Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »„princip jsem sice pochopil, ale jeste mi neni jasny, jakym zpusobem jsi to ulozil na server“V této větě bych, s dovolením, viděl rozpor...
Asi před 3 rokama … Už to aktuální MSIE umí?Aktuální MSIE je myslím ten samý, jako před třema rokama
Např. v jazyce HTML je délka hodnoty atributu omezena na 1024 znaků.- mohu vědět, z čeho to vyplývá? (v normě jsem to nenašel, nechce se mi ji teď ale kvůli tomu číst celou ...)
Ale před obrázek se nedá nic napsat.Takže teď budeme všichni v nejistotě, komu to srdce vlastně patřilo. Anička nebude vědět, zda kvůli chybě v parseru nepřišla o nápadníka, Zuza nebude vědět, zda David konečně neupřesnil, co myslel svým "chicht", a ostatní ženy a dívky zde budou taky zmatené a ještě budou naštvané na mne, že jsem na ně zapomněl
... ostatní ženy a dívky zde budou taky zmatené a ještě budou naštvané na mne, že jsem na ně zapomnělMyslím, že v mým případě ani nebudou
zlý ošklivý obrázekZrovna nedávno jsem si říkal, zda by se příspěvky místo kontrolou regulárními výrazy neměly parsovat skutečným XML parserem a prohnat nějakou XSLT šablonou, která je udělá bezpečnými. Ještě chvilku si tu hrajte, a bude to nutnost udělat
Hle, chybička se vloudí i do komentářů, semto hacker!![]()
Stačí na začátku a konci každého zakázaného tagu přidat ještě jednu šipku a můžu mít v komentářích obrázky, i ty odkazované nebo integrované v html!
Tiskni
Sdílej: