Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.
Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou
… více »Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.
TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.
Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.
Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.
Tiskni
Sdílej:
Trochu mi to připomíná Miroslava Macka, který v jednom blogpostu oslavoval dvoje vítězství zdravého rozumu: zvolení GWB prezidentem a zamítnutí zákona zakazujícího potraty
Všichni si myslí, že jsou to ty obrovský s jaderných palivem vepředu a po*erou se z toho.Ted sis trochu slapl do ....
?
(Kdo jste už byl v Temelíně na exkurzi?)
jinak, byl jsem v JETE i JEDU, taky v Syntesii Semtin a dokonce i v Explosii. Vse z toho bylo fajn, ale jedine na dnu otevrenych dveri Elektrarny Opatovice nam dali parky a pivo zadara a jeste mne nechali zajezdit si buldozerem s vahou 76 tun (bez radlice) po halde uhli velke asi jako 10 fotbalovych hrist
Je smutne, ze se treba zenam plive do xichtu nejakym bolsevickym svatkem matek. Boze, kdyz mam nekoho rad, tak mu to dam najevo pri nejblizsi prilezitosti. V urcity den jednou rocne se pretvarovat je pokrytectvi nejvyssiho kalibru.Pletes si MDZ a Den Matek. Proc se znazis uplne vse spojovat s tim nejhorsim? Komunisti toho zas tolik nevymysleli, radu veci okopirovali odjinud. A nejen ty spatne, ale i ty dobre. Komunisti nevymysleli panelaky, na ktere se rado zacatkem 90. let nadavalo a tak by sedalo pokracovat. Myslim, ze Den matek ma jednu symboliku. Aby se clovek alespon JEDNOU za rok zastavil a vzpomnel si na cloveka, se kterym je jinak dost casto, ktery pro nej hodne udelal a na kterem mu zalezi. Lide byvaji skoupi na vyjadreni citu ke svym bliznim. Na tom nevidim nic spatneho, treba moje mama je rada, kdyz si na ni vzpomeneme. A muzu rici, ze mi tento svatek neprijde o nic horsi nez komercne ladeny Valentyn.
Komunisti nevymysleli panelaky - jen vymysleli, že v nich bydlí polovina lidí.Teto vete nejak nerozumim. Panelaky resily povalecny nedostatek bytu nejen u nas, ale v cele Evrope. Je pravdou, ze u nas se z toho stal fenomen. Nicmene nikdo ti za komunistu nebranil v tom, aby sis na dedine postavil vlastni barak.
Akorat se to nejak nikdy nepodarilo, kdyz jsi nebyl aspon predsedou na OV KSC.
OV KSC=Okresni vybor Komunisticke Strany Ceskoslovenska
... Já jsem měl po 8 letech studií nástupní plat Kčs 1800,- bez nároku na odměny a prémie,...Ale zase Te mohl hrat pocit, ze spolu s ostatnimi proletari branis mir a bojujes za lepsi zitrky, ne?

Neberme to tak "ultrasmrtelne" vazne, pokud tady budou US v ramci NATO chtit postavit zakladnu, je mi to pomerne jedno, protoze moje sance to ovlivnit se blizi nule. A narozdil od bolseviku ze SSSR budou platit podnajem, dodrzovat hygienu a zakony, utracet penize a castecne se i starat o obranu. To, ze to z nas udela i lakavejsi cil je samozdrejmne taky pravda.
Nějaké referendum (s povinnou účastí, samozřejmě) by také nebylo od věciWow, tak teď si se opravdu vytáhl. A znovu dokazuješ, jak jsou si ultrapravičáci (Národní Strana) podobní s ultralevičáky (KSČM). Jak by si asi chtěl tu povinnou účast zařídit? Poženeš lidi k voledním urnám se samopalem v ruce? Nebo je budeš zavírat do kriminálu pokud nešli volit (respektive hlasovat v referendu, to je detail)? Proč mi to jen připomíná situaci před listopadem '89? Ještě že takových lidí jako ty není tolik... to by to tu vypadalo.
povinné volby bych bral - pochopitelně s možností volit prázdný hlasovací lístektřeba v Itálii je to přesně takhle, ale taky se mi to nelíbí
Ale taky nám odposlouchávali telefon a jediná práce, kde směl táta dělat, byl kotelník.
Povinné volby je jeden z nejstupidnějších názorů, které někoho v svobodné demokratické zemi vubec můžou napadnoutCo je na povinných volbách tak nesmyslného? Je moc hezké povinné volby odsoudit jako nejstupidnější názor, ale kde slyším argumenty? A argument o komunistech neberu, tam se jednalo o povinné volby s vyplněnou kandidátkou. Já pochopím, že povinné volby se zaškrtnutou kandidátkou, které se tu praktikovali v minulých desetiletích, v někom mohou vyvolávat negativní asociace, ale to je asi tak všechno. Pokud nikoho nechci zvolit, dám tam prázdný lístek, ale podstatné je to, že ho tam dám. Ona totiž práva a povinnosti občas dost nepříjemně souvisí. Pochopitelně, že s tím také souvisí mnoho technických otázek, typu lepší (delší čas) na volby, možnost elektronického hlasování, ... ale o tom nemluvím, i proto, že nemám představu, jak by to mělo konkrétně vypadat.
I o tom je demokracie - někde si demokraticky rozhodli, že se ke své zodpovědnosti nechají jednou za čas popohnat, jinde (např. u nás) takové rozhodnutí nepadlo (jestli to u nás nebylo navrženo nebo to bylo odmítnuto nevím, ale na věci to nic nemění).
Stojím si za tím, že je to plně v souladu s demokratickými principy, že se to Tobě konkrétně nelíbí respektuji.
)
Společnost nedozrála na kultivovanou demokraciiJednou podmínkou pro vznik kultivované demokracie je nezávislá zajištěnost politiků, druhou a nejméně stejně důležitou je ovšem schopnost jednotlivců respektovat odlišný názor, což u nás mnoho lidí neumí - za "špatný" názor se dočkáte nadávek nebo neurčitých odkazů namísto vysvětlení, co konkrétně na tom je nesmyslné.
Ale mnohým voličům to nevadí, je to přece pro jejich blaho, totiž JISTOTY A PROSPERITA.Problém je v tom, že naprostá většina "voličstva" zřejmě ještě nepochopila, že systém "socialisticky pracovat, kapitalisticky žít" je finančně neudržitelný. Až mě jímá hrůza, že tato většina "voličstva" není schopná myslet na budoucnost jejich dětí a chovají se stylem "hlavně že budu mít já a po nás potopa". Bohužel díky osmileté ekonomické hrůzovládě ČSSD jsme si již včera (s prominutím) prožrali to, co jsme měli mít na pozítří (stačí se podívat na výši státního dluhu).
Polsko neleze tak moc do řitijenom pro amíky provozujou tajný věznice nebo jak to bylo
Poláků je v Americe víc, než Čechů, víc tam i jsou slyšet, stejně tak jsou velikostí trhu víc žádané tady v Evropě.
A hadejte od koho pravdepodobne maji v moskevskych archivech zvaci dopis? Ja to nevim, ale urcite to byl komunista. Je mi z nich nabliti.Samozřejmě že to byl komunista, vždyť se přeci ví kdo za tím stál, sami se na ten dopis podepsali: Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek, Vasil Biľak To máš tak špatnou znalost dějepisu?
A btw. ač se s tátou často o různých věcech co se týče politiky hádám, tak za tohle jsem na něj nesmírně hrdej. Za to že měl nervy na to odporovat totalitnímu režimu, přestože měl rodinu. Pokud vím podepsal třeba Paynovi (dnes je to poslanec ODS) i petici za propuštění Havla z kriminálu, kterou třeba takový Václav Klaus ze strachu podepsat odmítnul.
zda se, ze tvuj Tata je fajn chlap. Byl a je proti rudejm, takze v cem se hadate?To je složitější
Ale není to hádání se ve zlém, to se neboj, prostě spíš takové "pošťuchování se"
S některými jeho názory jednoduše nesouhlasím... toť vše, víc to rozebírat nehodlám. Myslím že to je zcela přirozené, né všichni mají stejné názory (to by byl ale pořádně nudný svět, kdyby všichni měli stejné názory, nemyslíš?
)
Jeste mne napadlo, ono je mozna jednodussi podepsat petici v pozici kdy uz nemam co ztratit (jsem kotelnik a zavrit mne 'jen tak' snad nemuzou) nez v pozici kdy nejak koketuju s vedeckou karierou a rad bych se mozna nekdy podival aspon do vychodniho nemecka...a zkus to nebrat jako zastavani se Klause.Tak s tímhle opravdu nemohu souhlasit. Vážím si víc člověka, který je ochotný riskovat za dobrou věc, než člověka který ze strachu o svůj osobní prospěch riskovat ochotný není (obzvláště když si pak hraje na kdoví jakého antikomunistu).