Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jsem dlouholetým použivatelem openSuSE a samozřejmě upgraduji. Letos se objevila nové verze, po dohodě se změnil název a číslování. Už to není LEAP, ale normání openSuSE a už to není 42.x, ale 15. To aby se sjednotilo číslování s Enterprise verzí.
Tedy jal jsem se vyzkoušet, co změnili. Nejprve jsem prostudoval změny (moc toho napsané není). Poté stáhnul ISO a přimountoval ho do virtuálu. A spustil ve virtuálu update...
Update proběhl bez problémů, něco doinstaloval, něco vymazal a pak naběhl aktualizovaný openSuSE.
Zásek První: Apache neběží ... konfugurace není tak benevolentní a byly nutné změny v konfiguračních souborech.
Zásek Druhý: PHP bylo povýšeno na verzi 7.x, verze 5.x byla vymazána. A jelikož některí hodně staré dobíhající alikace používají odstraněné funkce, bylo nutné se vrátit ručně na verzi 5.x (přes YAST nejde nainstalovat obě verze PHP, to lze pouze ručně).
Zásek Třetí: Nejedou mi LOGy (nekteré). Prostě LOGovací program byl změněn a starý zrušen. Takže logrotate nejede...
To jen tak stručně. To byl server, kde běží jen pár starých webů. Teď mě čeká server, kde mám poštovní server Postfix+Dovecot+Roudcube. Už se těším ...
Tiskni
Sdílej:
Nejedou mi LOGy (nekteré). Prostě LOGovací program byl změněn a starý zrušen.
Můžete být konkrétnější? V repozitáři vidím rsyslog, syslog-ng i syslogd, takže by neměl být problém používat dál totéž co v 42.3.
ifconfig … je tiež už asi desať rokov deprecated
V lednu už tomu bude deset let… kdy byl deprecated deset let.
Ak budeš mať problém s nejakou aplikáciou, tak to sem kľudne hoď aj s linkom na projekt, nech neopravujem nejaký iný s rovnakým názvom.Já nevím, jestli je tohle vhodná cesta. Gallery2 má pro mě docela unikátní workflow, vzhled apod a je to prostě taková galerie od techniků pro techniky. Oni měli někde blog, který už teda 4 roky neexistuje, kde vysvětlovali, proč je (podle nich) G2 špatná a proč se vrhli na G3 (která je zase z určitého důvodu nepoužitelná pro mě). G2 není napsaná špatně (kdyby byla, tak jen těžko může fungovat na všem od PHP 5.1.6 až po 5.6 a možná 7.0, byla psaná v době PostgreSQL 8.1 a funguje i na 10, ale ... Ale rozhodně to nepovažuju za dobře navržený projekt. DB to používá dost svérázným způsobem, nepoužívá to FK ani žádné další constraints, snad ani pořádně transakce (takže skončit s nekonzistentní DB při určitých operacích není zase takový problém) - při návrhu zřejmě bylo důležitější podporovat 5 tehdy oblíbených DB systémů a hledal se nejmenší společný základ (takže myisam se všemi neblahými důsledky). Těch technických nedostatků by se našlo víc, nejsem si jist vůbec rozdělením toho projektu. Tohle je prostě mrtvé. Mám poměrně ucelenou představu o tom, co od galerie očekávám. Spíše se tedy jedná o manager obrázků, protože pro mě jsou dost podstatná metadata, keywordy, vyhledávání apod. O prezentaci jde jistě taky, ale až ve druhé řadě. Tím pro mě zcela odpadá velká spousta galerií, které primárně prezentují obrázek, ale nějaké řazení, třídění, kategorizace apod. jim moc nejdou. A když ano, tak se to složí u 10tis. obrázků (já se pohybuju v řádu 100x větším). Na stará kolena se konečně naučím Django a napíšu to v tom.
A když ano, tak se to složí u 10tis. obrázků (já se pohybuju v řádu 100x větším).10104? To je opravdu hodně obrázků.
jsem jako identifikátor použil rovnou 512b čísloFanoušek Elona Muska? :)