Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
A přestože se jmenuje elektronový, tak obsahuje alespoň jednu elektronku.
Jenomže tím by nám spadlo totálně naše věděníTo už se stalo v historii dostkrát, takže už bychom měli být zvyklí, ne? Jak jsem psal, o fyzice toho ještě nevíme hodně a teorie relativity není konečné řešení. Podle současných výzkumů to vypadá, že vesmír je nejméně desetirozměrný (z toho dva rozměry časové).
Ale fyzicky se asi pohybovat rychleji než světlo nikdy nebudeme...Co se vědy týče, platí jednoduché pravidlo: nikdy neříkej nikdy
Když dodáš ve 3h ráno, tak to snad bude ještě jasnější
02:59:35 neco 02:00:33 neco jinyhoCili vsechny pocitace se spravne preklapli. Takze to skoto nevadi, jen z toho plyne empiricke pravildlo, ze neni dobre poustet z cronu udrzbove scripty mezi 2 a 3 hodinou.. zduvodni si to kazdy sam. Mimochodem, ja vetsinu svych scriptu mam tak kolem 6,7 potoze mezi 2 a 3 hrozi nebezpeci, ze bych jeste mohl neco delat...
Letní čas je naprosto O.K. Můj hlavní argument proti jeho odpůrcům: představte si, že celé léto budete o hodinu později chodit z práce. A že ráno musím o hodinu dřív? To je sice pravda, ale jestli mám vstávat v 5h, nebo ve 4h, tak v obou případech jsem stejně naštvaný, raději budu vstávat dřív a půjdu dřív z práce.
Chtělo by to anketu na téma letní čas.
Tiskni
Sdílej: