Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Pacman 3.0.0 by měl v nejbližších dnech po mnoha odkladech zamířit do testing depozitáře (tedy snad už), tempo se kterým byly přijímány patche v posledních dnech výrazně polevilo.
novinek je hodně, vezmeme to popořádku (podle changelogu):
Je toho opravdu hodně, taky už se nemůžete dočkat, až to bude oficiální? :)
V posledním týdnu jsem víceméně přepsal celý patch, takže už žádné obalování řetězců funkcí, celkem jednoduchým způsobem je přetížena funkce fprintf() (přetěžována je funkcí color_fprintf(FILE *file, char *str) – a pak že to nepůjde ;) ), v řetezci jsou barevné značky, které se nahradí ansi sekvencí (jen pokud je výstup konzole). Udělal jsem i pár kosmetických změn ve formátování výstupu.
Obarvování výstupu jde vypnout volbou --nocolor, a aby se vůbec výstup barvil, musí být v pacman.conf uvedena option UseColor.
update: patch pro pacman-3.0.1
pokud pacman potřebuje k operaci práva superuživatele, vyžádá si heslo. Přidejte si do ~/.bashrc
# pacman pacman() { if echo $* |grep -E "\-S.*[uywcv].*|\-[RUAF].*|\-S\b" &> /dev/null ; then sudo /usr/bin/pacman $* # su -c "/usr/bin/pacman $*" else /usr/bin/pacman $* fi }
obrázek barevného pacmana nakonec, stahujte zdrojáky patch a PKGBUILD, použití na vlastní triko!!!
Tiskni
Sdílej:
sortmirrors
?