abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Top 10 bloggerů!

    3.7.2005 22:50 | Přečteno: 1195× | Jen tak | poslední úprava: 3.7.2005 23:33

    Pokud vás zajímá, kdo jsou ti nejaktivnější bloggeři na abclinuxu, tak čtete dál...

    Top 10

    Nejaktivnějšího bloggera na abclinuxu nebude těžké uhodnout :-). Ale přesto je zajímavé znát i další místa.

    1. Zprávy z linuxové fronty Honza "thingwath" Bartoš 101
    2. U Leoše Leoš Literák 88
    3. Kacířské myšlenky Lukáš Jelínek 57
    4. Bláboly Michal Čihař 54
    5. Plastique Vlastimil Ott 49
    6. Robertův bloček Robert Krátký 46
    7. Gustav I Bláhový Tomáš Bláha 39
    8. Doliho blog Luboš Doležel 34
    9. stranger Milan Horák 29
    10. tsunami Zdeněk Burda 26

    Statistika

    A teď trocha nudných čísel. V současné době (3. července 2005 v 22:30) je zaregistrováno celkem 266 bloggerů. 10 a více zápisků má 34 blogů, 5 až 9 také 34.

    Blogů, které mají jeden zápisek je 68 a nakonec je tu celkem 74 blogů, které zatím zejí prázdnotou.

    Můj blog se šesti příspěvky je na pozici číslo 54 (nezohledňuji stejný počet bodů, takže především pro malá čísla je to hodně nepřesné), takže by mě zajímalo, jak se projeví vložení tohoto spotu :-)

    UPDATE: Tak jsem se posunul na pozici 50.

    UPDATE2:To jsem ani netušil, že vyvolám takový velký zájem! Od napsání mého spotu tu dokonce přibyly tři nové, což je podivné, s ohledem na pozdní hodinu :-). Marek Stopka dokonce deklaroval, že se pokusí dostat do příštího Top 10! Jsem rád, že Vás to tolik zajímá.

    Ale uvědomil jsem si, že jsem měl ještě zveřejnit zdrojová data, takže jsou na http://samon.php5.cz/miblog/. Jsou to všechny soubory top.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Luboš Doležel (Doli) avatar 3.7.2005 22:53 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Blog
    To jsem vážně nečekal, že jsem tak aktivní :-)
    3.7.2005 22:55 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše No fuj
    Ab shw, pvz wfzr fv ilfybhmvyv 10. zvfgb? Gb ohqr hepvgr arwnxr fcvxahgv!
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    3.7.2005 22:58 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Znf fr ivp fanmvg, cnx gb ohqr yrcfv ;-)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 3.7.2005 23:01 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Avhe vwkhfduwn vxjv. Akhvl vqwj. (166;-))
    3.7.2005 23:06 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Ahzeov, tooerf Honza "thingwath" Bartoš hofgwjo hfeo eof :-) feo joopeif heo yeakkk
    3.7.2005 23:10 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Tak trochu mě znepokojují texty v nichž se vyskytuje moje jméno a já jim nerozumím ;-) Když už jsem podle někoho třeba idiot, tak bych si to chtěl aspoň přečíst :-)
    Copak toho není dost?
    4.7.2005 10:03 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Byla to má gratulace :-)
    3.7.2005 23:06 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Xhn arcynprw gh arfzlfyl, xqlm fr gh abeznyar onivzr. N wn zlfyry, mr ebg13 hm man xnmqrw...
    3.7.2005 23:14 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Gnx gb fr zhfvz cevmang, mr wn ub armany. Wrfgr, mr gb ubamn cebxrpy
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    3.7.2005 23:07 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Já teda nevím, ale všechny předešlé příspěvky ve vlákně jsem s pomocí www.rot13.com přečetl. S tímhle mi to nějak nejde :-)
    Copak toho není dost?
    3.7.2005 23:11 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Myslím, že to Doli nějak nepobral ;-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 3.7.2005 23:13 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Pobral...jenom jsem chtěl vidět ty reakce :-)
    3.7.2005 23:15 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Jen se nevymlouvej! :-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 3.7.2005 23:19 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Ne, fakt ;-). Sice jsem nevěděl čím ty předchozí texty dešifrovat (aniž bych si na to psal tool sám), ale věděl jsem, že to není blábol :-). Tohle už tu totiž před nějakou delší dobou někdo použil...
    3.7.2005 23:20 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Dešifruje se to pomocí g? :-)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 3.7.2005 23:28 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    No, ve vimu...ale na tom webu to je možná snažší.
    3.7.2005 23:31 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    Mně vim připadá použitelnější než nějaký web :-)
    elviin avatar 3.7.2005 23:38 elviin | skóre: 29 | blog: elviin | Plzeň-Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    4.7.2005 10:06 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No fuj
    to bylo murphy16 ;)
    Jiří Němec avatar 3.7.2005 23:07 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Oh sh..
    Tak jsem se neumístil, škoda, asi budu muset víc psát. Těšte se.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    3.7.2005 23:09 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oh sh..
    Nj, jsi na dvacátém místě :-).
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    3.7.2005 23:07 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Půl roku
    Za zmínku určitě stojí i to, že právě dnes je tomu půl roku, co jsem napsal blogu úvodní příspěvek :-) A zanedlouho tomu bude rok, co jsem začal vůbec blogovat. No, nic, cedulky blogger se stejně asi jen tak nezbavím :-)
    Copak toho není dost?
    3.7.2005 23:14 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Celkem
    Máš i součet kolik máme všichni dohromady v blozích příspěvků? Zajímalo by mě totiž, jak jsem na tom v procentech :-)
    Copak toho není dost?
    3.7.2005 23:16 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Celkem
    Hele, a teď mě ještě napadlo, dostanu nějakou cenu? ;-)
    Copak toho není dost?
    3.7.2005 23:20 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Celkem
    Jasně, všichi tě teď musí nazývat „největší blogger abclinuxu“, to ti nestačí? :-)
    3.7.2005 23:24 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Celkem
    NBA? není to nějakej titul nebo hra (placaní do mičudy)?
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    4.7.2005 10:30 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Celkem
    Hehe, tak už jsem to dal jednoznačně najevo :-) Mimochodem, kdyby měl někdo zájem si rovněž připíchnout na blog vítězný věnec, tady je původní SVG obrázek, stačí přepsat číslo :-P (otevírejte raději až v Inkscapu, Firefoxu to moc nejde)
    Copak toho není dost?
    3.7.2005 23:26 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Celkem
    Tak napiš vzkaz správcům serveru :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    3.7.2005 23:24 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Celkem
    Zdrojová data jsou na http://samon.php5.cz/miblog/. Měl jsem je tam uložit hned.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.