V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Už se prázdniny krátí a co nevidět "zabrousím" do nové školy (SPŠE Pardubice, první rok !!!). Cesta domů trvá kolem 1.2 hod což mi přijde celkem dost, abych každý den seděl přez 2 hoďky v buse, atak budu spolu se svým kámošem na intru. Bohužel jaksi do 18 let nemůžu mít na intru PC. Proto jsem si vydělal pár korunek a chystám si pořídit nějaký notebook (ten je naštěstí povolen). Mám zjištěno, že i s připojením na net nebude moc velký problém.
Vybral jsem si tento model: HP COMPAQ nx7400/ Core Solo T1350/ 15.4" WXGA BV/ 512MB/ 60GB 5.4k/ DVD±RW +DL/ WiFi/ BT/ VOIP/ Bez OS
Podle všeho by měl být plně kompatibilní s Linuxem, ale pokuď někdo tento nebo podobný model vlastníte, prosím napiště, jak vám to šlape (uspávání, wifi,..).
Kámoš nechtěl být pozadu, tak taky shání notebook, abysme mohli zapařit. Vybral si něco od Acera. Prej s ním vyvrátí řeči o tom, že Acer je rozpadávající se šrot. No uvidíme komu vydrží dýl, jenom doufám, že ne jemu
Tiskni
Sdílej:
U noťasu přece je to jedno, stejně jako třeba u LCD? Alzasoft (se o) vás nezajímá a jdete do autorizovaného servisu?
Já ho taham všude po bytě, občas i tam, kam chodí i králové sami
Jako soukromá osoba máte nárok na 2 letou záruku, dle Obchodního zákoníku.
Pravda, zase jsem nečetl pozorně. Hm ...
Jj, ale tam byla přece zmínka o baterce? Koukam do papírů, já měl na noťase rok záruku a odesláním něčeho - mailu/"pohledu" s vyplněnými údaji se mi měla záruka prodloužit na standardní 2 roky.
Lepší je občas neodpovídat, že
... baterka až 5 hod. a navíc má v základu dvouletou záruku ... tak tady jsem se k tomu dopídil.