Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
No, tohle narazi na jeden ze zasadnich problemu trhu, a tim jsou asymetricke informace. Kdybyste totiz jako zakaznik vedel, ze ten dotycny kod ukradl, tak byste si nechal prislusnou sluzbu zaplatit od originalniho autora. Tim, ze to nevite, jste v horsi pozici. Vysledek je, ze pak trhu dominuji prave takovi chytraci. Toto ukazal uz George Akerlof ve svem clanku Market for Lemons a pozdeji za nej dostal "Nobelovu" cenu.
Ja osobne bych existenci asymetrickych informaci zcela zakazal zakonem, ale budu patrne (paradoxne od tech nejsilnejsich zastancu trhu tady ) oznacen za komunistu. Jinymi slovy, zakaznik by mel mit pravo na vsechny informace, ktere ma o prislusnem zbozi vyrobce/prodejce.
Jinymi slovy, zakaznik by mel mit pravo na vsechny informace, ktere ma o prislusnem zbozi vyrobce/prodejce.Tak, tak. Škoda, že se toho hned tak nedočkáme... Ale na druhou stranu by byla práce daleko těžší
Jinymi slovy, zakaznik by mel mit pravo na vsechny informace, ktere ma o prislusnem zbozi vyrobce/prodejce.Jinými slovy, něco pracně vyvíjet a pak se o všechno povinně podělit se všemi konkurenty.
Ono to ale vypadá moc krásně, například když vyhrabu 30 let starý magnetofon nebo rádio a mám k němu kompletní schéma, včetně mechanických detailů (!) jako je uchycení struny, pohon pásku a pod... Stejně tak u starého auta, podle té dokumentace co k tomu tenkrát dávali by si člověk mohl postavit vlastní úplně stejné auto
Bohužel časy se mění a dnes se i poměrně pracné reverzní inženýrství trestá. Důvod je prostý, informace cestují po světě mnohem rychleji. Dříve nešlo auto "copypastnout", dnes to jde, a ještě ušetříte (viz čínské kopie ). Asi je to trochu škoda..
Od toho by byly patenty. Navic, vzhledem k tomu, ze by to tak museli delat vsichni, by o zadne omezeni neslo. Vy byste mohl svym konkurentum provest totez.
Take existuji rozumne ekonomicke argumenty, proc jsou patenty a dalsi ochrana pred "freeridery" nesmyslne. Viz napr. tento clanek: http://www.law.stanford.edu/publications/stanford_lawyer/issues/73/Property.html
Obávám se že takovídle lidé co vypadají že umí a potom to stejně zbastlí jsou všude, nejen v IT.