Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Nedávno, když jsem stahoval do práce novou verzi Avastu, všimnul jsem si, že se konečně objevila Home verze pro Linux.
Včera jsem si na ni vzpomněl, tak jsem ji zkusil stáhnout a nainstalovat. Samozřejmě jsem si splihnil PKGBUILD pro svého miláčka. Abych nebyl hamoun, tak tady je:
pkgname=avast4workstation pkgver=1.0.8 pkgrel=1 arch=('i686') pkgdesc="AVAST antivirus home edition" depends=('glibc>=2.1') url="http://www.avast.cz/" source=(http://files.avast.com/files/linux/$pkgname-$pkgver.tar.gz) md5sums=('a521701e898e2f693469126f6a646a26') build() { cd $startdir/src/$pkgname-$pkgver mkdir -p ${startdir}/pkg/usr mv ./* ${startdir}/pkg/usr mkdir -p ${startdir}/pkg/usr/share/pixmaps cp ${startdir}/pkg/usr/lib/$pkgname/share/avast/icons/avast-appicon.png \ ${startdir}/pkg/usr/share/pixmaps/avastgui.png mkdir -p ${startdir}/pkg/usr/share/applications cp ${startdir}/pkg/usr/lib/$pkgname/share/avast/desktop/avast.desktop \ ${startdir}/pkg/usr/share/applications }
Ještě předtím jsem odeslal registrační formulář a čekal. Bez čísla to spustit nelze. Prudí, a chce číslo. Odpověď přišla někdy po půlnoci, takže jsem zadal číslo, zaktualizoval virovou databázi a zkusil, jak funguje
Při skenování je možnost zvolit skenování v archivech. Nějaká chybička - fungovalo i tehdy, když jsem to nechtěl. Ale jinak běží docela rychle.
Chtěl jsem si užít trochu srandy, tak jsem zabrowsil na cracks.am a postahoval cracky na různé Visty, Photoshopy, NHL a podobné blbiny, a těšil jsem se, že na mne vyskočí milion trojanů. Nebyl tam žádný Tak jsem si alespoň vytvořil eicar.com a nechal si ho najít
Program na mne udělal docela slušný dojem, na stránkách navíc píšou, že skener je též schopen běžet ve speciálním STDIN/STDOUT režimu, kdy se chová jako filtr. V tomto režimu je vhodný zejména pro použití s rourami/přesměrováním, což lze z výhodou použít v různých shellových skriptech apod., takže by mohl být docela použitelný, pokud člověk občas chce zkontrolovat, jestli svým kamarádům s Windows nedává nějakou havěť
Tiskni
Sdílej:
Balíčky odkazované výše jsou určené pro všechny x86 linuxové systémy, ale měly by fungovat i na nových x86-64 a EMT64 distribucích. Někdy mohou nastat na těchto 64-bitových systémech problémy. V tom případě aplikujte následující patch.