Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Baví mě dobré reklamy. Asi jako mnoho jiných mě rozesmívá 'Bóbika', ačkoliv jiní protestují.
Podobně srdečně jsem se smál, když jsem viděl reklamu na sportku se sloganem "Větší než obvykle?". Tentokrát hrál hlavní roli pravděpodobně Michelangelo (mohl to být ale třeba jiný renesanční umělec, který prostě jen kopíroval, nebylo to nic neobvyklého).
V reklamě je Davidův penis zcela mimo dnešní i tehdejší průměrná měřítka, je to prostě veleobr. Umělcova milenka, která má sochu ohodnotit, zcela zjihne a zajiskří jí oči. Výsledek, který umělec upravil, vidíte na fotce.
Prostě vtipná zápletka, perfektní fór. To si zjevně nemyslí slavná rada (ani nevím která, je jich víc a nikde se o tomto případu nepíše). Protože by mohly asi holčičky získat nesprávné informace a chlapečci by mohli získat mindrák, je orgán rozostřen! Vtip je v hajzlu, reklama je trapná, nepochopená, na nic. Pointa se nedostaví, nemá důvod.
Jiná reklama, snad Telecom, každopádně na ADSL. S heslem "Komunikace nebyla vždy tak snadná." Je to také více reklam na stejné téma. Ale jedna z nich je odporná a cynická - a přesto se vysílá vesele dál.
Voják v první světové válce (spot je černobílý a popraskaný, aby evokoval starý autentický film) běží přes frontovou linii, vyhýbá se ostnatým drátům, krčí se za trosky a kryje se. Na zádech má roli telegrafního drátu a utíká, aby navázal spojení. Náhle letí granát, voják se rozhlíží za zvukem a ...
Granát dopadá přesně na něj, je vidět odlétnuvší kus těla. Vše uzavírá cynický a odporný komentář: Komunikace nebyla vždy tak snadná.
Vojáky z první světové války, legionáře, odbojáře, letce RAF a další odvážné lidi považuji za opravdové hrdiny. Hlavní roli nehraje jejich národnost, zejména ne u těch ze (první) světové války.
Jenom proto, že jsou mrtví, ať už zemřeli tehdy, nebo později stářím, si z nich dnes můžeme dělat hnusnou 'legraci' kvůli nějakému zasranému telefonu?!?!?! Kde je úcta k předkům, úcta k tradici a historii a úcta k hrdinům?
Nechci to opakovat, ale národ, který nezná a neocení svou historii, je odsouzen k tomu si ji znovu prožít.
HANBA!!
Tiskni
Sdílej:
Další, co tu má naučené ,,válka je ošklivá a zlá, nesmím si z ní dělat srandu``
Já zase doporučuji skouknout film Země nikoho, je z oné války a je docela na palici. Kdyby to tak bylo, jak se ve filmu uvádí, tak nevim, taková nenávist se jen tak nevidí.
na obrazovce by se tušim díky našim super zákonům neměly objevovat pohlavní orgány (určitě ne před 22. hodinou, možná dokonce vůbec). Ale že by se neměly objevovat ani na sochách? To mi přijde hodně směšný.Proste pochop, ze zadouci je ochrana pred realitou jakoz i pred umenim ve prospech braku a nevkusu (=vkusu vetsiny). Kdyz se ti to nelibi, nesleduj masova media ;) PS. Stejne podle televize vsechny skosi ptaci virus, tak jakypak copak :P