Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Čínská lidová republika chystá oslavy 60. výročí založení komunistického státu a součástí oficiální ceremonie bude demonstrace pokroku ve vědě a technice pomocí nezbytných alegorických vozů.
Nicméně s blížícím se výročím roste kromě ega komunistické strany i cenzura Internetu, a tak tamní cyberkultura zareagovala po svém – v blozích, fórech a sociálních sítích je hitem posledních dnů fotomontáž, která na velkoplošnou obrazovku alegorického vozu vědy (a také výpočetní techniky) nechala zobrazit obligátní chybovou hlášku Internet Exploreru hlásající „Stránka nemůže být zobrazena“, kterou právě v těchto dnech mohou Číňani ze zřejmých důvodů zahlédnout častěji, než je obvyklé.
Zdroj: China Digital Times: Computer Technology Float for National Day Parade
Tiskni
Sdílej:
Rozhodně mnohem lepší, než ty dnešní jednorázové mrdky, sehnat klávesnici s velkým Enterem, klasickým blokem insert, home... a normálními f tlačítky je dnes docela problém.
Nene, správně je malý Enter (jenom přes jednu řadu kláves), jak to mají často Američani. Jenom tak je možno zachovat oba dlouhé shifty a dlouhý backspace, navíc větší zpětné lomítko je taky velice příjemné. V Evropě jsme to pěkně zkryplili.
A proc to je vlastne spravne?
No, vzhledem k tomu, že backspace používám zásadně víc, než enter, bych očekával trochu víc úcty tady k té důležité klávese...
no nie vsetci sme take nemehla jak ty Neviem si predstavit, ze by som pisal nejaky dlhy text s tym, ze budem viac backspace-ovat ako Enter-ovat.
malý BackSpace vůbec nevadíVěc názoru. Mně vadí velmi. Moje ideální klávesnice (těžko sháněná) má velký Enter, velký Backspace, velký pravý Shift a poloviční levý Shift. K tomu oba větší Ctrl a hlubší Space. Samozřejmě normální rozložení kurzorových kláves a spol.
A nemaji klavesnice s velkym backspace obvykle i divne umistenou \-klavesu? (Vedle z-klavesy namisto vedle backspace). To zas velmi vadi mne.
[hint: je blízko myše]...ale fuj! Enter na numerický používám jen pokud píšu čísílka, ale hůř se do něj trefuje v podnapilém stavu, proto mám rád co možná největší enter.
Jo, to souhlas.Nene, správně je malý Enter (jenom přes jednu řadu kláves), jak to mají často Američani. Jenom tak je možno zachovat oba dlouhé shifty a dlouhý backspace, navíc větší zpětné lomítko je taky velice příjemné. V Evropě jsme to pěkně zkryplili.
to jo - zatím všechno kupujou, nebo kopírujou, ale ta doba, kdy nás čína strčí do kapsy asi není daleko
cinani produkt predstavuji a kaslou na formalityA dost často kašlou i na to, aby ten produkt sami vyvinuli. Prostě ho oprásknou od někoho jiného.
Alebo Indiani Napriklad ako dlho pripravovali misie na Mesiac LCROSS a LRO za ucelom zistenia vody na Mesiaci. No a Indiani vyslali sondu a predbehli ich.
Jede komunista dad do ciny oslavovat? :-)
V Cine se cenzura svadi na komunismus. A v kapitalistickych statech na terorismus a kindrporno.
Mj jedno za 18 a druhe bez 2 za 20.
Pohled politicky nezavisleho.
Čína není kapitalistický stát?No to je otázka. Vládnoucí strana má sice ve svém názvu komunistická, ale to co tam panuje je tvrdý kapitalismus. Takže Čína je asi kapitalistický stát.
Tomu se říká politicky korektní klávesnice.
A jedna hyperkorektní euroklávesnice.
A ten nápis "Internet Explorer", to je reklama na co?
autorsko-právně čistší než dělání kopiíJe-li řádně uveden zdroj, tak to IMO není problém.
nechtěl jsem zatěžovat Ábíčko „zbytečnými“ datyTak to už vůbec není problém