Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Začínám si pohrávat s myšlenkou, že pro mě bude vhodnější jiný mailový klient než Thunderbird. Velkou roli hrál fakt, že jsem byl včera po dlouhé době nucen přidat nový účet, který se ovšem neráčí zobrazit v přehledu mailových kont.
A tak mě zajímá pár věcí, na které určitě znáte odpověď. Mnohé z nich můžu nastudovat sám, ale na tu nejdůležitější se zeptám: Jak rozumně převést maily z víceměné originální struktury TB do standardního formátu (a adresáře) Mail? Máte někdo třeba nějaký skript? Vzhledem k tomu, že si s tou myšlenkou zatím jenom pohrávám, jsem ještě nikde nehledal, takže mě spíš zajímá dojmologie.
Tiskni
Sdílej:
mv
mutt -f ~/.mozilla/.../here/be/dragons/.../inboxnebo tak nějak, měl bys vidět svoje maily. Aspoň doufám, že to v TB nezměnili.
mutt -f ~/.thunderbird/default/1cy4ifg3.slt/Mail/mail.e-ott-2.info/InboxHm, vlákna nikde. A těch účtů mám asi osm, bohatě adresářů, resp. složek pro třídicí filtry. Jak na to? Nehodlám tím trávit mládí.
Hm, vlákna nikde.In-Reply-To: a spol. ti snad TB nemaže (ověř si to zmáčknutím 'h' na nějaké zprávě), nemáš ty thready třeba vypnuté?
:set sort=threads?