Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
vesnice se za ty roky rozrostlaOn stačí i atlas z roku 1991, který jsem dosud vcelku úspěšně používal - nové obchvaty, přeložky, dálnice atd. Vesnice se rozrostly jak reálně (hodně se staví na jejich okrajích), tak ještě mnohem více i jen podle cedulí ("nafukování vesnic").
staci drzet smer podle ceduli a cisel silnicTo často nestačí. Protože borci z ŘSD občas zapomenou po dokončení nové silnice odstranit staré značky, čímž člověk leckdy dojede ... mezi půlky. O silnicích nižších tříd ani nemluvím, tam je to hotová tragédie.
Nechci ti brát vítr z plachet ale i iGo není ve výše uvedených problémech o moc lepší. Je sranda s tim jezdit, je to opravdu jako hra. Na dovolené v Českém Švýcarsku jsme jezdili první třetinu cesty k památkám pořád přibližně stejně, ale nikdy jsme tu třetinu nejeli stejně. Cesta tam vedla jinudy než cesta zpátky. Druhý den opět nějaká další nábližka. Za týden jsem podle iGo 3x zakufroval až do otočte se do protisměru apod.
Je pravda že to byla čerstvě pořízená navigace a většina problémů s ní se časem vyřešila. Například odhad vzdálenosti k té správné křižovatce ve městě když jsou 3 hned za sebou. Další věc na kterou si člověk musí dávat pozor je že nestačí jen strčit navigaci za okno nastavit cíl a vyrazit je obvykle dobré počkat až iGo najde polohu jinak je to pak obrovské překvapení.
Ale problémy se stanovením správné trasy mám i na iGo ale protože nemám dálniční známku a jezdím 90% po silnicích 2-3 třídy tak mi to nevadí, ale při testování nebyl problém naplánovat trasu která z ničeho nic odbočila z dálnice aby se na ní po 20km zase napojila
Jiné navigace jsem viděl pouze jako spolujezdec na krátké trasy a tak nemůžu posoudit jestli fungují líp. Já jsem si na iGo zvykl a nyní si již rozumíme.
J.K
Tiskni
Sdílej: