Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
V poslední době jsem se trochu odmlčel. Hodně práce v zaměstnání a do toho jsem pomáhal klukům s ABC Linux 2005 a offline obsahem. V bugzille se mi nahromadilo už 130 bugů. Kdybych je měl vyřešit všechny plus další ze soukromého TODO, potřeboval bych aspoň půl roku. A to je nereálné, abclinuxu mě neživí, ani živit nebude.
A tak tedy otevírám diskusi, která už tu několikrát proběhla. Má smysl otevřít zdrojáky abíčka? Tím nemyslím pro studijní účely zájemců či případné plagiátory. Mám na mysli, zda by se našli lidé, kteří by měli chuť podílet se na vylepšování portálu, dle vašich názorů velmi povedeného.
Nemusíte být programátorem, můžete se věnovat třeba vylepšování šablon či psát dokumentaci. Například od PDA verze si mnozí slibují více, než jsem schopen poskytnout, protože PDA nevlastním a tudíž neznám požadavky.
Těším se na vaše reakce.
Tiskni
Sdílej:
Napriklad hesla, emaily ..Ty se nám snažíš říct, že hesla ukládáš plaintext a ne pomocí nějakého hashe? No fuj.
Jestliže cokoliv upravíš v kódu licencovaný pod GNU/GPL, musíš uvolnit své změny.Nemusíš. Ne-mu-síš *)
Mne na SCM nezáleží... dokázal som 4 mesiace pracovať s Darcsom, zatiaľ čo celý zvyšok firmy (kde som pracoval) používal CVS. Predtým to boly 2 mesiace so SVN, ale to nebolo až také... bizarné.
Ak budú problémi s mergeovaním môjich changesetov, prispôsobím sa...
Unknown initial character set index '202' received from server
. Takze ted uz mi nejede vubec nic.
Az budu nekdy psat nejaky dalsi projekt, Mysql uz neberu. Jeho CLI klient je sice navykovy, ale za ty problemy to nestoji.
SET NAMES 'latin2' SET CHARACTER SET latin2Pokud chceš zároveň převést databázi na UTF-8, tak je ještě nastavit výchozí kódování na serveru (to jde taky přes SQL).