NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Zdravim linuxovu komunitu, mam malu dilemu s ohodnotenim mojej prace. Neviem ci si pytam dost, ci malo, hadam mi dokazete poradit lepsie nez statisticke prehlady prijmov roznych profesnych webstranok, ci statistickeho uradu (ktore navyse nezohladnuju uplne moju situaciu)...
Do firmy som nastupoval na TPP pred rokom a pol (predtym som tu pracoval pocas skoly na dohodu). Nastupny plat bol aky bol, po pol roku sa mi nastastie podarilo zjednat napravu a dostat priemerny plat administratora webstranok v mojom kraji. Samozrejme peniaze to nie su ani zdaleka idealne, ale je to furt lepsie nez dostat klincom do oka :) Moja situacia je ojedinela navyse tym, ze som na vyske vystudoval uplne iny obor (stavebnictvo) ale kvoli stale prebiehjucej krize som sa ani neusiloval hladat si miesto v obore, specialne, ked som mal sucasne miesto iste este vobec pred skoncenim skoly. Takze momentalne sa ucim IT priamo v praxi.
Pocas skoly som bol v nelahkej financnej situacii -> byval som s priatelkou (teraz uz manzelkou :) v podnajme, takze vsetky vydaje sme museli tahat z jej nie az tak vysokeho platu + z toho co som popri skole zarobil na dohody (co boli niekedy niekolkonasobky priatelkinho platu, inokedy nic). Prace popri skole boli rozne, pred skoncenim skoly som vsak musel ist na operaciu s nohou (ktora sa celkom skomplikovala na to aky to bol jednoduchy zakrok), takze vsetky fyzicky narocne brigady nepripadali do uvahy a zostalo mi iba plnenie eshopov produktami/sprava a tvorba jednoduchych webov. Po skole som nastupil v sucasnej firme. Jedna sa o mlady projekt s poctom zamestnancov do 20 ludi.
Vo firme som prvy TPP ajtak, takze niektore veci boli nasadene v mojej rezii. Samozrejme nastupoval som do uz fungujucej firmy, takze niektore softvery uz boli nasadene externymi firmami pred mojim prichodom. Postupne sa mi “podarilo” chytit pod moje kridla nasledovne veci:
Vyhliadky do buducnosti co sa tyka rozsirovania prace su viac nez desive = uz teraz nestiham, co bude ked priberiem dalsich XYZ taskov - riesenie asi dalsi clovek na TPP.
Trochu som sa rozpisal :) K otazke - Co myslite, pri tomto pracovnom zabere a s tym ze v priemere, ked sa rozpocitaju pracovne hodiny iba na 5 dni v tyzdni, pracujem cca 10 hodin denne, ako by som mal byt priblizne ohodnoteny?
Tiskni
Sdílej:
Jasně, někdy je třeba přesčas, ale přesčas nesmí být standard jinak přichází frustrace a pro nikoho není dobrý frustrovaný zaměstnanec.
Japonský hospodářský zázrak.