V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
první aplikací kterou jsem na tom spustil byl terminál, co taky jiného že...Jednou jsem byl na předváděčce Apple, která se konala u konkurence na MUNI. Když jsem se dostal konečně k Apple počítači, tak jsem najednou nevěděl co tam s tím dělat. Takže moje první aplikace spuštěná na macu byla, shodou okolností, taky xterm.
No, ale co jsem si za to od kolegů z MUNI vyslechl! Samé žblepty o tom, jak můžu, v tak krásném grafickém prostředí, spouštět nějakou příkazovou řádku, či coV tom pripade se jich chtelo zeptat, jakou jinou uzitecnou aplikaci v tom MacOSu maji?
Terminál na jabku? Proč? K čemu?No třeba k práci? Ne každý je grafik nebo hudebník. Ono zase tolik (ani open source) specializovaných aplikací pro další obory pro Mac není. A unixové sotva bude někdo přepisovat do Cocoa (tedy ne, že by nějaké nebyly, ale ve spoustě oblastí nejsou). A pouštět některé typy výpočtů jinak než z terminálu by mi přišlo jako úplný nesmysl. Ale naštěstí v OS X mají i zsh...
Především, výpočtové programy, které společně s VectorWorks používá, běží jen na Windowstohle je spatne zformulovane. Jen na windows bezi pouze ty vypoctove programy. CAD bezi bez problemu jak na Win tak OS X. Zkusim to opravit.
že jí nekoupili iWork a musí chudák holka používat nepovedenou kopii MS Office.Ano, samozřejmě, M$ přece úplně všechno okopíroval od Applu. A že Office jsou o skoro 20 let starší než kterákoli součást iWorku, to přece vůbec nevadí
Co to meleš o tom co bylo dřív?Prosím nemelu, nýbrž konstatuji, a to reakci na vaši poznámku o kopii.
Tiskni
Sdílej: