Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Diky za pripomenuti "Americka historie X" ... uz to bude par let, co jsem to videl, musim si to osvezitJe to Kult hákového kříže, nebo American history X, je blbé překládat název filmu a ještě k tomu ho překládat jinak, než je jeho oficiální název na českém trhu. A White Lies (Bílé lži) znáš? Taky není špatný![]()
Líbí se mně i myšlenka veřejnoprávní televize jako služby (na přiblblé výkřiky fanatických "privatizátorů" a tržních komsomolců nehodlám reagovat).Jasně, většinou jsou lidi rádi, když za ně něco zaplatí někdo jiný.
S tím musím souhlasit. I v televizi se najde pár věcí (i když jich je opravdu málo :o)), na které se vyplatí dívat. Navíc, načasování House a Přátel je ideální v tom, že u mě je zrovna čas večeře. A jelikož si nerad drobím do klávesnice a taky, jak bylo v zápisku, počítač potřebuje aktivní vstup, což mně osobně při tom, když jím, moc nejde, je televize mnohem lepší.
Televize je výborná věc, akorát nemám moc čas se na ni dívat (nebo pořady běží v pro mě nevhodnou dobu).Tohle resim TV kartou v pocitaci. Nejen, ze si to pak muzu pustit v okamziku, kdy na to mam cas a naladu, ale jako bonus muzu preskakovat reklamy
Jde o to, jak se ta či ona vymoženost doby používá, ostatně jako všechno v životě. Jednoduché jako facka a hluboce pravdivé.
"To jsou ty paradoxy, pane Vaněk." :) Lidé asi nikdy v historii netrávili tak masově tolik času cestováním jako dnes, kdy mohou cestovat tak rychle. Cesta přes město netrvala nikdy tak dlouho, jako při zácpě na silnici. To předcházím pěšky superrychlé auta. S nástupem mobilů mám také někdy pocit, že už se nemohu domluvit tak, aby to platilo. A podobně.
Používat PC na střílečky nijak člověka zrovna nerozvíjí.Já bych řekl, že to rozvíjí postřeh, koordinaci myš-oko a slovní zásobu.
Tiskni
Sdílej: