Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Tak to vypadá, že jsem přemigroval, ale jak se to říká s tím hop a přeskočením?
Už docela dlouho mě štvalo, že amarok si na horší lince, nebo třeba při připojení přes wifi moc nerozumí s internetovými rádii. Tak jsem se poohlížel po něčem, co by jej nahradilo, tentokráte byl hlavní požadavek: ať to vypadá jako xmms, ehm tedy jako winamp, pak ať se to umí dokovat a není to napsané nad prehistorickou knihovnou :) a nepoužívá to xine, které je kamenem úrazu u amaroku :(.
Po chvilce zkoušení a experimentů padla volba na audacious. Splňuje všechny výše dané požadavky. Ano ač to může být neuvěřitelné vyhovuje mi i ten dialog výběru souborů, ten klasický z xmms - dva panely, zkrátka nostalgie.
Ovšem i audacious má jedno ale, a to zátěž CPU kolem 8-10 %, amarok měl kolem 2-4. Proto prosím, případně se podělte v diskuzi s nápady jak tohle vylepšit, nechce se mi kvůli tomu házet audacious do žita, když je velmi schopný. Zkoušl jsem experimentovat s nastavením dekodéru pro mpeg a výstupního pluginu pro alsu, zátěž jsem snížil o 2 %, ale stále je celkem vysoká, na notesu to dělá -15 minut provozu na baterku oproti amarouku.
Tiskni
Sdílej:
ldd `which audacious`
nebo tak nejak)
~/.xine/config
(snad to jde) a dát ještě šanci Amaroku?
zrovna změna skladby se hodí, pokud mám v kopete, ve zprávě o nepřítomnosti naspáno: právě poslouchám to a to :),no tak to je fakt důležitý
pak třeba, že když poslouchám něco na dobrou noc, tak se po dosažení konce playlistu notebook uspí do ramok, to zní rozumněji ... nicméně vzhledem k tomu, že délku playlistu a pozici v něm ukazuje, není problém použít obecný časovač :-p
více typů například mp4 wma a podobné exotiky, nechci mít na každý jiný přehrávačnevím, co myslíš mp4 (zatím jsem s touhle příponou potkal jenom video), ale jestli to umí libmad, tak to qmmp umí ... a wma samozřejmě umí hele já tě nepřesvědčuju, že ho máš začít používat, já se jen bavím nad tím, jaké blbosti ovlivňují výběr software - a taky jsem koukal po nějaké inspiraci, co případně autorům navrhnout k vylepšení