Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
„princip jsem sice pochopil, ale jeste mi neni jasny, jakym zpusobem jsi to ulozil na server“V této větě bych, s dovolením, viděl rozpor...
Asi před 3 rokama … Už to aktuální MSIE umí?Aktuální MSIE je myslím ten samý, jako před třema rokama
Např. v jazyce HTML je délka hodnoty atributu omezena na 1024 znaků.- mohu vědět, z čeho to vyplývá? (v normě jsem to nenašel, nechce se mi ji teď ale kvůli tomu číst celou ...)
Ale před obrázek se nedá nic napsat.Takže teď budeme všichni v nejistotě, komu to srdce vlastně patřilo. Anička nebude vědět, zda kvůli chybě v parseru nepřišla o nápadníka, Zuza nebude vědět, zda David konečně neupřesnil, co myslel svým "chicht", a ostatní ženy a dívky zde budou taky zmatené a ještě budou naštvané na mne, že jsem na ně zapomněl
... ostatní ženy a dívky zde budou taky zmatené a ještě budou naštvané na mne, že jsem na ně zapomnělMyslím, že v mým případě ani nebudou
zlý ošklivý obrázekZrovna nedávno jsem si říkal, zda by se příspěvky místo kontrolou regulárními výrazy neměly parsovat skutečným XML parserem a prohnat nějakou XSLT šablonou, která je udělá bezpečnými. Ještě chvilku si tu hrajte, a bude to nutnost udělat
Hle, chybička se vloudí i do komentářů, semto hacker!![]()
Stačí na začátku a konci každého zakázaného tagu přidat ještě jednu šipku a můžu mít v komentářích obrázky, i ty odkazované nebo integrované v html!
Tiskni
Sdílej: