Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ač si již bezmála rok celkem úspěšně zvykám na Linux jako desktop, pořád nemůžu překousnout, že jako symbol pro vzestupné třídění (A-Z) se používá a naopak pro sestupné (Z-A)
. Tuší někdo, jak to vzniklo? Čekal bych, že již z anglického ascending bude preferován trojúhelník se špičkou nahoře coby podobnější písmenu A. Stejně podivné mi to přijde z hlediska matematického symbolu nerovnosti..
Gnome nepoužívám, tak nevím jak je to tam.
..a pro vtipálky - ano, na GUI trvám
Tiskni
Sdílej:
Vubec MS Office je ve spouste GUI veci napred pred OpenOffice.org. Jako priklad muzu uvest vkladani obrazku ve Wordu.Tedy, nevím, co konkrétně máš na mysli, ale zrovna minulý týden jsem byl nucen se s vkládáním obrázku potýkat ve Wordu 2003 a byla to opravdu otrava. Ale asi je to také tím, že na OOo jsem zvyklý...
Mel jsem teorii, ze to pochazi z MS Excelu, ale je chybna. Nahodou, resi to docela pekne, posudte sami.To je v OOo taky (i když určitě okopírované), ale jde spíš o nastavení přes menu - to je také myslím se vzestupně/sestupně (s jistotou to nevím, a prověřovat se mi to teď nechce)
Nahodou, resi to docela pekne, posudte sami.Jsem blbej, kdyz na tom obrazku nic nevidim? kterje sloupec/radek je serazenej?
Čekal bych, že již z anglického ascending bude preferován trojúhelník se špičkou nahoře coby podobnější písmenu A. Stejně podivné mi to přijde z hlediska matematického symbolu nerovnosti..
Přijde mi logičtější trojúhelník, kde nahoře, u vrcholu, je nejmenší hodnota a jak se trojúhelník rozšiřuje, tak hodnoty rostou.Nikdy jsem to v těch šipkách nehledal
To jsem nevedel, akorat mi to prislo jako nejnazornejsi priklad.Nene to bylo urcite ESP...
V praxi se pro "jednosmernou equivalenci" pouziva sloveso "byt". Muzu treba rict "muz je clovek" ale uz nemuzu rict "clovek je muz".No, v některých jazycích...
A jinak ano, "třídit" a "řadit" je něco jiného, ale jak známo, lidé jsou banda idiotů a spousta jich to považuje za ekvivalent.Napriklad americane a britove, protoze pro to maji stejne slovo - sort.
return true.