Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
V poslední době jsem se trochu odmlčel. Hodně práce v zaměstnání a do toho jsem pomáhal klukům s ABC Linux 2005 a offline obsahem. V bugzille se mi nahromadilo už 130 bugů. Kdybych je měl vyřešit všechny plus další ze soukromého TODO, potřeboval bych aspoň půl roku. A to je nereálné, abclinuxu mě neživí, ani živit nebude.
A tak tedy otevírám diskusi, která už tu několikrát proběhla. Má smysl otevřít zdrojáky abíčka? Tím nemyslím pro studijní účely zájemců či případné plagiátory. Mám na mysli, zda by se našli lidé, kteří by měli chuť podílet se na vylepšování portálu, dle vašich názorů velmi povedeného.
Nemusíte být programátorem, můžete se věnovat třeba vylepšování šablon či psát dokumentaci. Například od PDA verze si mnozí slibují více, než jsem schopen poskytnout, protože PDA nevlastním a tudíž neznám požadavky.
Těším se na vaše reakce.
Tiskni
Sdílej:
Napriklad hesla, emaily ..Ty se nám snažíš říct, že hesla ukládáš plaintext a ne pomocí nějakého hashe? No fuj.
Jestliže cokoliv upravíš v kódu licencovaný pod GNU/GPL, musíš uvolnit své změny.Nemusíš. Ne-mu-síš *)
Mne na SCM nezáleží... dokázal som 4 mesiace pracovať s Darcsom, zatiaľ čo celý zvyšok firmy (kde som pracoval) používal CVS. Predtým to boly 2 mesiace so SVN, ale to nebolo až také... bizarné.
Ak budú problémi s mergeovaním môjich changesetov, prispôsobím sa...
Unknown initial character set index '202' received from server
. Takze ted uz mi nejede vubec nic.
Az budu nekdy psat nejaky dalsi projekt, Mysql uz neberu. Jeho CLI klient je sice navykovy, ale za ty problemy to nestoji.
SET NAMES 'latin2' SET CHARACTER SET latin2Pokud chceš zároveň převést databázi na UTF-8, tak je ještě nastavit výchozí kódování na serveru (to jde taky přes SQL).