abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru

    17.11.2006 22:56 | Přečteno: 1373× | Linux | Výběrový blog

    Už to tady padlo mnohokrát - jak otevřít nový panel v běžící instanci Konqueroru.

    Pokud jste zvyklí z Firefoxu nebo Mozilly na parametr newTab nebo podobný, zadaný na příkazovou řádku, tak na něj klidně zapomeňte. Konqueror žádný takový nemá, vše se řeší pomocí démonu DCOP.

    Funkční řešení jsem našel v článku Roberta Krátkého, za což mu děkuji, dovolím si to jen vypíchnout, protože mě štve, že se mi odkazy z KMailu otevíraly do nového okna Konquiho.

    dcop `dcop konqueror* | head -1` konqueror-mainwindow#1 newTab
    
    Zadává se v Ovládacím centru KDE, Komponenty KDE, Výchozí aplikace, Prohlížeč webu, vlastní volba "v tomto prohlížeči".        

    Hodnocení: 86 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.11.2006 23:31 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    ci v Settings-Configure Konqueror-Web Behavior v Tabbed Browsing - Advanced Options a "Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally". Ale bohuzel to nefunguje jak ma a vyvojari konqueroru s tim nehodlaji nic delat, protoze je to tak podle nich spravne :(.
    18.11.2006 07:22 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Mohu se zeptat, proč s tím nehodlají nic dělat? Tak doufám, že to spraví alespoň v KDE4, i když to bude ještě pár let docela slabé. :)

    Bohužel jsem touto nefunkčností také postižen. :(
    18.11.2006 09:05 repli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Me to faka dobre, ale dost me to stve. Tak radši nove okno.
    18.11.2006 10:57 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Můžu se zeptat, co na tom nefunguje správně? Pro mě je to jedna z věcí, kterou když jsem objevil, tak jsem byl nadšenej, že to je přesně to, co hledám. A nikdy jsem neměl důvod litovat :-)
    vim ~/.emacs
    18.11.2006 13:21 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Kdyz vyvojarum konqueroru soucasne chovani pripada lepsi pro newbies, tak at to klidne nechaji implicitni. Ale jak vidis, tak volba 'ze vsech ploch v novym tabu' chybi znacnemu poctu uzivatelu. Upravit to by nebyl problem, vyznat se ve zdrojakach konqueroru.
    18.11.2006 15:30 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Myslím, že by vývojáři nedělali problémy s mergnutím takového patche, pokud by ho někdo dodal.
    18.11.2006 15:35 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Aha, tak moje spokojenost a nepochopení bude asi tím, že používám jen jednu plochu :-D
    vim ~/.emacs
    17.11.2006 23:45 Non_E | skóre: 24 | blog: hic_sunt_leones | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Zrovna ráno jsem vyhodil Operu a jako prohlížeč začal používat konqueror. Teď cvakám v akregatoru články z ábíčka a naráz: "Sakra, proč se mi všechno otvírá v novém okně?!" Naštěstí jedno z otevřených oken konqueroru shodou okolností obsahuje i návod, jak chování "opravit". Děkuju :-)
    Only Sith deals in absolutes.
    David Watzke avatar 17.11.2006 23:55 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Z KMailu se otvírají do tabu :-/ Mám tam ale defaultní nastavení...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.11.2006 23:59 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Tento řádek má jeden bug :) viz http://www.abclinuxu.cz/forum/show/141054#6.
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    18.11.2006 00:00 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Jde o to, že ne vždy existuje mainwindow#1.
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    18.11.2006 08:57 Lukas | skóre: 12 | blog: Mind 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru

    Huuuh, asi vubec netusim co je problem neb me to funguje nasledovne:


    Kliknu na nejaky odkaz v Kmailu, Akregatoru atd ... v cemkoliv v Kde, tak se mi to otevre v Konqeuroru v nove zalozce. Otvira se mi nova zalozka hned za tou posledni aktivni co je v bezecim konquim ... Pokud neni otevren jeste konqui, otvira se a pak dal jede vse jak jsem popsal.


    Jestli je toto pozadovane co od toho cekas, tak jsem to provedl takto:


    Konqueror > Nastaveni > Nastavit Konqueror > Chovani na webu > zalozky v okne > rozsirene nastaveni > Otvirat jako zalozku v existujicim okne Konqueroru, pokud je url volano zvneci

    18.11.2006 09:09 Lukas | skóre: 12 | blog: Mind 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru

    jinak mam KDE 3.5.5

    18.11.2006 10:24 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    No, a přesně tohle očividně některým lidem nefunguje. ^_^;
    18.11.2006 11:46 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Přesně tak. Výše zmíněnou volbu mám samozřejmě zaškrtnutou, ale nefunguje to.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    18.11.2006 15:27 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    Ani pokud jsou obě aplikace na stejné ploše? Protože pokud ano, tak by to mělo fungovat bez potíží.
    18.11.2006 13:23 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Otevřít odkazy v novém panelu Konqueroru
    A ted zkus dat konqueror na jednu plochu a akregator(jaj, to je nazev) na jinou.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.