Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Blíží se podzim a ze skříně opět vytahují kovidového strašáka. Ve skladech se válí nevypráskané vakcíny, je tedy nutné podniknout další vlnu masírky. Ovšem jak donutit ty, co očkování proti covidu-19 považují za nesmyslné? Je to prosté zatlačíme na ně přes karantény!
Je tomu 13 let, co jsem se prvně setkal s pojmem diskless linux a převzal správu nad infrastrukturou, která ho tehdy poskytovala. Za tu dobu se událo hodně změn, a protože proces dokumentace nově vyvíjených věcí vždy pokulhává za reálným stavem, byl jsem nucen přidat mezi svoje skills také počítačovou archelogii.
14.7.2017 jsem se – víceméně ze zvědavosti – dostavil na schůzku se zástupci této firmy. Říkal jsem si, že pokud by to přineslo trochu rozptýlení za slušné peníze, proč ne? Ale než k této schůzce došlo, vyplnil jsem chlapíkovi co to tenkrát domluval rutinní test ohledně IT znalostí, kde byla jedna otázka, která podle mne byla vyhodnocena blbě. Požádal jsem tedy o její zadání, abych ho mohl zkonzultovat s našimi specialisty na sítě a samozřejmě jsem se nemýlil. Ovšem když jsem se o tom zmínil během onoho rozhovoru, ženská, která ten rozhovor vedla, se nezatvářila zrovna odvázaně. Dodatečně jsem se tehdy tomu chlapíkovi co to domlouval omluvil, protože jsem se o tom zmínil v dobré víře, že budou mít zájem tu blbost co tam měli opravit. No.
Uplynuly dva roky a proběhly volby do kterých nepochybně řada lidí vkládala své poslední naděje, že se podaří zastavit rakovinu jménem Babiš, čemuž napovídá nejvyšší volební účast od r. 1998. To srovnání s rakovinou není náhodné. Stejně jako v případě tohoto typu onemocnění přežití organismu ohrožují jeho vlastní zblázněné buňky. A pokud vím, tak jakákoliv léčba je založena na jejich eliminaci. Rozdíl úspěšnosti různých metod je dán pouze tím, kolik při tom zařve těch nezblázněných.