Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Čínská lidová republika chystá oslavy 60. výročí založení komunistického státu a součástí oficiální ceremonie bude demonstrace pokroku ve vědě a technice pomocí nezbytných alegorických vozů.
Nicméně s blížícím se výročím roste kromě ega komunistické strany i cenzura Internetu, a tak tamní cyberkultura zareagovala po svém – v blozích, fórech a sociálních sítích je hitem posledních dnů fotomontáž, která na velkoplošnou obrazovku alegorického vozu vědy (a také výpočetní techniky) nechala zobrazit obligátní chybovou hlášku Internet Exploreru hlásající „Stránka nemůže být zobrazena“, kterou právě v těchto dnech mohou Číňani ze zřejmých důvodů zahlédnout častěji, než je obvyklé.
Zdroj: China Digital Times: Computer Technology Float for National Day Parade
Tiskni
Sdílej:
Rozhodně mnohem lepší, než ty dnešní jednorázové mrdky, sehnat klávesnici s velkým Enterem, klasickým blokem insert, home... a normálními f tlačítky je dnes docela problém.
Nene, správně je malý Enter (jenom přes jednu řadu kláves), jak to mají často Američani. Jenom tak je možno zachovat oba dlouhé shifty a dlouhý backspace, navíc větší zpětné lomítko je taky velice příjemné. V Evropě jsme to pěkně zkryplili.
A proc to je vlastne spravne?
No, vzhledem k tomu, že backspace používám zásadně víc, než enter, bych očekával trochu víc úcty tady k té důležité klávese...
no nie vsetci sme take nemehla jak ty Neviem si predstavit, ze by som pisal nejaky dlhy text s tym, ze budem viac backspace-ovat ako Enter-ovat.
malý BackSpace vůbec nevadíVěc názoru. Mně vadí velmi. Moje ideální klávesnice (těžko sháněná) má velký Enter, velký Backspace, velký pravý Shift a poloviční levý Shift. K tomu oba větší Ctrl a hlubší Space. Samozřejmě normální rozložení kurzorových kláves a spol.
A nemaji klavesnice s velkym backspace obvykle i divne umistenou \-klavesu? (Vedle z-klavesy namisto vedle backspace). To zas velmi vadi mne.
[hint: je blízko myše]...ale fuj! Enter na numerický používám jen pokud píšu čísílka, ale hůř se do něj trefuje v podnapilém stavu, proto mám rád co možná největší enter.
Jo, to souhlas.Nene, správně je malý Enter (jenom přes jednu řadu kláves), jak to mají často Američani. Jenom tak je možno zachovat oba dlouhé shifty a dlouhý backspace, navíc větší zpětné lomítko je taky velice příjemné. V Evropě jsme to pěkně zkryplili.
to jo - zatím všechno kupujou, nebo kopírujou, ale ta doba, kdy nás čína strčí do kapsy asi není daleko
cinani produkt predstavuji a kaslou na formalityA dost často kašlou i na to, aby ten produkt sami vyvinuli. Prostě ho oprásknou od někoho jiného.
Alebo Indiani Napriklad ako dlho pripravovali misie na Mesiac LCROSS a LRO za ucelom zistenia vody na Mesiaci. No a Indiani vyslali sondu a predbehli ich.
Jede komunista dad do ciny oslavovat? :-)
V Cine se cenzura svadi na komunismus. A v kapitalistickych statech na terorismus a kindrporno.
Mj jedno za 18 a druhe bez 2 za 20.
Pohled politicky nezavisleho.
Čína není kapitalistický stát?No to je otázka. Vládnoucí strana má sice ve svém názvu komunistická, ale to co tam panuje je tvrdý kapitalismus. Takže Čína je asi kapitalistický stát.
Tomu se říká politicky korektní klávesnice.
A jedna hyperkorektní euroklávesnice.
A ten nápis "Internet Explorer", to je reklama na co?
autorsko-právně čistší než dělání kopiíJe-li řádně uveden zdroj, tak to IMO není problém.
nechtěl jsem zatěžovat Ábíčko „zbytečnými“ datyTak to už vůbec není problém