Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Při zveřejnění svého skriptu jsem tak trochu doufal, že se najde někdo, kdo by mi s jeho úpravou pomohl, respektive jej alespoň okomentoval (které části přepsat a jak, co je hrůza, co ujde...) a já bych měl tak možnost se naučit psát "čistší" programy. To se bohužel zatím nestalo, nicméně já na svůj příšerný skript nezanevřel a proběhla další várka úprav. Takže co je nového?
Nejvetší změnou je přechod od dlouhého_skriptu_s_minimem_procedur k programu sestávajícího se ze třídy a několika kratších metod. To podstatně usnadní jeho použití i v jiných programech. Další změnou je rozdělení komunikace se serverem IDOSu do více kroků a změna zpracování výstupů. Výsledky (nalezená spojení či možnosti na výběr při nepřesně zadaných koncových bodech) jsou dostupné i prostřednictvím seznamů. Dále jsem se zbavil dočasných souborů a (povetšinou) přešel na unicode retězce. A v neposlední řadě jsem opravil chybu, která nastávala při nepřesně zadaném počátečním i koncovém bodě hledaného spojení. Uživatelům, jsou-li jací, proto doporučuji přechod na novějši verzi.
Budu rád, když se ke skriptu vyjádříte a navrhnete další úpravy a vylepšení. Dostupný je stále na stejné adrese.
UPDATE: Jak už to tak chodí, chvíli po zveřejnění zápisku jsem nalezl chybu. Při zadání neexistujícího cíle se skript zacyklil. Již je to (doufám) opraveno, stahujte tedy verzi 0.35.
Tiskni
Sdílej:
if kod == KOD_NEJEDNOZNACNE_KONCOVE_BODY: ...
else: ...
if(podm){}
?
else
cast tak uz prece neni mozne se v tom rozumne orientovat, kdezto pekne naformatovany kod s pouzitim zavorek je prehledny vzdycky.
def parsuj_spojeni(): def generator_radku(file): for line in file: .. nejake zpracovani vstupni radky line if pocet_spoju > max_pocet_spoju: break yield line return pocet_spoju=0 gr=generator_radku(file) for line in gr: while not re.search("cosi",line): gr.next() .. zpracovani prvniho stavu while not re.search("cosi dalsiho",line): gr.next() .. zpracovani druheho stavu ... pocet_spoju+=1Zkratka, zakladni myslenka je, mit vstupy (v tomto pripade radky) ktera chcete prijimat tim stavovym automatem schovane v tom generatoru, a stavy toho automatu implementovat jako normalni body v kodu, ktere si proste vzdy vyzadaji prislusny ocekavany vstup (bud pomoci gr.next() nebo pomoci for cyklu pres gr). Tak bych to asi delal ja, je to citelnejsi nez studovat prechod mezi stavy a co ktery stav znamena.