Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Zdravím všechny přítomné občany.
Je to již nějaký pátek, co mám VPS od VPSFree.cz a jsem vcelku spokojený uživatel (no, nikoho jsem neviděl dlouho pět ódy, tak jsem se toho ujal :-P). Nicméně když se tak kouknu na využití serveru, říkám si: gigabajty místa, load average nemá jiné čislice než 0 a paměti také volno tolik, že by se dala krájet. Server využívám na web (Apache, PHP), db (MySQL), scm(GIT), mail (postfix, dovecot, ...), vpn (OpenVPN) a to bude asi tak vše.
A tak mne napadlo co s tím. Máte nějaké nápady? Máte někdo třeba nějaký zajímavý projekt, pro který by se vám hodil nějaký druh takového hostingu? Nebo nechcete platit za VPS, či to nechcete spravovat ale potřebujete nějaké speciální moduly / požadavky oproti běžnému hostingu? Jestli jste si odpověděli kladně, tak se zkuste ozvat - pokud mi to přijde oukej, tak Vám hodím shell account
Tiskni
Sdílej:
To by snad slo provozovat i na beznem hostingu za nekolik desetikorun mesicne.
Rekl bych ze bez VPS se naprosta vetsina webovych prezentaci obejde.
Mozna by se naslo vyuziti jako souborove uloziste pro vice uzivatelu, pristup pres ftp a ssh.
Nakonec se zjisti ze virtual server vlastne k nicemu neni.
To by mne teda zajímalo, který _běžný_ hosting poskytuje GITMyslím, že hostingy s podporou WebDAV existují...
možná i pro nesmysly (třeba taková Seti)
SETI není nesmysl. Sice se ten primární cíl nemusí každému líbit, ale už to přineslo i řadu jiných cenných výsledků. Rozhodně lepší, než počítat například zlomení nějaké šifry brute force metodou. Hledat nové proteiny je také užitečné a lze počítat i výsledky fyzikálních experimentů.
load average nemá jiné čislice než 0 a paměti také volno tolik, že by se dala krájet.Ehm, počítáš s tím, že vzhledem k parametrům fyzického serveru vychází na jeden VPS load cca 0.125 a paměť cca 400MB (teda pokud dobře počítám já.) Tzn. že když budeš chtít využít víc, půjde to jenom v případě, že někdo jiný zrovna používá míň...
Co se týče paměti a CPU, tak nevyužívám ani tu "mojí fair část", takže se mi to zdá oukej.
Ani 400MB? Tož to to opravdu nepoužíváš.
[root@floyd ~]# free -mt total used free shared buffers cached Mem: 1506 1458 47 0 224 298 -/+ buffers/cache: 936 570
Měli jsme bohužel pár členů, se kterými jsme se museli rozloučit, jelikož jejich požadavky prostě neseděly s "ideály" vpsFree.
Vzhledem k tomu, že mají přes sto zákazníkůJenom pro pořádek - VPSfree je občanské sdružení, tzn. má členy, nikoliv zákazníky.
Ať se na mne to děcko nezlobí, všechno bych přešel (jak se snaží dělat "byznys", hodně toho neumí, chová se neomaleně), ale když někdo začne okamžitě svádět svoje problémy a nedostatky na ostatní, to nerozdýchávám.
Další věc, naprosto hrdě přiznám, že nám support dělá 15ti letý kluk. Jsem hrdý na to, že se od nás a u nás může učit. Svědomitě můžu říct, že k tomu přistupuje nad všechna naše očekávání. A dodat k tomu můžu jedině to, že se takové mladé talenty budeme snažit v jejich rozvoji podporovat dál.
Hodlám tuhle činnost nějak rozumně shrnout a publikovat, aby do toho bylo víc vidět, než jenom aby na povrch vyplouvaly hlášky typu "adminy jim dělají 15ti-letá děcka", což ani není pravda.
K blogu - jsem rád, že to Saly bere v tom správném duchu - že chce využít VPS na něco smysluplného. Jen tak dál.
Další věc, v pátek 4.7. nám další děcko z dedikovaného hostingu totálně zafloodovalo linku na 4 hodiny, způsobilo nám to nejednu vrásku. Nicméně, zařídili jsme posílení linky, došlo k pár úpravám dohod s Master Internet, děláme pro to, co můžeme. Jestli někomu ani takové nasazení nestačí, nevím, co čeká u komerčních firem za tuhle cenu.
Neznáš celou story. Nechce se mi sem dávat citace, ten člověk nás docela nechutně urážel, navíc, nejsme sami, ke komu se zachoval tak, jak má ve zvyku se chovat.
Určitě takhle nepostupuju v dalších případech, tohle byl ale vrchol, to si podle mně žádný rozumný dospělý člověk nemůže dovolit, ano, jemu přes 18, ale nechová se podle toho.
Navíc absolutně nepochopil, o čem vpsFree.cz je a ani ho to absolutně nezajímalo, ve veškeré komunikaci k nám referoval jako k společnosti, firmě, jako kdyby existoval vztah zákazník-dodavatel. O tom vpsFree.cz, ať se to někomu líbí, nebo ne, není, je to o partě lidí, kteří se snaží vzájemně si pomoct, ne aby si někdo myslel, že teď jsem tu jednou já, máte mě tu, starejte se.
A starejte se i v případě, že jsem si já něco nakonfiguroval špatně, je to váš problém. Žádné "hele, člověče, nějak se mi to nedaří, kouknul by ses mi na to prosím?", ale jenom "Ve VPS mi nejde to a to. Nastavte mi to."
Po tomhle všem se mi navíc ozvali lidé, kterým tento člověk naprosto vědomě začal vyhrožovat, i když vůbec nebyl v právu. Bylo toho na mně docela dost, takový člověk snad ani nemůže čekat jinou reakci, než že se s ním rozloučíme.
Pokud by potřeboval data z VPS, máme zálohu, kterou mu není problém poskytnout.
Detailní citace, co a jak kdo řekl, myslím nemá cenu zveřejňovat, já jsem reagoval vždy slušně, jemu by to uškodilo na pověsti, nemám zapotřebí mu něco takového udělat.
Další věc, v pátek 4.7. nám další děcko z dedikovaného hostingu totálně zafloodovalo linku na 4 hodiny, způsobilo nám to nejednu vrásku.Úmyslně nebo lamerstvím? Budou o tom výpadku nějaké podrobnosti?