Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Tuhle funkci po mně dlouho lidé chtěli, až v poslední době jsem ale o ni začal reálně uvažovat. Napadlo mě, že by to zase tak složité být nemuselo. A i když to nakonec nebyla hračka, od dneška si můžete užívat odkazu na další nepřečtený komentář.
Z vašeho pohledu je tato funkce jednoduchá. Pokud jste přihlášeni a zobrazíte si znovu diskusi, do které mezitím přibyl další komentář, objeví se na stránce odkaz na první nepřečtený komentář. U diskusí jej najdete v navigačním sloupečku vpravo, kdekoliv jinde (články, zprávičky, blogy) nad prvním komentářem. Tuto pasáž jsem mimochodem trochu vyčistil, aby nezabírala tolik místa.
U nepřečteného komentáře se může objevit na první pozici řádku s ovládáním odkaz na další nepřečtený komentář. Samozřejmě u posledního nepřečteného komentáře odkaz bude chybět. Jelikož používám jen odkazy na kotvy, bude prohlížeč přeskakovat sám, aniž by se znovunačítala stránka.
Nejzajímavější vlastností odkazu je, že skáče tak, jak byste to čekali. Primitivní implementace by skákala podle pořadí, jak byly komentáře přidány. Jenže toto chování se mi zdálo neintuitivní, protože by prohlížeč skákal nahoru, dolů a zase nahoru a třeba úplně na začátek, doprostřed, mírně nahoru a úplně na konec. Takže jsem raději zvolil trochu náročnější řešení a zachovávám vlákna. Však to vyzkoušíte sami a uvidíte, co tím chci říci.
Technickými a odbornými texty vás tu nebudu zatěžovat, raději vás vyzvu k hlášení chyb. Samozřejmě jsem se snažil to otestovat, ale mohl jsem některé variace opomenout.
A abych nezapomněl, opravil jsem chybku v přihlašování, kdy divoké SQL znaky v loginu byly vyhodnocovány. Teoreticky se to může považovat za bezpečnostní chybu, nicméně prakticky to jednomu uživateli bránilo se přihlásit.
Tiskni
Sdílej: