Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Tak to vypadá, že jsem přemigroval, ale jak se to říká s tím hop a přeskočením?
Už docela dlouho mě štvalo, že amarok si na horší lince, nebo třeba při připojení přes wifi moc nerozumí s internetovými rádii. Tak jsem se poohlížel po něčem, co by jej nahradilo, tentokráte byl hlavní požadavek: ať to vypadá jako xmms, ehm tedy jako winamp, pak ať se to umí dokovat a není to napsané nad prehistorickou knihovnou :) a nepoužívá to xine, které je kamenem úrazu u amaroku :(.
Po chvilce zkoušení a experimentů padla volba na audacious. Splňuje všechny výše dané požadavky. Ano ač to může být neuvěřitelné vyhovuje mi i ten dialog výběru souborů, ten klasický z xmms - dva panely, zkrátka nostalgie.
Ovšem i audacious má jedno ale, a to zátěž CPU kolem 8-10 %, amarok měl kolem 2-4. Proto prosím, případně se podělte v diskuzi s nápady jak tohle vylepšit, nechce se mi kvůli tomu házet audacious do žita, když je velmi schopný. Zkoušl jsem experimentovat s nastavením dekodéru pro mpeg a výstupního pluginu pro alsu, zátěž jsem snížil o 2 %, ale stále je celkem vysoká, na notesu to dělá -15 minut provozu na baterku oproti amarouku.
Tiskni
Sdílej:
ldd `which audacious`
nebo tak nejak)
~/.xine/config
(snad to jde) a dát ještě šanci Amaroku?
zrovna změna skladby se hodí, pokud mám v kopete, ve zprávě o nepřítomnosti naspáno: právě poslouchám to a to :),no tak to je fakt důležitý
pak třeba, že když poslouchám něco na dobrou noc, tak se po dosažení konce playlistu notebook uspí do ramok, to zní rozumněji ... nicméně vzhledem k tomu, že délku playlistu a pozici v něm ukazuje, není problém použít obecný časovač :-p
více typů například mp4 wma a podobné exotiky, nechci mít na každý jiný přehrávačnevím, co myslíš mp4 (zatím jsem s touhle příponou potkal jenom video), ale jestli to umí libmad, tak to qmmp umí ... a wma samozřejmě umí hele já tě nepřesvědčuju, že ho máš začít používat, já se jen bavím nad tím, jaké blbosti ovlivňují výběr software - a taky jsem koukal po nějaké inspiraci, co případně autorům navrhnout k vylepšení