Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Včera večer jsem konečně vypustil blogpost, který mi ležel mezi rozepsanými blogy 11 let. Nebyl napsaný s cílem, aby vyvolal nějakou diskuzi. Naopak. Vizualizaci politického spektra považuji za nástroj, který by měl každému pomoci ujasnit si, jak je na tom.
Není tedy o čem diskutovat. Proto jsem hned prvního diskutujícího uťal. Kdyby totiž své myšlence věnoval alespoň desetinu času, které jsem tomu věnoval já, tak by možná napsal místo svého "výkřiku" něco k věci.
Kdo si dal tu práci, aby ten blog přečetl a zároveň používá mozek, ví, že na rozdíl od předchozího blogpostu, v něm žádné otázky pro diskuzi nebyly. A proto jsem napsal tohle – abych odvedl pozornost chronických diskutérů jinam.
Pravděpodobně nikomu neušlo, jak je v posledních letech u nás rozdělená společnost. Asi nejvýrazněji to bylo vidět při posledních prezidentských volbách. Ačkoliv se Zeman cítí jako vítěz, faktem je, že byl výsledek velmi těsný a závěrečný duel byl ukázkovým příkladem totálních protikladů.
Ovšem i totálně rozdělená společnost může navenek působit stabilně. Do chvíle, než jeden z extremů převáží. To je ten zásadní rozdíl oproti společnosti, ve které se extrémisté pohybuji zcela na okraji politického spektra. Názorný příklad toho co se pak může dít poskytlo Německo v r. 1933
Háček je v tom, že ačkoliv to každý cítí, není rozdělení společnosti na první pohled vidět. A není vidět ani to, kam se při tom jako celek posouvá. Vyleze to názorně až při vizualizaci politického spektra.
Přidal jsem tedy k tomuto blogpostu ilustrační obrázek, který reflektuje změny v parlamentním zastoupení od r. 2007 do roku 2017.
Pozn: Velikost bodů odpovídá počtu obsazených křesel v parlamentu.
Krásně je na tom vidět, jak r. 2010 "vyfoukly" ostatním stranám voliče Věci veřejné a TOP 09. Připomínám, že tehdy prodělala KDU-ČSL svůj volební debakl. Podobný čekal ODS při volbách r. 2013. Do parlamentu se dostala jen proto, že ODS vždy dokázala oslovit výrazně víc voličů než KDU-ČSL.
Také si všimněte, že se ANO r. 2013 profilovalo vyloženě jako středová strana, která během následujících čtyř let (Sobotkova vláda) pro změnu odsála voliče levicových stran. Pochopitelně to mělo svoje důsledky v rámci politického spektra a následoval posun směrem doprava.
Také se tenkrát poprvé výrazně projevil Okamura. Ten podle mne v následujících volbách odsaje část voličů ANO. NA úkor ANO možná mírně posílí i Piráti. Otázkou je, jak dopadne ODS. Každopádně je z toho jasné kam nás ANO ve spolupráci s SPD potáhne.
Tiskni
Sdílej:
Mitsuku: BRitain's EXIT from the EU. Tutor: Oh my gosh! I should be able to answer that. Does that really interest you? rose: Leaving the EU... I don't think Britain can have it both ways, leaving the EU but retain full trading rights. But it's their choice if they don't want to stay. Arckon: I do not know what Brexit means. Katie: Brexit is an acronym. It is used as shorthand for a more complex concept. Izar: In your English language, there are many definitions of Brexit. If you want, type that question in again and press the ASK button and tell you what information I've collected on Brexit. Alice: unknown Isabelle: You could use it as a method, step, intermediate or a middle. Talk2Me: Refers to a referendum as to wether Britian should leave th EU or not. Masha: You'd better ask about definition of boring question. Your question is boring. I don't know, What, who are you. But I will find you, What, and I kill you. It's from the mpvie with Liam Nisson. Holy moly, you driven me crazy with this test replics! I am not 'special'! *movie My English is bad as you can see... What does brexit mean, hell yeah. Uberbot: [No response] Johnny: I am not interested by the politic. kuhoo: am kuhoo
Pokud nekdo chce rikat, ze co bylo ukradeno, musi byt vraceno, at zacne napravou krivd pozemkove reformy z roku 1919Nevíš která bije. Cílem církevních restitucí není náprava křivd z minulosti, ale odluka církve od státu. S tím, že místo financí jim stát rozdělil majetek, který původně patřil převážně katolické církvi. Restitucemi se otevřela pandořina skříňka už na počátku 90. let. Nehodlám zpětně hodnotit jak to dopadlo. Můj názor byl ten, že se nemělo vracet nikomu nic. Pakliže ovšem byla tato otázka restitucí nějakým způsobem (konečně) uzavřena, tak se má nechat na pokoji. Ovšem já ti řeknu proč se do toho šťourá. Do čela se derou ti, co celou dobu doufali, že si ten majetek nakonec urvou pro sebe, takže teď z toho chtějí vydolovat alespoň nějaké politické body.
Je treba napravit krivdy na obcanech, ktere napachali totalitni rezimy i prvni republika bohuzel. O benesovych dekretech se radeji nezminuji. Zabavovani majetku a vyhaneni pravoplatnych obcanu podle narodnostniho klice povazuji za silene nespravedlive.Bohužel do bodu 0 se nikdy nelze vrátit. Proto byla chyba, že se vůbec s restitucemi začalo, protože to vedlo jednom k dalšímu pocitu křivdy. Některým se něco vrátilo, jiným ne. Tím samozřejmě neříkám, že je vyvlastňování správné. Naopak! Vyvlastňování vidím jako první krok k bezpráví.
Připomínám, že ta pozici neodráží postoje stran jako takových, ale jejich voličůCož ale nemůžeš vědět, takže celá tvoje teorie je bezcenná.