Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Čtu novinky.cz, protože se rychle načítají a mají rozumně rozmístěné reklamy. Idnes a Aktuálně se načítají strašně dlouho a všude něco bliká. Nicméně redaktoři novinek byli nejspíše vybíráni mezi žáky zvláštních škol. Neustálé překlepy a pravopisné chyby jsou už spíše k smíchu, ale čekal bych, že redaktoři mají aspoň trochu selského rozumu. Ale nemají, nemají. Viz třeba perex článku o kapsch:
Bez druhého dodatku přitom Řebíček odmítá povolit pilotní provoz. Je v něm uvedeno i to, že Kapsch by měl za každý den zpoždění platit 15 miliard korun.
Takže jestli se v Kapsch na Silvestra opijí a spustí měření až třetího ledna, máme mýtné zadarmo a ještě na něm vyděláme . Moje naděje ale vzápětí mizí, když si přečtu druhý odstavec:
Po intenzívních několikatýdenních jednáních zaslalo 10. prosince ministerstvo dopravy (MD) firmě Kapsch návrh druhého dodatku, který se Právu podařilo získat. Jak z něj vyplývá, Kapsch má za každý den zpoždění výběru mýtného platit státu 15 miliónů korun.
Je to síla, splést si miliardy s milióny. To po sobě články nečtou? Nebo jim tak zjevné nesmysly připadají zabavné? Z hlediska obsahu jsou novinky.cz hanbou portálu Seznam.
Tiskni
Sdílej:
Co také byste chtěli po novinkách, jak se píše hned nahoře "on-line magazín deníku PRÁVO". Nevím jestli zrovna rudého ale i tak by to mělo spíš varovat. Radši mám ihned.cz, snad magazín hospodářských novin.Hm, stejně jako je prostinké vzpomínat na "rudé" Právo (co takhle svazácká Mladá fronta?), je velmi naivní spoléhat na "hospodářské" noviny jako na zjevenou pravdu. Hovadin i velmi tendenčních ale rádoby objektivních analýz jsem i tam četl už dost.