Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou
… více »Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.
Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.
OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.
Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Když jsem před třemi a půl lety opouštěl SUSE, myslel jsem si, že je to definitivní a osud už mě zavane někam jinam. Práce v nové firmě mi připadala zajímavá a příležitosti něco se tam naučit bohaté.
Nicméně po pár letech mě už práce u nového zaměstnavatele přestala bavit a motivovat a bylo na čase udělat změnu. První rozhodnutí bylo jednoduché - koncem května jsem podal výpověď a naplánoval si prázdniny. Idea byla taková, že během výpovědní lhůty se poohlédnu po jiném místě a od září zase začnu dělat.
Idea to byla pěkná, ale během těch dvou měsíců jsem se nějak nebyl schopný rozhodnout kam jít. Tak jsem to dočasně uložil k ledu a užíval si volna. Odpočinek od počítačů se skvělá věc, ale když je člověk trochu aktivní v pár projektech, nepřejte si vidět to množství mailů, které se nahromadí. Já se posledními nahromaděnými prokousal až včera.
Jak se blížil začátek září a tím termín, kdy jsem chtěl začít pracovat, do práce se mi chtělo čím dál tím méně. No tak co, práce mi nikam neuteče, udělám si volno ještě v září
. V té době už v mém hledáčku zůstaly jen dvě nabídky - vývoj na Xenomai pro firmu Inova a L3 support v SUSE. Obojí mělo své výhody, ale nakonec převážila možnost práce na mých projektech v pracovní době v SUSE a tak se tedy po třech a půl letech vracím na místo činu. Uvidíme jak dlouho tam vydržím tentokrát
.
PS: Debian právě dosáhl významného milníku - byla nahlášena chyba číslo 500000.
Tiskni
Sdílej:
. Mě osud koncem května zavál do QCM, jiní lidé, jiná práce.
Přeji hodně štěstí v novém působišti.
@debian.org, tak @suse.cz?
... Nevím, @suse.cz budu mít až od října.
PS: Debian právě dosáhl významného milníku - byla nahlášena chyba číslo 500000.To by se mělo zapít.
Takže si mě můžou mí bývalí zaměstnavatelé zaplatit přes mého současného zaměstnavatele a platit za mě denně takovou částku, kterou mi dávali měsíčně
Řeka je stejná, jen obsah bývá jiný..
Já se držím pravidla: "Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš!" Platí to nejen o zaměstnáních ale i o vztazích, situacích, operačních systémech a tak vůbec.Jedině u těch vztahů to má smysl. V ostatních případech ne, protože například firma se může mezitím zásadně změnit, totéž operační systémy a podobně. Mimochodem, kdysi jsem zkoušel používat poštovního klienta v Opeře a zavrhl jsem ho (kvůli padání při práci s IMAPem a dalším neduhům). Nyní ho znovu zkouším (Thunderbird na Linuxu mi nějak blbne) a docela vážně uvažuji na něj přejít úplně, tedy opustit Thunderbird.