NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Někdy i užitečné výplody z mozku závislého linuxáka.
Při dnešním surfování na Ebayi jsem náhdou při zadání "linux phone" do vyhledávání narazil na velmi zajímavý linuxový telefon čínské provenience, o kterém se v Česku zřejmě ještě nepsalo.
Telefon, o kterém mluvím se jmenuje DV007 a vyrábí ho čínská firma UTStarcom, známá mimo jiné jako OEM výrobce pro mnoho mobilních operátorů (Vodafone, Cingular, Verizon, …).
Právě v tom, že půjde zřejmě o OEM výrobek je ale potíž. Nikde na Ebayi jsem se totiž původně nedočetl, o jaký typ přesně jde, všude jen "2.0 MP DV BLUETOOTH LINUX Tri-band Mobile Phone" nebo "256 mb LiNUX PHONE bluetooth AVi play 2Mpix". Nezbylo mi tedy než použít Google a asi 10 minut procházet výsledky, než jsem narazil na nějakou použitelnou informaci o typu. Jinak se ale vše zdá být v pořádku a půjde zřejmě o slušný výrobek.
I když běžně mluvím plynně čínsky, korejsky a japonsky, musel jsem použít Google translate, abych vám mohl předložit následující specifikaci:
A cena? Čekáte tak někde kolem desíti-dvanácti tisíc Kč, jaká obvykle bývá u telefonů s podobným rozsahem funkcí? Budete překvapeni, na Ebayi se nabízí za £129 + poštovné, což vychází na pěkných 5410 Kč při současném kurzu libry. Jistě ale půjde koupit ještě levněji.
Uvažuji, že bych na zkoušku jeden kousek dovezl… Ještě ale nejsem rozhodnutý, přecejen je o tomto telefonu dostupných dost málo informací :( A váš názor?
Více obrázků a i fotek z integrovaného fotoaparátu si můžete prohlédnout na Flickru. Na tom stejném serveru je zveřejněno i pár fotek zevnějšku telefonu a rozhraní.
Tiskni
Sdílej:
N800 je internet terminal, ja bych chtel telefon.Palmy taky nejsou zrovna telefony (výjimy samozřejmě znám) ;)
To ale nemeni nic na tom, ze mam doma spoustu (mnohdy i koupeneho) softwaru na PalmOS a rozhodne se jej nevzdam kvuli tomu, ze si poridim nove zarizeni.Tak emulátor. Koneckonců stejně tak to poběží na tom připravovany linuxovym palmu, pokud někdy bude.