Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nedávno, když jsem stahoval do práce novou verzi Avastu, všimnul jsem si, že se konečně objevila Home verze pro Linux.
Včera jsem si na ni vzpomněl, tak jsem ji zkusil stáhnout a nainstalovat. Samozřejmě jsem si splihnil PKGBUILD pro svého miláčka. Abych nebyl hamoun, tak tady je:
pkgname=avast4workstation pkgver=1.0.8 pkgrel=1 arch=('i686') pkgdesc="AVAST antivirus home edition" depends=('glibc>=2.1') url="http://www.avast.cz/" source=(http://files.avast.com/files/linux/$pkgname-$pkgver.tar.gz) md5sums=('a521701e898e2f693469126f6a646a26') build() { cd $startdir/src/$pkgname-$pkgver mkdir -p ${startdir}/pkg/usr mv ./* ${startdir}/pkg/usr mkdir -p ${startdir}/pkg/usr/share/pixmaps cp ${startdir}/pkg/usr/lib/$pkgname/share/avast/icons/avast-appicon.png \ ${startdir}/pkg/usr/share/pixmaps/avastgui.png mkdir -p ${startdir}/pkg/usr/share/applications cp ${startdir}/pkg/usr/lib/$pkgname/share/avast/desktop/avast.desktop \ ${startdir}/pkg/usr/share/applications }
Ještě předtím jsem odeslal registrační formulář a čekal. Bez čísla to spustit nelze. Prudí, a chce číslo. Odpověď přišla někdy po půlnoci, takže jsem zadal číslo, zaktualizoval virovou databázi a zkusil, jak funguje
Při skenování je možnost zvolit skenování v archivech. Nějaká chybička - fungovalo i tehdy, když jsem to nechtěl. Ale jinak běží docela rychle.
Chtěl jsem si užít trochu srandy, tak jsem zabrowsil na cracks.am a postahoval cracky na různé Visty, Photoshopy, NHL a podobné blbiny, a těšil jsem se, že na mne vyskočí milion trojanů. Nebyl tam žádný Tak jsem si alespoň vytvořil eicar.com a nechal si ho najít
Program na mne udělal docela slušný dojem, na stránkách navíc píšou, že skener je též schopen běžet ve speciálním STDIN/STDOUT režimu, kdy se chová jako filtr. V tomto režimu je vhodný zejména pro použití s rourami/přesměrováním, což lze z výhodou použít v různých shellových skriptech apod., takže by mohl být docela použitelný, pokud člověk občas chce zkontrolovat, jestli svým kamarádům s Windows nedává nějakou havěť
Tiskni
Sdílej:
Balíčky odkazované výše jsou určené pro všechny x86 linuxové systémy, ale měly by fungovat i na nových x86-64 a EMT64 distribucích. Někdy mohou nastat na těchto 64-bitových systémech problémy. V tom případě aplikujte následující patch.