Microsoft představil Azure Linux 4.0 a Azure Container Linux. Na konferenci Open Source Summit North America 2026 organizované konsorciem Linux Foundation a sponzorované také Microsoftem. Azure Linux 4.0 vychází z Fedora Linuxu. Azure Container Linux je založen na projektu Flatcar. Azure Linux (GitHub, Wikipedie) byl původně znám jako CBL-Mariner.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).
Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.
Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.
Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).
Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
No spíš záplavu německy psaného spamu, která se přes noc vylíhla. Jediné co mě potěšilo, je že nejsem sám
. Ale zdá se, že spamassasin se je už naučil, takže je zahazuje tam kam patří (jenom se trochu bojím co nastane až mi přijde normální německý mail).
Více informací:
Pravidlo pro procmail, kdyby někdo trpěl stejným problémem:
* ^Subject: (4,8 Mill\. Osteuropaeer durch Fischer-Volmer Erlass|Auf Streife durch den Berliner Wedding|Auslaender bevo rzugt|Auslaenderpolitik|Blutige Selbstjustiz|Deutsche werden kuenftig beim Arzt abgezockt|Dresden 1945|Du wirst zum Skl aven gemacht\!\!\!|Graeberschaendung auf bundesdeutsche Anordnung|Hier sind wir Lehrer die einzigen Auslaender|Paranoid er Deutschenmoerder kommt in Psychiatrie|Tuerkei in die EU|Verbrechen der deutschen Frau|60 Jahre Befreiung: Wer feiert mit\?|Armenian Genocide Plagues Ankara 90 Years On|Augen auf|Deutsche Buerger trauen sich nicht \.\.\.|Dresden Bombing Is To Be Regretted Enormously|Du wirst ausspioniert \.\.\.\.\!|Massenhafter Steuerbetrug durch auslaendische Arbeitneh mer|Multi-Kulturell = Multi-Kriminell|S\.O\.S\. Kiez\! Polizei schlaegt Alarm|Schily ueber Deutschland|Transparenz ist das Mindeste|Trotz Stellenabbau|Volk wird nur zum zahlen gebraucht\!|Vorbildliche Aktion|The Whore Lived Like a German| Gegen das Vergessen|Turkish Tabloid Enrages Germany with Nazi Comparisons)
Tiskni
Sdílej:
. Od té doby se to drží na cca 50 mailech za hodinu.
) dopadli
ln -s /dev/null /dev/reich
Ale jak je to s udevem nebo devfs z FreeBSD? Předpokládám, že reset to nepřežije? Doufám, že mě nakonec stejně nedostihne studování dokumentace k výše uvedému jenom kvůli jednomu blbý linku
/etc/devfs.conf
link null reich
KERNEL="null", SYMLINK="reich"
Jinak s tím zbytkem se nedá nesouhlasit, titulek je jenom nadsázka.
Příslušníci národů jsou psáni s velkým písmenem: proto Němec a ne němec.chudák Robert
Závěr: Snažme se neházet všechny (Romy, ... Skeenheady, ...a to je kdo? - rejp, rejp
Skeenheadbude asi starogermánský výraz pro anglický i český výraz skinhead
) sociálním demokratem, tak ví proč a myslí to svým způsobem dobře. Jenom je tu ta otázka, co je to dobře. Z mého pohledu, z jejich pohledu…