Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Jsem již 1 rok uživatelem internetu od o2. Ačkoliv jsem jedním z tvrdších stěžovatelů, co si stěžovali v minulosti na snad všechno možné (občas i nemožné), v poslední době musím tedy spíše chválit. Internet se v několika posledních týdnech o něco málo zrychlil, výpadky, nebo přetíženost, na kterou jsem byl zvyklý a která sebou nesla i kolísání rychlosti je pryč a jaké bylo moje překvapení, když jsem dnes koukl do aplikace "Moje konto" a zjistil, že při mém tarifu se zvedl datový objem z 1 GiB na 3 GiB.. Paráda.. o2 jen tak dál. Konečně jim snad došlo, že s tím co nabízeli do této doby, by moc daleko nedošli.. No, ale nebudu předčasně chválit a počkám si na Vaše názory..
Tiskni
Sdílej:
Internet se v několika posledních týdnech o něco málo zrychlil, výpadky, nebo přetíženost, na kterou jsem byl zvyklý a která sebou nesla i kolísání rychlosti je pryčNo nevím, třeba v GTS se jim nepříjemně zpomalil. Mě se zase zaseklo AP, takže Internet dvě minuty nejel vůbec ... nemáš nakonec nějaký lepší Internet, než já?
U nás je dostupné cenově jen wifi a maká dost slušně. Optika by byla taky, jenže za 5+ násobek paušálu. Takže de facto spokojenost.
Maj tam 3GB fup? Kdyby se to neprodávalo, tak by to snad nenabízeli? Tj. moc to nesleduju, ale mam pocit, že je možné zvolit libovolného providera i jakýkoliv tarif a tedy se mi osobně takovéto nářky zdají být jen plakáním nad vlastní situací = nad nutnými kompromisy.
Oprava, mamáme tu dostupné snad CDMA (či cokoli na mobilu), které vůbec nechci, pak "tů tů", wifinu a optiku. A cenově je nejlepší wifi. Tj. xDSL ani pr*.
Postupem casu sem presel na 2048/256 v dobe kdyz prisli s mega rychlostma a na operatora jsem cekal pres 40 minut. Ta rychlost byla uz bez limitu za nejakych 18 stovek (vcetne poplatku za pevnou).
Pak jsem pomerne rychle presel na 4096/512, predevsim kvuli uploudu a domacimu FTP serveru a malemu domacimu webserveru. Koeficient realne rychlosti ale u tohoto tarifu byl znatelne nizsi nez u slabsich tarifu. Navic je pekne mit vysokou rychlost, ale predevsim ten download se snad neda dlouhodobe vyuzivat a platit skoro 25 stovek mesicne za neco co nevyuzijete se nezda byt zase tak vesele.
Ted jsem zase zpatky na 2048/256 a jsem spokojeny, obcasne FTP to utahne, web server je uz na plnohodnotnem hostingu a vsechno funguje bez vetsich problemu. Vypadky O2 (CTc) nema a ty obcasne prehlcene dslamy nebo zkratky zavany na ustredne jsou vetsinou v nocnich hodinach a nebo kratkodobe a tolerovatelne.
Na zaver, je to sice opravdu drahy spas, kdyz si vezmu jake rychlosti a za jake ceny nabizi treba v Brne Netbox pripojeni, ale bohuzel unas nic jineho neni a za nekvalitni bezdrat ci kabelovku vazne platit nebudu. Uz jenom cekam, az prijdou s novymi taryfi, prece jenom ADSL2+ jede, tak snad se casem dockame vyuziti i pro internet a nejenom pro IPTV :)