3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
..aneb stále je co nalézat. Obvykle jsem totiž připojoval svůj domácí stroj CDMA modemem přímo do sítě. Ovšem modem GPC-6420 se jednoho dne uvařil a tak jsme místo něj dostali jiný, nový AnyDATA ADU - E100H. Bohužel však ten domácí stroj nebyl již delší čas aktualizován, a v jádře mu chyběl modul "optional", zkrátka se modem nechytal.
Dnes přišel p. tajemníkovi našeho úřadu e-mail s jehož přílohou si nevěděl rady ani on, ani jeho sekretářka. Tak skončil u mne. No klasika. Příloze soubory s diakritikou, mezerama, tečkama, závorkama a ještě v zipu. U nás však nejsme takové housky jako na opavském magistrátě, kde "pan tajemník zakázal instalovat cokoliv neschváleného" (jak mi bylo opáčeno na mou připomínku, že si přeci mohou stáhnout a nainstalovat zdarma OpenOffice), takže jsem si s tím poradil. Přes wine a Total Commandera. Nicméně jsem se nezdržel a poslal odesilateli, p. Ing. Viktoru MARKOVI, pracovníku oddělení projektů a komunikace Vzdělávacího centra pro veřejnou správu ČR, o.p.s. následující psaní
..co napíšou do sekce Hardware pro příslušný kus a typ vítězoslavné:"Funguje!" eventuálně s dovětkem že lepší postup najdete na google. Jenže vždycky to takhle jednoduše nejde a problém nemusí být vždy na straně zakoupeného zařízení. A totéž by se dalo říct i na adresu obhájců aplikací psaných v javě. Jasně že primární hák je v tom kdo a jak tu aplikaci napsal, ale proč nemá (nebo jsem to teda alespoň nikde nenašel) jvm možnost nastavit maximální množství dostupné paměti?
.. pro Linde nakladatelství s.r.o "Právní manuál pro sociálně-právní ochranu dětí"? Pokud toho člověka znáte, tak mu vzkažte že je pěkné č..ě a ať se naučí něco o webu a webových odkazech. Taky mu ještě obouchejte o hlavu CD z instalačkou OpenOffice, nějakou bichli s podtitulem jak správně psát dokumenty v aplikaci MS-Word (ta bude nejspíš nejvíc bolet) a na kolenou ho za mě poproste ať mu není líto těch peněz a času na to aby se dozvěděl něco o tom, jak se tyhle věci dají dělat slušně.