abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
  včera 17:11 | Bezpečnostní upozornění

  V bezdrátových routerech od společnosti routerech D-Link, v řadách EAGLE PRO AI a AQUILA PRO AI, je zabudovaný backdoor. Jedná se o zranitelnosti CVE-2024-6044 a CVE-2024-6045. Kdokoli z lokální sítě může přístupem na konkrétní URL spustit službu Telnet a přihlásit se pomocí přihlašovacích údajů správce získaných analýzou firmwaru.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 4
  včera 11:22 | IT novinky

  Organizace IuRe (Iuridicum Remedium) varuje před návrhem, který představilo belgické předsednictví Rady EU. Populární služby jako Messenger, WhatsApp nebo Signal by dle něj bylo možné plně používat až po odsouhlasení kontroly komunikace. Ta by měla zamezit šíření dětské pornografie. Podle IuRe by však taková kontrola přinesla hlavně závažný dopad na soukromí uživatelů.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 7
  včera 11:11 | Nová verze

  NumPy (Wikipedie), tj. knihovna pro Python pro vědecké výpočty, byla po 18 letech vydána v nové major verzi 2.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Důležité informace v průvodci migrací.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  16.6. 23:11 | Nová verze

  Vývojáři postmarketOS vydali verzi 24.06 tohoto před sedmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, KDE Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 50.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  16.6. 21:55 | Komunita

  Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  14.6. 12:11 | IT novinky

  Google Blog ČR informuje, že mobilní aplikaci Gemini a NotebookLM lze používat už také v Česku.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 18
  14.6. 11:33 | Nová verze

  Byla vydána nová major verze 8 duálně licencovaného open source frameworku JUCE (Wikipedie, GitHub) pro vývoj multiplatformních audio aplikací.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  14.6. 11:11 | IT novinky

  Od 18. června bude možné předobjednat notebook DC-ROMA RISC-V LAPTOP II od společnosti DeepComputing s osmijádrovým 64-bit RISC-V AI CPU a s předinstalovaným Ubuntu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 2
  13.6. 23:55 | Nová verze

  Byla vydána verze 1.79.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání na GitHubu. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  13.6. 14:33 | Zajímavý článek

  Byly zveřejněny výsledky průzkumu (infografika) mezi uživateli FreeBSD.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  Rozcestník

  Nenávidím aktivaci

  25.10.2008 18:21 | Přečteno: 3096× | software | Výběrový blog | poslední úprava: 25.1.2011 17:46

  NENÁVIDÍM AKTIVACI

  ---Tento článek se týká jakéhokoliv softwaru. Ať už operační systémy, aplikace, a další věci.

  ---Jsem omezený v tom, jaké softwary můžu používat. Existuje hodně softwarů, ale ne každý je pro mě. Já totíž můžu používat jenom takové softwary, které jsou zadarmo, volně šiřitelné. Placené používat nemůžu. Proč? Jde mi snad o peníze? Nejde. Určitě bych si některý komerční software zaplatil. Určitě by se mezi komerčními programy našlo spoustu zajímavých a kvalitních věcí, které by se mi hodily a učitě bych si dost věcí vybral a koupil. Neudělám to však. A není to kvůli penězům. Problém je v něčem jiném. Je to kvůli tomu, že u placených programů je riziko, že budou vyžadovat aktivaci, registraci a podobné věci a to já nenávidím.

  ---Nutnost aktivace a podobné nesmysly můžou nastat jenom u komerčního softwaru. Pro uživatele to znamená, že když si takový program koupí a nainstaluje, nemá hned plně funkční software, ale musí se ještě přes internet nebo po telefonu doprošovat výrobce toho softwaru, aby mu ho nakopnul a umožnil ho používat. Takto se musíme otravovat, sami si ten software nemůžeme rozjet. Potřebujeme na to pomoc zvenku. Tu aktivaci to po nás chce nejen poprvé, když si to nainstalujeme, ale i kdykoliv potom, když potřebujeme software přeinstalovat, nebo opravit počítač, nebo jiné věci. Prostě pokaždé potřebujeme pomoc zvenku.

  ---Proč vlastně odmítám software, který se musí aktivovat? Neumím snad aktivovat? Ale umím, už jsem to i dělal. Nebo chci někdy program zneužívat nebo krást? Nechci, nemám důvod. Nebo se mi aktivovat nechce? Ano, nechce, ale ještě to není ten pravý důvod. Pravý důvod mám jiný a za tím si stojím: Program, který se musí aktivovat, považuji za méněcenný, protože k nainstalování a plnému používání (a myslím tím bez časového omezení, i bez omezení použití a tak dále) nestačí jenom to instalační CD (DVD), ale potřebuje ještě aktivaci, což je pomoc zvenku, je to závislé na někom zvenku, místo, aby ten výrobek byl soběstačný. Já tu aktivaci nenávidím kvůli tomu, že neustále musíme být u toho na někom závislí. Software, který se musí aktivovat, považuji za méněcenný, protože nemůže plně fungovat bez pomoci z venku. Není to potom plnohodnotný produkt. Jeho instalační CD (DVD) není soběstačné, protože k tomu, aby program fungoval, to CD (DVD) nestačí, ale vyžaduje pomoc zvenku. Takový výrobek nepovažuji za úplný. Takový výrobek je podle mě zmrzačený. Považuji ho za zkriplený. A co víc, závislostí na pomoci z venku ten výrobek trpí nejen při (po) první instalaci, ale i v případě přeinstalování, někdy i v případě opravy nebo úpravy počítače a jiných případech. Prostě ten výrobek nemůžu považovat za plnohodnotný, protože je závislý na někom zvenku. Nemůžu si pomoct, ale takové výrobky musím považovat za zmrzačené a zkriplené. Jsou podle mě znehodnocené.

  ---Kvůli aktivaci může být i takový problém: Co když někdy budeme muset znovu aktivovat software, který jsme si dříve koupili, a do te doby už výrobce zkrachuje, nebo si postaví hlavu a řekne si že pro takový program už nic poskytovat nebude, nebo se stane něco jiného. Potom se může stát, že až budu potřebovat software znovu aktivovat, nebudu mít jak a tím pádem budu mít celý program k ničemu a kdo mi co dá. Neustále jsme na tom výrobci závislí, a je náš koupený výrobek takto ohrožený.

  ---Kvůli tomu, že u komerčního softwaru je riziko, že se bude vyžadovat aktivace, registrace, nebo něco podobného, se musím vzdát velkého množství softwarů. Dokonce i velmi kvalitních, i profesionálních softwarů se musím vzdát. Dokonce kvůli tomu si musím odříct i mnoho pěkných knih o programech, protože většina knih o počítačích se týká těch placených programů a pro volně šiřitelné programy moc knih není.

  ---Nakonec můžu být rád, že existují volně šiřitelné programy a že ten výběr je slušný. Horší bude, až budu potřebovat něco moc speciálního, něco extra; nějakou schopnost, kterou najdu jenom u placeného programu. To si potom budu muset nechat zajít chuť a spokojit se s tím, co umí volně šiřitelné programy.

  ---Proč se vůbec zavádějí aktivace a podobné nesmysly? Výrobci si myslí, že tím omezí kradení programů a nelegální používání. Je to taková ochrana, kterou se výrobci snaží zabránit nelegálnímu šíření softwaru. Taková ochrana se však neobejde bez vedlejších účinků, na které slušní lidé doplatí. Buzeruje to legální uživatele. Ti lidé, kteří si produkt slušně koupí, na ty nesmysly doplatí tím, že místo plnohodnotného výrobku dostanou zkriplený šmejd. Slušným uživatelům se hází klacky pod nohy.

  ---Ano, já to těm výrobcům neberu. Ať se chrání proti zneužívání softwarů, jak chtějí, třeba i aktivací, je to jejich věc. Na druhou stranu zase já nejsem povinný kupovat a používat softwary, které jsou znehodnocené požadavkem aktivace a podobnými nesmysly. Když se výrobce chrání, je to jeho rozhodnutí. A jestli u toho přijde o zákazníka, který o takto zkriplené výrobky nestojí, výrobce si za to může sám. Kdyby se ty výrobky nemrzačily nutnosti aktivovat, ani podobnými nesmysly, určitě bych si nějaký ten komerční software vybral. Určitě bych si koupil dost věci, protože existuje hodně zajímavých produktů. Dokonce bych byl ochotný za to zaplatit. Ale takto, když se ty výrobky mrzačí nějakou aktivaci, tak výrobce může zapomenout, že si něco koupím. V takovém případě si to můžou strčit někam, protože potom už nemám zájem. Když se ty výrobky neustále mrzačí a já o zmrzačené výrobky nestojím, nikdo mě nemůže nutit takové svinstvo kupovat. Není nic jednoduššího, než se na takový software vykašlat úplně, nekupovat to a nepoužívat a podívat se po něčem jiném.

  ---Zajímavé by bylo, kdyby se každý vykašlal na každý software, který se musí aktivovat. Pokaždé, když se u něčeho zavede aktivace, tak by to lidi přestali kupovat. To by bylo podlě mě nejlepší, co by mohli udělat, a taky by bylo zajímavé, co by potom dělali ti výrobci.

  ---Proč jsem asi přešel na Linux a na další volně šiřitelné programy. Protože už mě nebavilo se neustále nechat terorizovat a dělat si nesnesitelné starosti, co když budu znovu muset něco aktivovat a už nebudu mít odkud. Taky mi nebavilo mít všechno zbytečně zkomplikované. Měl jsem taky plné zuby nesoběstačných produktů.

  ---Mohl bych si koupit software, který vyžaduje aktivaci a potom si na to pořídit nástroj pro obcházení aktivace, abych nebyl na tom závislý, ale na to bych se mohl vykašlat, ikdybych věděl, jak na to. Obcházení aktivace je totíž zakázané a tím, že bych odstranil nutnost aktivovat, stal bych se automaticky nelegálním uživatelem a zlodějem, přestože bych žádný program neukradl, ale jenom bych si ho upravil pro svoji potřebu a pro svoje požadavky.

  ---Mimochodem, žádný nelegální software nemám.

  ---Kdybych si našel práci, kde se používá počítač a musel bych tam používat softwary, které se musí aktivovat, tak bych ho používal. Neřešil bych to, protože bych to neměl na svém počítači, jenom bych si myslel svoje. Na jejich počítači může být co chce, je to jejich problém, když jim to ještě nedošlo. Důležité je, že na svém počítači nemusím mít žádné znehodnocené svinstvo.

         

  Hodnocení: 38 %

          špatnédobré        

  Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

  Komentáře

  Vložit další komentář

  vogo avatar 25.10.2008 18:53 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ona aktivace je také snaha výrobce software, uchránit licence před zneužíváním, není to jen o „buzeraci“. Když si koupíš licenci pro jeden počítač a pak ji použiješ vícekrát, porušuješ licenční smlouvu, ale jen tak z ničeho nic na to nikdo nepřijde, aktivace je jedním z mechanizmů jak to zjistit. Výrobce se nechce nechat okrádat, on investoval nemalé peníze do vývoje a chce, aby se mu to vrátilo, to je cíl investic :). Pokud se Ti to nelíbí, tak se zamysli nad tím, jak by se Ti líbilo, kdyby Tě někdo okrádal. Taky by Ti to nebylo příjemné.
  Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
  Michal Fecko avatar 25.10.2008 19:11 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Pekne sa to číta, ale je to iba zástierka (obrúsok) za to, že v Mrkvosofte zdierajú (CAL licencie, OEM licencie (boli časy keď Windows 2000 bol nositeľom licenie pre terminalove služby - Mrkvosoft pochopil že takto ma nižšie príijmy a hneď to upravil pri príchode Windows XP)) a kým bude ich cieľom zisk tak zdierať budú, nemajú dôvod od toho upustiť. Nikdy nieje vývoj drahší ako následne príjmy - tie sú 5 - 7 x väčšie... Aktivácia je blbost. Ak by nepredavali WIndows po 120€ resp. 90€ ale po 25€ a Office (komerčný nie home and student náhražku) po 150 - 180€ ale povedzme po 40€ (professional) tak by si to po a) kúpilo viac ľudí (každý by kývol rukou nad tou sumou za Windows a Office pri kúpe nového PC) -> bolo by viac nákupov -> väčší zisk a po b) netrebalo by aktivaciu - nikto by nekradol software, lebo by to nestálo za to - za pár destiaok € ma komplet software pre PC. Ďalej by som zrušil OEM licencie - kúpim si software a je môj - žiadne obmedzenia - nainštalujem si to na PC, to mi po 2 rokoch odíde, kúpim ďašie, nainštalujem a používam, alebo si dokúpim upgrade (alebo celú verziu s tým že ak sa preukážem predchádzajúcou tak dostanem 50 percentnú zľavu) To isté tvrdím o CD a DVD ak by audio CD stálo 5€ (novinka poedzme 10€) tak by to nikto nekradol a nestahoval - kupim si CD/DVD a mam original obal, texty, etc. a ak by podobne DVD titul stál 5€ (nové 10€) situácia by sa zopakovala predaj DVD a CD by bol väčší.
  25.10.2008 19:15 Chocolate Bear | blog: Chocolate Bear
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Jo radit Microsoftu, jak nastavit ceny tak, aby vydělal co nejvíc, to chce pořádnou dávku drzosti.
  THIS IS SPARTA!
  26.10.2008 19:11 nevis
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  +1 +1 +41
  Heron avatar 25.10.2008 19:18 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Toto je blbost, kterou opět vyvrátím zkušeností: i levná DVD z časopisů po mě už chtěli okopírovat.

  To prostě není o ceně. Cena je pouze výmluva. To je prostě o tom, že lidé nemají zažito, že se za některé věci musí platit. Btw, podobnou debatu jsem teď vedl na PCTuningu. Tak měl někdo podobný nápad jako ty (s cenou dolů). Opáčil jsem, že si může i dnes koupit hru za 60kč. Třeba Heretica, přes Steam (takhle jsem si koupit celou kolekci EIDOS her za 100$). Novinky áčkových titulů za stovku kč opravdu nečekejte.
  otula avatar 25.10.2008 19:23 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Přesně tak. Dřív se (objektivně) argumentovalo, že MSO je drahý, protože dávat 17.000 za Pro verzi, či 10.000 za obyč. verzi je strašně moc (byla to vlastně celá výplata). A že kdyby stál tak 2.000, každý si ho koupí. Dnes se dá koupit home verze za nějakých 15 stovek, což je méně, než 10 % výplaty, a stejně se krade…
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  25.10.2008 19:31 Chocolate Bear | blog: Chocolate Bear
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  To je chybná úvaha, dřív stál slušný počítač taky násobně víc a mohlo si ho dovolit méně lidí. Jinými slovy to, co jsi napsal, vůbec nevyvrací třeba to, že ti lidi, co mohli mít počítač tenkrát si všichni už dneska nakoupili licence za pakatel, protože do jejich celkového rozpočtu se to vešlo a že "krást" nezačali ti, co si počítač dřív dovolit nemohli.
  THIS IS SPARTA!
  otula avatar 25.10.2008 19:36 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Myslím, že to nebylo myšleno tak, že si ho koupí ti, kteří ho měli tehdy ukraden, ale tak, že až bude stát málo (a dnes stojí reálně ještě méně, než kolik se tehdy uvádělo), už ho nikdo krást nebude. Jenže krást se bude vždy. Stačí uvést Total Commander - kolik lidí ho má koupený? Přitom stojí pár stovek celou dobu.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  Heron avatar 25.10.2008 19:42 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Kolik stojí AirMail? Aktivační soubor TC mi přišel obratem emailem, za 14 dnů mě však čekalo milé překvapení ve schránce: Pošta ze Švýcarska, vypálené CD s instalátorem obsahující už můj klíč a s potiskem. Tak si říkám kolik autorovi vlastně z té částky zbude...?
  otula avatar 25.10.2008 19:49 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  To je hezké. My jsme ho kupovali přes kteréhosi prodejce zde v ČR. Ale to poštovné asi až tak drahé nebude. Třeba formatt.co.uk zasílá zásilky do ČR za £ 5
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  vencour avatar 27.10.2008 11:01 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci

  MSO a wokna dostala manželka snad minulý vánoce, Salamandra mam koupenýho i secureCrt, víc v oknech nepotřebuju ... a přesto mam linux radši. Schválně kolik nás je, jak velká je ta mlčící menšina (?), co má ráda čisté svědomí?

  P.S. buzeraci s aktivací taky nemam rád, když už jde o klíče, tak znam lidi, co jsou líní i hledat chvíli po netu.

  Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
  25.10.2008 19:46 Jirka | skóre: 36
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Je to pár dní co jsem četl, že Microsoft si studentské a domácí licence MS Office velmi pochvaluje, protože se jim zvedlo několikanásobně zvedl počet zakoupených licencí (a to právě díky těmto levným verzím).

  Lidé si na placení zvykají, ale bude to chtít čas.
  otula avatar 25.10.2008 19:56 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Určitě. Ona asi dnes většina vzdělaných dospělých lidí tu licenci koupí. Ale stačí projít různá internetová fóra, a mnohá mládež tam dává jasně najevo, že i ten MSO nemají legálně. A ještě lepší je podívat se na EXIF tagy většiny fotek různě po netu a člověk má pocit, že Adobe musí mít multimiliardové příjmy, protože v Photoshopu dělají téměř všichni ;-)
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  Heron avatar 25.10.2008 20:02 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  mnohá mládež

  Heh, to mi připomnělo událost (to jsem ještě makal u ISP), kdy jedna klientka chtěla přejít ke konkurenci. Důvod byl ten, že oni měli rychlejší připojení a její syn to potřebuje na tahání programů a her - prý ve třídě soutěží, kdo toho stáhne nejvíc.

  otula avatar 25.10.2008 20:10 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Tak to je aspoň objektivní důvod pro změnu poskytovatele :-D
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  Michal Fecko avatar 25.10.2008 20:12 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  její syn to potřebuje na tahání programů a her - prý ve třídě soutěží, kdo toho stáhne nejvíc.
  každý "internet backuper" sa raz zíde :-D
  otasomil avatar 25.10.2008 20:46 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  A jak dokazuji ze nesvindluji
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  Heron avatar 25.10.2008 21:14 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Já nevím. Spíš mě dostalo, že místo aby mu vysvětlila, že toto dělat nemá, tak se mu ještě snaží zlepšit podmínky.
  otasomil avatar 25.10.2008 21:26 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  To me vubec neprekvapuje.
  Dnes fakani rychtujou rodice - vsechno je naopak.
  U nas na silnici mezi barakama maly deti jezdi na plastovych (detskych) motorkach z kopce dolu a jejich matky nijak nezajima ze by treba mohlo jet nejaky auto. Ty spokojene klabosi pred obchodem.
  Jedna babinka tyto nezodpovedne matky napomenula at si deti hlidaji a nenechaji je jen tak pohybovat se na silnici a ony na to odpovedely: No a co mame s nima delat kdyz chcou jezdit.
  A stejne tak je to i s rychlosti intrnetu a zcestnou myslenkou fakanu prenest za urcite obdobi co nejvice dat.
  Kindr zabejka a rodice zmeni providera - normalka ne
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  otasomil avatar 25.10.2008 20:45 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Presne tak.
  A nejen Adobe Photoshop, ale i Zoner Photo Studio ma kazdy.
  Pri zobrazeni zdrojoveho kodu mnohych stranek zjistite ze MS FrontPage ma tez kde kdo.
  Ono je to vsak spis o neznalosti viz jednoduchy priklad:
  Uprava fotek = Photoshop. ZPS - ten je jen pro lamy
  Tvorba webu = FrontPage
  Vypalovani CD/DVD = Nero

  A takhle muzeme pokracovat dal a dal - je to jen veci toho co je zazite mezi lidmi.
  Osobne neznam nikoho kdo by nektere vyse uvedene produkty mel koupene a to ani ZPS ktery stoji doslova par stokorun.
  Kolega v praci me nedavno dostal: OpenOffice to neni plnohodnotny sw rika a chce MS Office - jediny k cemu potrebuje nejake office je napsani nejakeho dokumentu a jeho nasledne vytisknuti - opravdu neni ten typ co by vytvarel nejake dokumenty s tabulkami ci dokonce s makry a formulari. O excelu nemluve.
  Takovy lidi opravdu nechapu obzvlaste pokud jsou dospeli (kolegovi jde na padesatku). Jinemu kolegovi (uz pres padesat let) je pro zmenu malo MovieMaker pro strih videa z fotaku - coz je mizerny video (kvalitativne) a chtel by minimalne Pinnacle ci nejlepe Adobe Premiere.
  Byt jim tak do dvaceti let tak to chapu jako pubescentni machrovani pred ostatnima ve skole, ale stari chlapi.......kurnik sopa.
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  otula avatar 25.10.2008 21:00 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Tak to je fakt smutné. Já dělám takovou určitou osvětu mezi svými známými a kolegy již několik let, a to dost úspěšně. Jenže koneckonců k nejsilnějším argumentům patří strach - ve chvíli, kdy by přišlo k trestnímu oznámení kvůli nějakému pitomému programu, přišli by o prověrku a byli by bez práce. A to je hodně silný argument - takže někdo funguje na Linuxu a jiní mají legální software. A například s GIMPem problém nemají, když vidí, jak s ním umím čarovat :-)
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  otasomil avatar 25.10.2008 21:05 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  JJ to je spravne.
  Me by se kolegove za takovouto osvetu tak akorat vysmaly.
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  Michal Fecko avatar 25.10.2008 21:08 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  JJ to je spravne.
  Me by se kolegove za takovouto osvetu tak akorat vysmaly.
  Mne sa tiez len vysmievaju, ono sa to zmeni... Kto sa smeje naposledy...
  otasomil avatar 25.10.2008 21:16 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Nekteri hodne secteli lide dokonce tvrdi ze "jdou" "pouze" po firmach. Avsak jak se jmenuji nevi a o BSA nikdy neslyseli.
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  25.10.2008 21:14 Jirka | skóre: 36
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Taky bych chtěl umět s GIMPem čarovat. Nechceš na ábíčko napsat pár tutoriálů? :-)
  otula avatar 26.10.2008 00:17 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci

  To tom je těžko co tutoriálovat. Člověk se musí naučit dělat dobře výběry a používat nástroje jako křivky, či jednodušší formy úprav, třeba úrovně. Pak se seznámit s vrstvami a maskami, a člověk už je skoro profík ;-)

  No dobře, je to s nadsázkou. :-) Ale naučit se dělat dobré výběry představuje 90 % úspěchu.

  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  26.10.2008 15:38 JS
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Moc editory obrazku nepouzivam, ale napriklad v Gimpu mi jednou nebyla jasna jedna vec. Chtel jsem zmenit barvu nejakeho predmetu. Ale ten predmet vrhal stin te prislusne barvy. Jak se zmeni i ten stin? Myslim, ze by to byl hezky priklad do tutorialu..
  otula avatar 26.10.2008 17:30 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Předpokládám, že to byl tedy průsvitný barevný předmět, protože neprůsvitné předměty barevné stíny nemají. Takže barva stínu se (nejpíš) násobí s barvou pozadí. Tohle nějak nahrazovat je asi dost složité a určitě to nepůjde na pár kliknutí. Napadá mne čistě teoreticky způsob, jak by se toho dalo alespoň trochu docílit - vybrat daný objekt i se stínem a použít na měněnou barvu funkci "Barva do alfy". Poté do spodní vrstvy vložit vrstvu s barvou, na kterou jsi chtěl daný objekt přebarvit. Nebude to asi úplně realistické, ale mohlo by to vypadat slušně - za předpokladu, že stíněný prostor nemá podobnou barvu jak objekt, který stín vrhá.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  26.10.2008 18:35 JS
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Aha, diky. Jinak, to byl myslim nepruhledny objekt, a technicky vzato neslo o stin, ale spis odlesk. Nicmene to nevadi.
  otula avatar 26.10.2008 18:48 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Právě jsem zveřejnil blog, jakožto reakci na dotaz, možná tě ty 2 návody budou také inspirovat.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  default avatar 26.10.2008 18:36 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Pro mě byl blocker, když jsem nedokázal přijít na to, jak vyvolám Free-Transform, když něco vložím ze schránky do nové vrstvy. Musel jsem použít nějakej pitomej dialog scale a psát tam čísla :-/ Asi na dvacátej pokus jsem se trefil :-)
  28.10.2008 10:18 Gimp
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Tady máš 30 dílů, to by pro začátek kouzlení mohlo stačit ;-) Gimp - ÚVOD
  Michal Fecko avatar 25.10.2008 19:59 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  ľudia budú kupovať viacej, keď to bude v priateľnej cene... To že to niekto bude chcieť ešte napriek tomu kopírovať bude proste smutná realita - keď príde do obchodu a uvidí originál CD za 1€ a čisté CD za 25 centov a kúpi si čisté CD s tým že si to stiahne z internetu - to nieje logika - to je zvyk alebo to robí už len pre ten pocit/princíp :-D
  kotyz avatar 25.10.2008 20:56 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Az budou prazdny dvd drazsi nez plny ... ;-)
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  vencour avatar 27.10.2008 11:06 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci

  Navíc lisované déle vydrží čitelné, tak neni vo čom :-)

  Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
  Dalibor Smolík avatar 26.10.2008 17:42 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Dnes se dá koupit home verze za nějakých 15 stovek
  Ano, home verze. Na psaní dopisu sestřenici Anežce nebo receptu na škubánky s mákem je to dobré (až moc drahé). Ale stačí být malý živnostníček. A napsat si na tom fakturu nebo pracovní postup již nesmíme.
  Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
  otula avatar 26.10.2008 18:49 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Jasně Dalibore. Home verze je hodně ořezaná - jak funkčně, tak širším využitím. Ale hrubým odhadem bych řekl, že by postačovala tak 95 % těch, kteří užívají MSO nelegálně.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  27.10.2008 10:58 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Myslím, že tím chtěl Dalibor říci, že nezanedbatelná část uživatelů pálených MSO by je používala nelegálně i kdyby si koupila Home verzi...
  otula avatar 27.10.2008 13:13 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci

  S tímto výrokem tak uvažuji, kde je vůbec hranice legálnosti používání. Vezmu jako příklad IrfanView. Řekněme, že má někdo firmičku (fyzicky), a řekněme že povoluje svým zaměstnancům využívat PC pro osobní potřebu. Na tomto počítači je nelicencovaný Irfan, který pro činnost firmy potřeba není, pouze si ho natáhnul zaměstnanec na prohlížení fotek. Tohle JE nelegální - alespoň jsem o tom byl ujištěn lidmi z tohoto oboru.

  Druhý případ, kdy si podnikatel dělá agendu doma na domácím PC - tedy využívá ho úplně stejně jako jeho kolega s kamennou firmou. Má tam také nelicencovaný Irfan, který prostě rodinka používá zcela v souladu s licencí - zcela legálně. Přitom mezi uvedenými příklady prakticky není žádný rozdíl.

  - je to samozřejmě trochu od věci - používání MSO Home pro podnikání je zcela jasný případ.

  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  29.10.2008 10:45 Khell
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Vzhledem k tomu, že jsou firmy, které zcela oficiálně nabízí svým zaměstnancům, ať si pořídí MSO Home (s tím, že se +/- předpokládá, že na tom nevyhnutelně budou dotyční čas od času zpracovávat i věci do práce), tak bych řekl, že ještě "domácí práce v rámci hlavního zaměstnání" (či jak to formulovat) bude OK i pro tuto licenci, ale už asi nic jiného... (v opačném případě se spousta firem v této zemi dopouští nelegálního počínání, pravděpodobně s požehnáním Microsoftu).

  S tím IrfanView je to vůbec sranda, protože tohle je zrovna jeden z těch případů, kde dostanete od čtyř právníků pět odpovědí (a možná i víc) - ale chápu kam míříte.

  Asi by na konci hodně záleželo na tom, na co je dotyčný počítač primárně používán... jinak zrovna Irfan je pro domácí a vzdělávací použití zdarma, na to pozor, protože zrovna na tuhle formulaci se dá naroubovat opravdu ledacos, vhodnější příklad by byl ACDSee, což je v podstatě klasický komerční program.
  otula avatar 29.10.2008 12:26 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  "domácí práce v rámci hlavního zaměstnání" (či jak to formulovat) bude OK i pro tuto licenci, ale už asi nic jiného...
  Jestli je to OK, nebo není, si jistý nejsem, každopádně si ale myslím, že za to nikomu u nás trestní stíhání hrozit nebude.
  Asi by na konci hodně záleželo na tom, na co je dotyčný počítač primárně používán...
  Myslím, že jako určité měřítko by se dalo vzít to, zda je, nebo není, koupen na firmu. Ale myslím, že u počítače v pokojíku to projde, i kdyby byl na firmu koupen.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  default avatar 29.10.2008 11:03 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  No, nemyslím si, že je to tak vážný problém. V prvním případě (pracovní počítač pro mimopracovní aktivity zaměstnanců) je ten IrfanView licencován na zaměstnance. Podnik ho použít nesmí, protože licenci nemá. A podle licence záleží, zda jej zaměstnanec může použít pro pracovní záležitosti nebo nikoli.

  V druhém případě, kdy se domácí počítač využívá pro práci, opět nevidím problém. Záleží, co licence dovolují, co tolerují a co zakazují.

  A co se MSO týče, mám pocit, že licence umožňuje používat pracovní licenci též na jednom domácím počítači. Ale nevím, zda to tak ještě je; bylo to tak u Office 97 a 2000. Ale například produkty Adobe umožňují nainstalovat produkt na dva počítače, pracovní počítač a třebas notebook nebo domácí stroj. Akorát uživatel musí "zajistit", že nebude používat produkt současně na obou počítačích. Zde to Adobe nechává na důvěře. Stejnou politiku má i společnost Ableton.
  otula avatar 29.10.2008 12:19 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  ad první odstavec: tohle jsem si myslel také a připadalo mi to naprosto logické. Byl jsem ale vyveden z omylu. A pokud by takový počítač kontrolovala policie, nebude řešit, kdo si ho tam proč nacpal, ale jaktože není licencovaný.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  default avatar 29.10.2008 13:44 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  No jo. Tam bude problém, že počítač je firemní, tudíž firma musí mít všechen software v účetnictví… Jo, jo, už je mi to jasné…
  kotyz avatar 25.10.2008 20:50 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  No ono tech levnejch DVD vychazeji desny kvanta na to aby moh clovek kupovat vsechny (pokazdy kdyz du do Levnejch Knih tak tam necham aspon tri stovky a to takhle nejde delat kazdej tejden). A nekdy taky ty zajimavy prosvihne a pak uz nikde nejsou (treba ja Planety 1 a 3).

  Otazka ale je, jestli si to nechavaji kopirovat i v pripade ze maj zbytecny penize a vali se to na kazdym stanku ... To taky nechapu.

  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  otasomil avatar 25.10.2008 21:11 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  To vite ze se to kopiruje. Jen si spomente na nazev kterykoli filmu co jste si na DVD koupil s novinama a zadejte do nejakeho vyhledavace: rapidshare nazev onoho filmu.
  Budete treba prekvapen ze si jej muzete stahnout po 100 MB rar archivech. A to nemluvim o P2P (v nasich koncinach DC++)
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  kotyz avatar 26.10.2008 08:03 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ja teda z rapidu tahal jenom to co u novin nebylo. A az jednou budu mit na rozhazovani tak si koupim treba takovy Star Wars sberatelskou edici ...
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  Nicky726 avatar 26.10.2008 01:05 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ak by nepredavali WIndows po 120€ resp. 90€ ale po 25€ a Office (komerčný nie home and student náhražku) po 150 - 180€ ale povedzme po 40€ (professional) tak by si to po a) kúpilo viac ľudí (každý by kývol rukou nad tou sumou za Windows a Office pri kúpe nového PC) -> bolo by viac nákupov -> väčší zisk a po b) netrebalo by aktivaciu - nikto by nekradol software, lebo by to nestálo za to - za pár destiaok € ma komplet software pre PC. Ďalej by som zrušil OEM licencie - kúpim si software a je môj - žiadne obmedzenia - nainštalujem si to na PC, to mi po 2 rokoch odíde, kúpim ďašie, nainštalujem a používam, alebo si dokúpim upgrade (alebo celú verziu s tým že ak sa preukážem predchádzajúcou tak dostanem 50 percentnú zľavu)
  +1

  Asi by se nepřestalo krást úplně, ale určitě by se kradlo míň.
  Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
  otula avatar 25.10.2008 19:13 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci

  Do jisté míry autora článka chápu. Byl jsem například nadšením bez sebe při upgrade nějakého hudebního SW. Pokud se nepletu, byl to Waves Restoration. Počítač nepřipojen k netu. Upgrade vyžadoval novou aktivaci - vyblafl nějaký kód, který se musel poslat výrobci, který na jeho základě vygeneroval kód aktivační. Zaslal jsem tedy tento kód. Do konce pracovní doby jsem nedostal odpověď, takže dotyčný vypnul počítač. Druhý den jsem měl aktivaci ve schránce, spustili jsme znovu aktivaci, jenže ta už generovala jiný kód, takže ten zaslaný byl k ničemu. Žádal jsem tedy o novou s průvodním dopisem (mou "excelentní" angličtinou), vysvětlujícím, že se opravdu nesnažíme tento produkt nakopírovat na více počítačů. Dotyčný kolega nechal celý den spuštěný počítač s obrazovkou požadující aktivační kód, a raději ani na počítači nepracoval, aby se mu náhodou nepodařilo něčím shodit systém dříve, než produkt aktivujeme… Asi 2 měsíce na to mu odešla deska, a po její výměně dělaly Windows takovou ostudu, že jsem je raději znovu nainstaloval - takže se celá taškařice opakovala…

  Jiná sranda - objednal jsem multilicenci NSW. Dodali nám nikoliv multilicenci, ale hromadu krabic (zaráží mne, že to bylo levnější). No, a NSW požaduje aktivaci, ale my nemáme počítače na netu… Ani nechtěj vědět, jak jsem to vyřešil…

  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  25.10.2008 20:15 DWD | skóre: 18 | blog: papiry
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ano, já to těm výrobcům neberu. Ať se chrání proti zneužívání software, jak chtějí, je to jejich věc. Na druhou stranu zase já nejsem povinný kupovat a používat software, které aktivaci a podobné věci obsahují. Když se výrobce chrání, je to jeho rozhodnutí. A jestli u toho přijde o zákazníka (kterému se nelíbí aktivace, ani podobné věci), výrobce si za to může sám. Když se mi aktivace nelíbí, není nic jednoduššího, než takový software nekupovat a nepoužívat a podívat se po něčem jiném. Jinak - všechny programy mám v počítači legálně.
  Jsem kretén, který ví lautr hovno o Linuxu a o počítačích vůbec.
  25.10.2008 20:22 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Freedom of choice. Pokud to autorovi vadi, ma moznost si vybrat free software. I on sam priznava ze se tim ochuzuje o moznost pouzivat kvalitni software, ale ma zjevne jine priority...
  Drive jsem taky chvalil IBM za OS/2, ze tam zadnou takovou volovinu nema, v kontrastu s Microsoftem...
  We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
  29.10.2008 10:49 Khell
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  "Tančící slon" byla taky pěkná pruda a to ne, že ne. A od něj už k ev. aktivaci moc daleko nebylo.

  Jinak občas jsou naše priority určovány okolnostmi a prostředím a nikoliv pouze naší volbou.
  Heron avatar 25.10.2008 18:59 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Až někdy budeš mít chuť si zaaktivovat, tak si zkus koupit mapy do Garmina. Proti tomu jsou všechny ostatní aktivace pro mimina. :-D
  Michal Fecko avatar 25.10.2008 19:14 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Niektoré CAD systémy sú tiež fajn na (re)aktiváciu :-D
  otasomil avatar 25.10.2008 19:00 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Chlape neblaznite tu a vitejte ve svete proprietalniho softwaru.
  Nastesti mate moznost volby a tak nezoufejte. Pokud si koupite nejaky "drahy" program a mate obavy ze vyrobce vam jednou neumozni jeho aktivaci tak budete nucen pravdepodobne sahnout po ilegalnich postupech (keygeny). Je jen na vas zda to z pohledu moralniho udelate.
  Tez v zapisku nepisete o jake konkretni programy se jedna takze nemohu posoudit v jakem oboru se specializujete. Mate-li na mysli i aktivaci os od microsoftu tak je pravda ze nejvice biti jsou poctivi zakaznici.
  Priklad z praxe:
  Zakaznik si v obchodnim dome prohlizi PC sestavu s win vista a podezrele okukuje zadni panel kde se nachazi certifikat pravosti - je evidentni ze se snazi opsat kod coz se mu nakonec podari a pouzije jej pri instalaci (nasledne i aktivaci) na svuj PC - (dvd instalacni disk si samozrejme stahnul nekde na P2P).
  Dalsi zakaznik si za nekolik dni PC koupi a to vcetne os vista a doma jej zapne - bude chtit aktivovat a ......
  Jsou i taci kteri si koupi notebook a druhy den jej jdou vratit ze nefunguje ci tak nejak a pozaduji vraceni penez coz se jim v obchodnich domech typu Tesco ci Globus bezproblemu podari - avsak licencni cislo si opsali pro pozdejsi legalni pouziti.

  Pokud jste si sve zklamani vyse uvedenym zapiskem "vylil" a vyuzivate cestu svobodneho sw k vasi plne spokojenosti tak neni naprosto co resit.
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  Darth Phantom avatar 25.10.2008 19:53 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci

  Nojo, vždycky se najdou nějaké ty cestičky jak obejít různé aktivační kódy a vždycky tomu tak bude, Jen mi připadá, že se v poslední době začíná smyčka čím dál víc utahovat (tj. výrobci proprietárního software chtějí a uplatňují čím větší sankce na takové uživatele - ale na druhou stranu se není čemu divit).

  S tím co chtěl autor blogu říci v podstatě souhlasím. K hlavním výhodám open source patří hlavně absence těchto různých otravných aktivací.

  Tahle patička nemá hlavu ani patu
  25.10.2008 20:44 DWD | skóre: 18 | blog: papiry
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Já jsem schválně nejmenoval konkrétní software, u kterých mě štve aktivace, z těchto důvodů: Neodvážil jsem se nic konkrétního jmenovat, abych se nezpůsobil problémy; a jednak se článek týká různých software - jistých operačních systémů, programů na hudbu, programů na fotky, her, a dalších; a jednak softwarů, které se musí aktivovat, je více, než o kterých vím. Četl jsem na internetu, že dost lidí si licenci programu legálně koupí, a pokud se musí aktivovat, pořídí si k tomu ještě crack, i přesto, že má program legálně. Dělají to proto, aby odstranili buzeraci. I to je řešení, ale takové věci já dělat neumím, proto jsem přešel na svobodné software.
  Jsem kretén, který ví lautr hovno o Linuxu a o počítačích vůbec.
  otasomil avatar 25.10.2008 20:57 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Takove veci delat neumite ?
  Kupodivu je to snadnejsi nez legalni cestou viz ma prvni aktivace (pres telefon) OEM licence k win XP.
  Ja treba obcas kdyz mam chut pustit windows (typicky tak dvakrat do roka) nejaky non free sw stahnu a vyzkousim nainstalovat a aktivovat pomoci keygenu ci cracku, ale to jen proto abych vyzkousel jak jsou na tom autori techto udelatek. Vetsinou program ani nestuduju k cemu je a zanedlouho skonci prepsan novym image windows ze zalohy.
  Proste pouze obcasny hobby.
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  Darth Phantom avatar 25.10.2008 21:11 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Těžké to rozhodně není a stáhnout si nějaký keygen nebo crack je velice snadné a povaluje se jich na internetu spousta. Že si ale spuštěním nějakého cracku či keygenu v 90 % nainstaluje uživatel i nějakou tu zajímavou potvůrku už tak známo není. S tím spouštěním Windows jak jste tady popsal jsem na tom podobně.
  Tahle patička nemá hlavu ani patu
  otasomil avatar 25.10.2008 21:36 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Potvurku HAHA
  Rovnou keylogger. A zadny antivirus jej neodhali. Spokojene odesila autorovi uhozy na klavesnici, hesla k bankovnim uctum ......
  Uz ani firewall a zablokovani nejake podezrele aktivity nepomuze jak si nekteri mysli. Tyto programy vyuzivaji pro pristup na internet nektere systemove sluzby windows napr windows update nebo jsou nashromazdena data odeslana pri spusteni exploreru.
  K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
  25.10.2008 21:07 Kvakor
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Docela by mne zajimalo, jak je to s pravni otazkou crackovani legalniho sw, protoze osobne znam lidi, kteri jsou nuceni uzivat cracknute verze programu (vetsinou se jedna o originalni hry), ponevac na jejich hardware ci kombinace hardware/software rozlicne obskurni protikopirovaci ochrany nefunguji.

  Muj laicky nazor rika, ze pokud tim nebyla vyrobci ucinena skoda (tj. uzivatel za software zaplatil a vlastni ho tudiz legalne) a neexistuje jina moznost, jak originalni software zprovoznit, je pouziti cracku ke zpovozneni softwaru legalni, tedy alespon u nas (treba v USA to urcite legalni neni, tam maji DMCA).

  Ale vzhledem k bizardnosti nekterych zakonu si s tim v posledni dobe uz vubec nejsem jsity ...
  26.10.2008 09:15 Wire64
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ano. V ČR to legalni je. Konkrétně máte právo na jakékoli úpravy SW, které zajistí správnou funkčnost vaší legální kopie. To se ovšem vztahuje spíše na opravu bugu, na který výrobce kašle a podobně. Pochybuju, že se to vztahuje na používání cracklé verze místo originálu, který mám v šuplíku jen proto, že si nechci necháat srát na hlavu. Tady to asi skutečně nelegální je, na druhou stranu pochybuju,že by vás za toto někdo popotahoval.
  26.10.2008 13:39 Kvakor
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Pokud je na urcitem stroji aplikace nefunkcni jen kvuli chybne udelane ochrane proti kopirovani, ktera se neni schopna vyporadat napr. s mechanikou pripojenou pres SATA radic v nativnim rezimu, je to podle mne urcite posuzovatelne jako bug. A nejspis nebude nikdo kontrolovat, v jakem stavu (crackla/necrackla) apluikace je, jenom zjisti, ze tam je a ze je legalne vlastnena.

  Osobne se me tohle diky bohu netyka - tech nekolik originalnich CD, co jsem kdysi kou[pil (vetsinou v bazaru :-) ), nastesti zadne ochrany nema.
  26.10.2008 15:21 Wire64 | skóre: 7 | blog: wireblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ano to je bug. Měl jsem na mysli situace typu: nechci volat na linku Microsoftu => pořídím si cracklé Windows.
  default avatar 25.10.2008 22:53 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Kvůli tomu se musím vzdát velkého množství software. Dokonce i velmi kvalitních, i profesionálních software se musím vzdát. Dokonce kvůli tomu si musím odříct i mnoho pěkných knih o programech, protože většina knih o počítačích se týká těch placených programů a pro volně šiřitelné programy moc knih není.
  Masochisto :-D
  Nakonec můžu být rád, že existují volně šiřitelné programy a že ten výběr je slušný. Horší bude, až budu potřebovat něco moc speciálního, něco extra; nějakou schopnost, kterou najdu jenom u placeného programu. To si potom budu muset nechat zajít chuť a spokojit se s tím, co umí volně šiřitelné programy.
  No, to je tvá volba. Když nechceš být produktivní… Co třeba zaměstnání? Co když aktivovatelný software po tobě bude vyžadovat zaměstnavatel kvůli práci? Z čeho pak budeš živit rodinu? Já vím. To ti vadit nebude, protože licenci zařídí (zaplatí) zaměstnavatel a nainstaluje (zaktivuje):-D
  Některé placené programy vyžadují aktivaci. To znamená, že když si něco nainstalujeme, nemáme hned plně funkční software, ale musíme se ještě přes internet nebo po telefonu doprošovat výrobce toho software, aby nám ho nakopnul a umožnil ho používat. Takto se musíme otravovat, sami si ten software nemůžeme rozjet. Potřebujeme na to pomoc zvenku. Tu aktivaci to po nás chce nejen poprvé, když si to nainstalujeme, ale i kdykoliv potom, když potřebujeme software přeinstalovat, nebo opravit počítač, nebo jiné věci. Prostě pokaždé potřebujeme pomoc zvenku.
  Není pravda. Jak produkty Adobe, tak třeba produky Visual-Paradigm běží 30 dnů v plném rozsahu jakoby byly registrované a aktivované. Na aktivaci stačí připojení přes mobilní telefon (objem přenesených dat je menší než počet dat nutný pro vystavení vlastního připojení) nebo přístup k e-mailové schránce.
  Já tu aktivaci nenávidím kvůli tomu, že neustále musíme být u toho na někom závislí. Software, který se musí aktivovat, považuji za méněcenný, není to plnohodnotný produkt. Jeho instalační CD (DVD) není soběstačné, protože k tomu, aby program fungoval, to CD (DVD) nestačí; vyžaduje pomoc zvenku. Výrobek potom nepovažuji za úplný. Takový výrobek je podle mě zmrzačený. Považuji ho za zkriplený.
  Kup si nebo používej takový hardware a software, který reinstalaci a "ladění" nepotřebuje. Existují taková řešení.
  Proč se vůbec zavádějí aktivace a podobné nesmysly? Výrobci si myslí, že tím omezí kradení programů a nelegální používání. Podle mě tím jenom buzeruje legální uživatele. Ti lidi, kteří si to slušně koupí, na ty nesmysly doplatí. Slušným uživatelům se hází klacky pod nohy.
  Vždy se najde nějaký čičmunda, který má potřebu krást — tenhle se dokonce trestnou činností chlubí zde na ABCLinuxu a redakci to nevadí — tiše to tak podporuje.
  Bylo by nejlepší, kdyby se každý vykašlal na software, které se musí aktivovat. Pokaždé, když se u něčeho zavede aktivace, bylo by dobře, kdyby to lidi přestali kupovat.
  Mám tady dva komerční programy, které vyžadují aktivaci buď přes telefon nebo přes internet. Bez nich bych byl — víme kde :-D A aktivace mě vůbec nebolí a nevadí mi. Pak tu mám další software, který vyžaduje buď licenční číslo nebo nějaký soubor. Opět — nevidím nejmenší problém.
  Proč jsem asi přešel na Linux a na další volně šiřitelné programy. Protože už mě nebavilo se neustále nechat terorizovat a dělat si nesnesitelné starosti, co když budu znovu muset něco aktivovat a už nebudu mít odkud. Taky mi nebavilo mít všechno zbytečně zkomplikované.
  Já jsem na Linux přešel, protože je to UNIX. Nic víc, nic míň. Tenhle příspěvek píši z komerčního UNIXu, který jsem si koupil. Ve virtuálním počítači (opět komerční záležitost vyžadující aktivaci nebo registraci — nevím, nepamatuji si) mi běží CentOS a komerční (proprietární) Oracle databáze a přesouvá data sem a tam (současný projekt na kterém pracuji). Nutno říci, že Oracle databáze žádnou aktivaci nepotřebuje, ale abys mohl instalačku stáhnout, musíš se zaregistrovat na OTN.

  Závěr:
  Placené používat nemůžu. Proč? Jde mi snad o peníze? Nejde. Problém je v něčem jiném.
  Problém je v Tvé hlavě, nic ve zlém. :-D
  Luboš Doležel (Doli) avatar 25.10.2008 22:57 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Vždy se najde nějaký čičmunda, který má potřebu krást — tenhle se dokonce trestnou činností chlubí zde na ABCLinuxu a redakci to nevadí — tiše to tak podporuje.
  A to má na něj redakce dělat tytyty?
  Michal Fecko avatar 25.10.2008 23:08 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Vždy se najde nějaký čičmunda, který má potřebu krást — tenhle se dokonce trestnou činností chlubí zde na ABCLinuxu a redakci to nevadí — tiše to tak podporuje.
  A to má na něj redakce dělat tytyty?
  Navrhujem trest najvyssi - rata-ta-ta-ta alebo rovno odpojenie od internetu na dialku na navrh redakcie :-D
  default avatar 25.10.2008 23:53 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ne. Má to zcenzurovat, jako když někdo napíše sprosté slovo. A vzhledem k tomu, že se jedná o poradnu, zvážil bych i úplné smazání.
  Luboš Doležel (Doli) avatar 26.10.2008 01:00 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Nevidím důvod pro cenzuru a není to spam, takže mazání ne. Je to komentář k tématu, že se tam někdo chlubí porušováním licence, to už je jeho problém.
  27.10.2008 08:37 rastos | skóre: 62 | blog: rastos
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  A aktivace mě vůbec nebolí a nevadí mi.

  Raz za čas potrebujem upgradnúť počítač. Povedzme raz za 5 rokov. Ja to robím, tak že vyberiem disk, zvyšku sa zbavím a disk pichnem do nového stroja. Doladím drajvery pre grafiku (vlastne nie, lebo mám nejakú nVidiu už asi 10 rokov), pre zvukovku (vlastne nie, lebo mi stačí a funguje AC97) a pre sieťovku.

  Ako to robíš ty? Kúpiš krabicovú verziu alebo kúpiš zakaždým novú verziu? A preinštaluješ celý stroj? Koľko to trvá?
  default avatar 27.10.2008 09:55 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ja to robím, tak že vyberiem disk, zvyšku sa zbavím a disk pichnem do nového stroja.
  Já přenáším jen data. Buď přes FireWire nebo přes síť.

  Ako to robíš ty? Kúpiš krabicovú verziu alebo kúpiš zakaždým novú verziu? A preinštaluješ celý stroj? Koľko to trvá?
  Operační systém dostanu k počítači. Nainstalovaný a nakonfigurovaný. Takže akorát doinstaluju aplikace, které na tom stroji chci mít a přenesu data. Posledně to trvalo jeden, možná dva dny. Ale netrápí mě to, protože to dělám také jednou za pět, sedm let. Také při tom ta data protřídím — smažu duplicity či nepotřebné staré verze, stará data nepřenáším, ale "odleju" do trvalé zálohy.
  27.10.2008 13:20 rastos | skóre: 62 | blog: rastos
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Takže akorát doinstaluju aplikace, které na tom stroji chci mít
  To práve môže byť netriviálna úloha. A keď sa má do toho pliesť ešte nejaká aktivácia tak ďakujem pekne. Čo sa stane ak aktivácia cez internet už nezafunguje / firma neexistuje / telefónne číslo sa zmenilo / operátorka bude chcieť údaje z pôvodného dokladu o zaplatení / ...

  Možno s tým problém nie je. Ale ja to nehodlám riskovať.
  a přenesu data.
  Nuž preniesť si dáta môže byť jednoduché. Alebo zložité. Napr. to kam si MS Visual Studio odkladá mnou definované toolbary, alebo kam si veci odložil nejaký SharePoint server keď som urobil drag&drop s nejakým ActiveX komponentom ... to nemám chuť zisťovať. Vo svete Windowsov nie je tak jednoduché stanoviť čo sú "moje dáta". Pravdu povediac ak máte Linuxový stroj, ktorý roky využívate po všetkých stránkach, tak to tiež nemusí byť jednoduché (ak treba preniesť konfiguráciu dns/proxy/web/LDAP servera, služby ako cron, pppoe, logrotate, syslog, samba, cups, ssh, ... , vlastné nastavenia klávesnice v X).
  Daniel Kvasnička ml. avatar 26.10.2008 10:25 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  No teeeda, jak si vubec nekdo muze dovolit nedat ti vysledky sve prace jen tak zadarmo ke stazeni! Takova drzost!
  FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
  Michal Fecko avatar 26.10.2008 11:24 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  To máš tak: dajme tomu že som si kúpil 3 roky dozadu auto s OEM softwarom. Bol som nútený vymeniť kolesá lebo boli v hroznom stave, predné sklo (odskočený kamienok), autorádio (pôvodné už nehralo) a auto zahlásilo že sa ďalej nepohne (ani ma nechcelo pustiť dovnútra kabíny !!!) dokiaľ ho neaktivujem. Keďže ho chcem používať tak volám aktivačné centrum a tam mi zahlásia že mi ho dnes aktivujú ale iba ako výnimku (kedže som zemnil podstatnú časť HW) ktorá sa viackrát nebude opakovať (po 5 minútovej konzultácii s nadriadeným). Takže teraz jadzím, so strachom kedy mi niečo odíde a ja budem nútený niečo vymeniť - s tým že už mi ho nebudú ochotný znova aktivovať a ja budem nútený si kúpiť novú OEM licenciu na svoje staré auto, alebo rovno nové auto samozrejme s novou OEM licenciou ...
  26.10.2008 11:28 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ale klidně si si mohl koupit auto o pár tisíc dražší s RETAIL verzí software... :-)
  Michal Fecko avatar 26.10.2008 11:37 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  O pár tisic? 2 - 3x drahsia (alebo potom sa cena za software = 1/3 az 1/2 ceny auta)... Ja mám auto len na jazdenie nie na bývanie. :-)
  Daniel Kvasnička ml. avatar 26.10.2008 11:34 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Jestli jsem te dobre pochopil, tak tu narazis na chovani Microsoftu. Ktere nikde ale neobhajuji. Kdyby pisatel blogu kritizoval nejake konkretni chovani nejake firmy, ktera to v nejakem ohledu prehani, ani bych nepipnul.

  Jenze tenhle zapisek je akorat dalsi stupidni blabol nekoho, kdo je celej po*ranej z toho, ze nekdo si dovoluje mu nedat SW zadarmo a ze si nekdo dovoluje pouzivat prostredky, ktere mu zabrani naplno vyuzivat SW, za ktery nezaplatil.
  FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
  default avatar 26.10.2008 12:00 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Mám pro tebe radu. Když tě aktivace otravuje, jezdi do autorizovaného servisu. Tam to zařídí za tebe a ty se budeš moct jenom vozit.

  Takhle to vypadá, že si děláš opravy auta sám aniž bys tomu rozumněl a zákonitě pak musíš řešit problémy vzniklé neznalostí oboru. Nepřidělávej si zbytečně práci a problémy. Už tak jich máš jistě dost ;-)
  Michal Fecko avatar 26.10.2008 12:04 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  1. Ja Windows nepoužívam. 2. Autorizovaný servis stoji peniaze. 3. Autorizovaný servis nieje zárukou že povolia aktiváciu. 5. Keď neprejde aktivácia a autorizovaný servis mi vráti PC tak napriek tomu budem musieť hradiť náklady spojené s pokusom o aktiváciu. 6. A som tam kde som bol...
  default avatar 26.10.2008 12:41 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  2. Autorizovaný servis stoji peniaze.
  No a?
  3. Autorizovaný servis nieje zárukou že povolia aktiváciu.
  Když se ti PC rozbije, autorizovaný servis ti to opraví. Když ne, pak se dohodnete jinak — například odkup stávajícího hardware a doplatek na nový. S aktivací nepřijdeš do styku, pokud s počítačem budeš pracovat a né ho záměrně poškozovat jak hardwarově tak softwarově. Jestli máš počítač na "rozbíjení", pak plať.
  5. Keď neprejde aktivácia a autorizovaný servis mi vráti PC tak napriek tomu budem musieť hradiť náklady spojené s pokusom o aktiváciu.
  Jestli aktivace projde nebo ne, to není tvá starost. Co se poplatků týče — ještě jednou — jestliže sis to sám rozbil, pak plať. V opačném případě budeš platit mnohem menší částku, případně žádnou, bude-li se jednat o opravu v záruční lhůtě.
  6. A som tam kde som bol...
  Ano.
  1. Ja Windows nepoužívam.
  Tak proč řešíš problém, který se tě vůbec netýká? Tohle nedokážu pochopit. To je jako bych tady já brečel, že Františkovi přes ulici se může rozbít jeho nová sekačka na trávu a vymejšlel různá možná a nemožná přirovnání.

  Trošku mi to připomíná situaci, kterou jsem zažil, když jsem pracoval pro jeden gastronomický podnik. Pan provozní, že si všechno udělá sám, že všemu rozumí a tak. Tak si řezal poličku, vohnul list pily a deskový materiál "zrušil". A že prej je ta pila stará a špatná a já nevím co všechno. Pila byla stará, ale nic jí nechybělo. Stačilo jen dotáhnout jeden šroub. Poličku jsem mu nakonec udělal já ve své "dílně", protože von by si u toho snad uřezal i hlavu :-D

  Takže z toho plyne ponaučení: to, že mě obtěžuje dolejvat olej do motoru, nikoho nezajímá. Prostě auto nemám a vůbec to neřeším. Místo hudrování nad něčím, co nejde ani kolem mě, dělám na jednom "frameworku", protože kdyby ho dělal dodavatel z Anglie, bylo by to stejně použitelné, jako polička pana provozního. :-D
  27.10.2008 08:40 rastos | skóre: 62 | blog: rastos
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Když se ti PC rozbije, autorizovaný servis ti to opraví.

  Ty dáš do servisu svoj stroj aj s diskom a svojimi dátami? Alebo si dokázal oddeliť svoje dáta a konfiguráciu od OS na dva rôzne disky? Vo Windows?
  default avatar 27.10.2008 09:45 default | skóre: 22 | Madrid
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ty dáš do servisu svoj stroj aj s diskom a svojimi dátami?
  Ano. Nevidím v tom problém. Únik dat nehrozí (maximálně ztráta).

  Vo Windows?
  Ke své práci potřebuji v podstatě libovolný počítač BEZ Windows.

  Heron avatar 27.10.2008 10:23 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ano, i u Windows lze mít oddělenou konfiguraci a data od binárek.
  29.10.2008 22:11 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Ještě bych jen dodal, že porovnávání hmotných výrobků se softwarem není nikdy přesné. Lepší je porovnávat třeba s recepty na vaření, takže třeba: koupil jsem si recept (software) a nyní jsem začal vařit v novém hrnci a používat další nové nádobí (hardware). V receptu je ale napsáno, že pokud se koupí nové nádobí, tak se musí nechat recept reaktivovat. Při příštím nákupu nových hrnců se už není reaktivace možná a podle tohoto receptu už není možné vařit.

  No jak to tak po sobě čtu, tak je to zní docela absurdně :-D.
  Nicky726 avatar 30.10.2008 00:19 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  +1
  Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
  27.10.2008 09:53 melkors | skóre: 13 | blog: kdo_chce_kam
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Clovece, co to blabolite?

  To je snad zakazano mit vyhrady vuci dodavateli SW? A pokud podminky nevyhovuji, tak pouzivat neco jineho?
  27.10.2008 20:58 DWD | skóre: 18 | blog: papiry
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Kdybych si našel práci, kde se používá počítač a musel bych tam používat software, která se musí aktivovat, tak bych ho používal. Nevadilo by mi to, protože bych to neměl na svojem počítači. Na jejich počítači může být co chce, záleží na nich. Mi jde o to, abych neměl na svojem vlastním počítači nainstalované něco, co se mi nelíbí.

  --Proč vlastně odmítám software, které se musí aktivovat. Neumím snad aktivovat? Ale umím, už jsem to i dělal. Nebo chci někdy program zneužívat? Nechci. Nebo se mi aktivovat nechce? Ano, nechce, ale ještě to není ten pravý důvod. Pravý důvod mám jiný a za tím si stojím: Program, který se musí aktivovat, považuji za méněcenný, protože k nainstalování a plnému používání (a myslím tím bez časového omezení, i bez omezení použití a tak dále) nestačí jenom to instalační CD (DVD), ale potřebuje ještě aktivaci, což je pomoc zvenku, je to závislé na někom zvenku, místo, aby ten výrobek byl soběstačný. A co víc, touto závislostí ten výrobek trpí nejen při (po) první instalaci, ale i v případě přeinstalování, někdy i v případě opravy nebo úpravy počítače a jiných případech. Prostě ten výrobek nemůžu považovat za plnohodnotný, protože je závislý na někom zvenku. Nemůžu si pomoct, ale takové výrobky musím považovat za zmrzačené a zkriplené.

  --Mohl bych si koupit software, které vyžaduje aktivaci a potom si na to pořídit nástroj pro obcházení aktivace, abych nebyl na tom závislý, ale když se na tom zamyslím, nechce se mi do toho, ani, kdybych to uměl. Tím, že bych odstranil nutnost aktivovat, stal bych se automaticky nelegálním uživatelem a zlodějem, přestože bych žádný program neukradl, ale jenom bych si ho upravil pro svoji potřebu a pro svoje požadavky.
  Jsem kretén, který ví lautr hovno o Linuxu a o počítačích vůbec.
  28.10.2008 08:35 qwerty
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Software je muzskeho rodu, oprav si tu hruzu at se to da cist, nenavidim clanky, jejichz autor neumi ani poradne sklonovat.
  28.10.2008 15:12 DWD | skóre: 18 | blog: papiry
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  V článku i v nněkterých svých příspěvcích níže jsem opravdu našel několik pravopisných chyb a snažím se je opravit. Ale je to kripl, nejde to. Chybí mi tlačítko, kterým otevřu text, abych ho mohl opravovat chyby. Celý den se pokouším opravovat a dřu se s tím, ale pokaždé, když na něco kliknu, přesune mě to tam, kam nechci, místo, abych najel na opravu textu. Když už jsem článek nebo příspěvek jednou odeslal, je to v pytli. Už s tím nenadělám nic. Chyby tam jsou a nadělám houby.
  Jsem kretén, který ví lautr hovno o Linuxu a o počítačích vůbec.
  28.10.2008 15:23 DWD | skóre: 18 | blog: papiry
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Na to, jak opravovat článek, jsem už konečně přišel. Horší je to ale s přspěvky, které jsem přidal pod ten článek. Tam už nemůžu najít žádné nástroje pro opravu textu, ani když se přihlásím
  Jsem kretén, který ví lautr hovno o Linuxu a o počítačích vůbec.
  Heron avatar 28.10.2008 19:06 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Opravovat komentáře nelze. Resp. to může pouze redakce.
  29.10.2008 12:49 Vinicius
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Koupit (aby výrobce nepřišel o peníze) a cracknout (aby měl uživatel pohodlí).
  8.11.2008 19:53 PP
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Nenávidím aktivaci
  Clovece, Tvuj clanek je dobry! Tesim se na dalsi zapis z blogu!

  Založit nové vláknoNahoru

  ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
  © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.