linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.10. 16:33 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 144.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Vypíchnout lze lepší správu profilů. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 144 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.10. 14:55 | Bezpečnostní upozornění

    Discord potvrdil únik osobních údajů přibližně 70 000 uživatelů. Incident se týká uživatelů po celém světě, především těch, kteří v rámci ověřování svého věku nahráli do aplikace doklad totožnosti. Únik informací se netýkal systémů samotné platformy, ale došlo k němu přes kompromitovaný účet pracovníka zákaznické podpory u externího poskytovatele služeb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (19%)
     (21%)
     (24%)
     (18%)
     (21%)
     (18%)
     (18%)
    Celkem 228 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.


    NAVRCHOLU.cz
    Aktuální zápisy

    Automatická odinstalace

    24.6.2006 12:11 | Přečteno: 1220× | Software | poslední úprava: 25.6.2006 11:27

    Nedávno vydaná Opera 9 má (ve verzi pro Windows) navíc jednu novou funkci, kterou jsem ještě u žádného programu neviděl. Je to automatická odinstalace. Prostě upgradujete z osmičkové verze, restartujete, a po Opeře ani památky.

    Používal jsem Operu (kterou považuji za jednoznačně nejlepší browser) ve verzi 8.54. Po vydání devítky jsem sice váhavě, ale přece upgradoval, a to jak v Linuxu, tak i ve Windows. Některé nové věci (které jsem znal už z bety a z TP) jsou pěkné. Nicméně mě jako první udeřilo do očí podivné defaultní nastavení písem (16 pt!) - je to obludně velké. Ale to je detail, který se dá změnit.

    Mnohem horším překvapením však bylo to, že po instalaci do Windows a pozdějším restartu jsem Operu hledal marně. Nebyla na liště, na ploše ani v nabídce Start. No, stane se. Jenže ona nebyla ani v Program Files! Prostě odinstalovaná, a to velice důkladně.

    Že se hlavně u programů pro Windows občas dějí nepředvídatelné věci, na to už jsem si zvykl. Ale tohle jsem ještě nikdy nezažil. Pokus o "opravu" spuštěním instalátoru byl neúspěšný, Opera stále chyběla. Jediné řešení bylo odinstalovat a nainstalovat znovu. Pak již instalace vydrží.

    Postup jsem schválně zopakoval na dalším počítači, a výsledek byl tentýž. Je to tedy asi deterministické chování - i když zcela zjevně chybné. Proto doporučuji všem, kdo chtějí upgradovat Operu 9 pro Windows, ať raději starší verzi odinstalují a teprve pak instalují verzi 9. Tedy aspoň pokud nechtějí zažít popsané dobrodružství. A samozřejmě to ohlásím jako chybu, takové věci by se dít neměly.


    UPDATE 25.6.2006: Ohlášeno jako bug. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    24.6.2006 12:13 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatická odinstalace
    Ja som upgradoval tiež z 8.54 (Windows) a okrem toho, že mi zmizla ikona na paneli, tak sa žiadne zmiznutie nedialo. Zaklikol si inak pri inštalácii možnosť "Upgrade"?
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    Luk avatar 24.6.2006 12:38 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatická odinstalace
    Zaklikol si inak pri inštalácii možnosť "Upgrade"?
    Samozřejmě. Kdybych to neudělal, nainstalovalo by se to samostatně.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    24.6.2006 15:16 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatická odinstalace
    To nic není. Já jsem včera večer konečně zjistil, proč se mi v SuSE 10.1 nechce spustit zmd: při instalaci jsem u některých balíčků (jedním z nich byl mono-core) zaškrtl "tabu" (neinstalovat v žádném případě) a instalátor si to vyložil po svém - sice nenainstaloval verzi pro x86_64, ale tiše místo ní nainstaloval verzi pro i586…
    jose17 avatar 24.6.2006 15:29 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatická odinstalace
    no, to ešte nič. mne win32 9beta (možno weekly build) odinštalovala ms office.. :-(
    Ja vim, on vi, ty nano!
    24.6.2006 16:25 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatická odinstalace
    to este tiez nic nie je. Mne NetBSD odinstalovalo Windows. Nastastie.
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    Vojta Drbohlav avatar 24.6.2006 21:52 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatická odinstalace
    To nic neni, me Widle odinstalovaly Linux :-D a ja pak hnedka odinstaloval Widle ;-)
    24.6.2006 21:59 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatická odinstalace
    To ještě nic není. Já nainstalovat Windows a nic se nestalo.
    Pointa se někam
                   z
                   a
                    k
                     u
                      t
                       á
                        le
                          la
    
    :-)
    Copak toho není dost?
    24.6.2006 16:53 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automatická odinstalace
    Nebyla na liště, na ploše ani v nabídce Start. No, stane se. Jenže ona nebyla ani v Program Files! Prostě odinstalovaná, a to velice důkladně.

    Ha, tak právě jsem to vyzkoušel, a skutečně. Jsem rád, že nemám vlčí mlhu... Sice to zmizlo jen z plochy a nikoliv z Program Files... nebude to tím, že jsem to instaloval jako admin, ale jako admin se jinak neloguju?

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.