Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Tak to po delší době vypadá že většinu weekendu (skoro celý) strávím sám, přítulka jede pryč a vrátí se v neděli večer, nic pořádného na práci mít nebudu.
Jak moc by se mi hodil tento program minulý týden, kdy jsem se potřeboval učit vypočítavost (vyčíslitelnost), kterou stále neovládám na tolik, abych si troufl jít na polosemestrálku... Už vidím v živých barvách, že většinu času proflákám před monitorem a budu si hrát s tučňákem, ale doufám, že se mi ozve jedna slečna co chtěla poradit s Céčkem, aspoň nějaké vzrůšo, a když nic budu otravovat kamarády, snad bude už někdo doma :).
Pokud nezabere ani to, pustím se do některé z věčně odkládaných věcí, jako třeba přepsání vok (už by měla fungovat i s xorg 7, byly jen špatné cesty, je třeba si je zkontrolovat) do verze pro textovou konzoli, což by nebylo až tak od věci. Další by mohl být třeba PKGBUILD pro české openoffice do archu, myslím komplet se slovníkem, bez nutnosti dělat počeštění zvlášť. Pak bych chtěl nabušit pár skriptů pro nějaké ty služby, rozběhat cache DNS (pdnsd)... no koukám,že toho není málo.
Mohl by to být celkem pohodový weekend s tučňákem.
Tiskni
Sdílej:
přítulka jede pryč a vrátí se v neděli večerlinuxácký termín pro voskování delfína?
budu si hrát s tučňákem
voskování delfínato je termín uživatele Zenwalku?