Do prodeje jde tichá bezdrátová herní myš Logitech PRO X2 SUPERSTRIKE s analogovými spínači s haptickou odezvou (HITS, Haptic Inductive Trigger System). Cena je 4 459 Kč.
Microsoft na GitHubu zveřejnil zdrojový kód projektu LiteBox, jedná se o 'knihovní operační systém' (library OS) zaměřený na bezpečnost, využívající systémovou architekturu LVBS k ochraně jádra před útoky z uživatelského prostoru. LiteBox je napsán v Rustu a uvolněný pod licencí MIT. Projekt je teprve v rané fázi vývoje.
BreezyBox je open-source shell a virtuální terminál pro populární jednočip ESP32. Nabízí základní unixové příkazy, sledování aktuálního pracovního adresáře (CWD), jednoduchý instalátor a spouštěč aplikací v podobě ELF binárních souborů, zabudovaný HTTP server nebo třeba ovládání WiFi - ukázka použití coby 'malého osobního počítače'. Ačkoliv je BreezyBox inspirovaný BusyBoxem, oproti němu má tento projekt několik externích závislostí, zejména na ESP-IDF SDK. BreezyBox je dostupný pod licencí MIT.
Byl představen cross-assembler xa.sh, napsaný čistě v Bourne shell skriptu. Tento nástroj umožňuje zpracovávat assemblerový kód pro Intel 8080, přičemž je možné snadno přidat podporu i pro další architektury, například 6502 a 6809. Skript využívá pouze různé běžné unixové příkazy jako jsou awk, sed nebo printf. Skript si lze stáhnout z GitHubového repozitáře projektu.
Byla představena nová verze modelu Claude Opus 4.6 od společnosti Anthropic. Jako demonstraci možností Anthropic využil 16 agentů Claude Opus 4.6 k vytvoření kompilátoru jazyka C, napsaného v programovacím jazyce Rust. Claude pracoval téměř autonomně, projekt trval zhruba dva týdny a náklady činily přibližně 20 000 dolarů. Výsledkem je fungující kompilátor o 100 000 řádcích kódu, jehož zdrojový kód je volně dostupný na GitHubu pod licencí Creative Commons.
Kultovní britský seriál The IT Crowd (Ajťáci) oslavil dvacáté výročí svého prvního vysílání. Sitcom o dvou sociálně nemotorných pracovnících a jejich nadřízené zaujal diváky svým humorem a ikonickými hláškami. Seriál, který debutoval v roce 2006, si i po dvou dekádách udržuje silnou fanouškovskou základnu a pravidelně se objevuje v seznamech nejlepších komedií své doby. Nedávné zatčení autora seriálu Grahama Linehana za hatecrime však vyvolává otázku, jestli by tento sitcom v současné Velké Británii vůbec vznikl.
Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po
… více »Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.
Víte, že vaše nekalá konkurence získává neopodstatněnou konkurenční výhodu tím, že nekupuje finančně nákladné specializované systémy?
Ptá se nás hromadným dopisem Jan Hlaváč, zástupce BSA v ČR. Protože tuto hrozbu nehodláme podcenit, v následujícím HOWTO si nejprve znovu zopakujeme veškeré hrozby, poté nahlásíme všechny softwarové piráty a na závěr dosvědčíme vlastní softwarovou čistotu.
Tiskni
Sdílej:
mne prislo prakticke zmensit obrazky tak, aby byly citelne primo v zapisku, bez klikani na nahledNapadlo mě to, ale já to stejně nepřečetl...
Hmm .. co je trochu zadosit? Napr. si cca 1000 nakopirtovat tu jejich uzasnou obalku a posilat jim ruzne vesele vzkazy..
trochu jako ty policejni psi na vycuchavani palenejch CD a DVD ...
Je možné odeslat pouze to prohlášení na konci? Slibují, že na jeho základě nebudou již nikdy otravovat (i v případě, že jej pošlu ačkoliv kradu?)... to by se hodilo :)
Hlavne nech s tím nejezdí k nám na vesnici, nebo by dostal židlou do hlavy :)
Uz Stickfish s.r.o. nabonzovalo Internet Info s.r.o. a naopak? Ne? Tak na co jeste cekaji? 
husty, drzost tehle darmozroutu uz nezna mezi
> Vypadá to na nové náboženství. Ve středověku jsme tu měli Mravní čistotu™ a Odpustky™, dnes máme Softwarovou čistotu™ a Autorské poplatky™.
Zapomněl jsi na další dnešní významné náboženství: Svobodný software™ a Otevřený zdrojový kód™. Čím se to liší od těch výše napsaných?
A nosí trička s Dalajlámou, že... Tohle jsou pohádky: pěkné, ale jen pohádky.
Já tričko s *lamou nenosím a Svobodný software není náboženství!
Tim ze programator maka stejne pro novell jako pro microsoft za mesicni mzdu, jenomze zatimco v prvnim pripade je vysledny kod na uzitek vsem, a firma ma penize z hardvarovych reseni, podpory atd, v druhem pripade je programatorova prace sproste ukradena (pardon on 'dobrovolne' podepsal ze se vzdava (c) a patentovych naroku v jejich prospech) , firma za ni bere ohromne penize z kterych taky nic nema , bezny clovek si to odse... (ktery nezna FOSS) a zije z toho cela kasta parazitu
A jeste budou tvrdit ze jsou Autorsky svaz? Spise svaz drzitelu majetkovych prav a podilniku, jenze to zni mnohem min sympaticky pro bezneho honzu pac i on vi ze takovi lide hov.. delaj
No ja proti yomu ze to dela redhat nic nemam protoze fedoru bych si kdybych nepouzival slackware klidne mohl ztahnout. Problem je v tom ze pak se nektere firmy vymlouvaj na nedocenene autory , kdyz lide pirati, jakoby ten autor videl z tech penez vubec neco
Tak se ti programátoři můžou sebrat, založit si s.r.o. a psát ten software sami bez té korporace, když je tak vykořisťuje ne?
Poslyš, ty máš nějakou vysokou postel... Snad palandu... Nebo odkud jsi spadl?
Když ti programátoři Microsoftu mají tak špatné platy a podmínky, proč nejdou rozdávat Pravdu, Lásku a lízátka dětem do společností, které ve tvém příběhu hrají roli tzv. kladného hrdiny? Tam by přeci dali všechny šaty a cennosti do kádí, ze kterých by dělný lid spravedlivě bral, ne?
Mimochodem, teď se uvolnila nějaká místa eurokomisařů. Nechtěl bys jedno? Mohl bys vzít i toho běžného Honzu s sebou jako poradce. Máma vám sbalí ranec buchet, hodíte si je přes rameno a půjdete rozdávat světu rozumy...
No tak mi rekni proc by patentove pravo a copyright ktere puvodne byli privilegiem urcenym aby chranili vynalezce a vyzkumniky pred velkymi firmami, aby sdileli sve vynalezy a nedelali blbiny (jako treba vynalezce ucelu NO2 jako anesteze ho nejdriv barvil jinym plynem aby nikdo nezjistil jak jednoduchy to je) mel ted chranit majetkove zajmy velkych firem na ukor lidi, zabranovat nezavisle cinnnosti (sw, patenty v americe) a dovolovat nic nevytvarejicim parazitum (vyssi manazment a podilnici) bohatnout.
Napriklad treba to jako se neustale prodluzuje copyright aby nektere dila nepresli do verejne domeny.
Zdileni vedomosti je prirozene a spravne, a jedina cesta k pokroku a nikdo mne nepresvedci o opaku
A ano do komise bych chtel :D Za takovy plat ... A misto honzu bych asi vzal pani Bobosikovou - jako europoslankyne mela naprosto spravne nazory a ideje
Na základě tohoto prohlášení Vás již nebudeme v příštích letech kontaktovat.
Tak vyplnit a je pokoj od těch nenažranců. 
Škoda, že mi ten formulář nepřišel, hned bych jim hi poslal zpátky 
Tak koukám, že se ti zoufalci už ani nenamáhají se zakládáním dalších a dalších eseróček a jsou jen „zástupci“ a mají P.O. Box 
Priznam se ze nemam na to stat se udavacem.
to, aby zlé organizace používaly doménu .org je neetické, ta je vyhrazena těm hodným. Zlé organizace mají vyhrazený .com .
To je tak kdyz se top level domeny uvolni pro kohokoli, odkudkoli.
Tez pod .org vidim spis nejake dobrocinne organizace, zajmove projekty apod nez takovy spolek jako BSA.