Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Moodle je prostředí pro elearning. Kromě různých typů obsahu obsahuje také prostředí pro testy a jejich vyhodnocování. Testy lze importovat z několika textových formátů.
Jeden z nich je GIFT - textový formát, kterým lze relativně přehledně zapsat definice úloh, možných voleb, správných řešení a reakcí na ně - možností je víc, ale je to uzavřena množina. Formát je srozumitelný a dobře dokumentovaný.
Zadávání více než deseti otázek je nepřehledné. Jde to samozřejmě i přímo v Moodlu, ale je to velmi časově náročné a relativně složité - import se jeví jako ideální způsob. Ale nenašel jsem žádný nástroj, který by umožňoval komfortní zadání všech možných typů úloh (se všemi možnými volbami) offline s následným vygenerováním souboru ve formátu GIFT a importem do Moodlu. Hledal jsem intenzivně, ale nenašel, zřejmě nic neexistuje.
Poznámka. Domnívám se, že Moodle se využívá masivně v akademickém prostředí, kde se na tuto rutinu určí člověk, který to prostě nacvaká. Komerční řešení je zřejmě jiné (na míru?) - možná proto jsem nic nenašel; pokud se vůbec Moodle používá v komerční sféře tak itenzivně jako v akademické.
Proto hledám programátora, který tento vcelku jednoduchý program naprogramuje. Nabízím vedení projektu a testování.
Moje představa/požadavky:
Tiskni
Sdílej: